reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Router a NAS na domace pouzitie

Neregistrovaný (0)|6.3.2014 11:16
Tazatel: Marc

Znění dotazu: Dobry den,
Chcel by som poziadal o radu. Budu mi zavadzat WIMAX (4/0,5mb) internet a rad by som vyuzival vyhody NAS pripojeneho do domacej siete (lokalne zdielanie dat, download server, print server, mozno FTP a cloud s nejakymi mobilnymi aplikaciami). V domacnosti su 2 pouzivatelia a jeden NB, tablet, 2 mobily a Smart TV Samsung UED6510 ku ktoremu je teraz pripojeny 1TB WD disk. Najviac mi zalezi na tom aby sa dali filmy stahovat rovno na nejaky disk odkial to bude vediet prehravat TV. Kedze internet mi este len idu zaviest, mozem si vybrat aj router (mozno staci zakladny model ktory ponukaju - http://www.slovanet.net/sk/zariadenia/internet/d-link-dir-600.html. Teda chcel by som poradit nejake dvojice router a NAS, ktore by dobre spolupracovali a splnali dane poziadavky za rozumnu cenu (NAS mozno 150-200 eur). NAS nemusi mat zrkadlene disky, mozno by sa dal na zalohu vyuzit ten starsi 1TB disk.
Dakujem za pomoc.
Salamander (6177)|6.3.2014 11:29
Router je v podstate jedno jaky, osobne vetsinou vybiram TP-Link nebo Linksys.
Ale NAS rozhodne doporucuju neco od Synology, ten jejich system je vynikajici :) treba http://diskove-polia.heureka.sk/synology-ds213j/specifikace/
Neregistrovaný (0)|6.3.2014 15:19
Nebude napr. len 10/100 mb router spomalovat prenosy?
vivid.sk (132)|6.3.2014 21:28
Bude. Rozhodne NIE je jedno aky router kupis. Hocikaja low-end sunka ti pri kopirovani cez gigabit urcite neda technicke maximum.
Pred par dnami som sam mal moznost otestovat moj starsi TP-LINK 1043ND (popularny router, ktory sa aktualne predava vo verzii 2.0, ja mam starsiu) vs TL-WDR4300, rozdiel pri prenose bol cca +40%. V oboch pripadoch bol pouzity rovnaky NAS Synology 213j.
DrZelenka (2491)|6.3.2014 21:34
Pokud nabízej router za 1€, tak bych ho vzal a za něj zapojil Gbit switch. Veškeré přenosy v rámci sítě půjdou přes switch (po kabelu Gbit) a 4Mbit internet ten router zvládne hravě, takže tě nebude omezovat (a cena za switch je jen pár €).