reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon x1950pro TV out problém

Hrubo (17)|19.7.2007 13:23
Zdravím všechny,
mám takovýto problém...Před koupí radeona jsem měl grafickou kartu geforce6800 z který jsem měl vedený přes redukci svideo-scart kabel do starého videa odkud jsem měl vedený klasický televizní kabel do staré Tesly. Takto složitě jsem to měl proto, jelikož tesla má jen tento výstup. Po soft. nastavení vše fungovalo. Pak sem si koupil radeona zapojil a obraz černobílý...řikal jsem si že je to ok, protože s geforcem to nejdřív taky hodilo černobílý..tak jsem si hrál se softwarem, jenže bohužel pořád černobílý... A ted k dotazu... je možné že tento problém je způsoben tím, že na grafice mám výstup svidea 9-ti pinový a kabel 4-pinový? A jestli ano pomohla by redukce a kde by se případně dala sehnat? Díky
pegy (757)|19.7.2007 16:20
Ano je dost mozne (ale nie som si isty), ze potrebujes redukciu, osobne mam tiez AVIVO, ale bez tej redukcie som to nikdy neskusal, ci to ide.... Kde ju zohnat? Nuz to je problem, lebo vetcsinou su pribalene ku grafickej karte.... niekde na nete alebo v PC ak nahodou... ;)
Hrubo (17)|19.7.2007 22:32
[QUOTE=pegy;42077]Ano je dost mozne (ale nie som si isty), ze potrebujes tu redukciu, osobne mam tiez AVIVO, ale bez tej redukcie som to nikdy neskusal, ci to ide.... Kde ju zohnat? Nuz to je problem, lebo vetcsinou su pribalene ku grafickej karte.... niekde na nete alebo v PC ak nahodou... ;)[/QUOTE]

oki díky...a mohl bys to vyzkoušet bez tý redukce?
pegy (757)|20.7.2007 12:34
[QUOTE=Hrubo;42103]oki díky...a mohl bys to vyzkoušet bez tý redukce?[/QUOTE]
Ok dnes alebo zajtra to vyskusam a dam ti vediet... ;)
Hrubo (17)|20.7.2007 13:04
[QUOTE=pegy;42154]Ok dnes alebo zajtra to vyskusam a dam ti vediet... ;)[/QUOTE]

to by bylo super díky :)
pegy (757)|21.7.2007 17:19
[QUOTE=Hrubo;42159]to by bylo super díky :)[/QUOTE]
No tak som sa nato pozrel a s-video do vystupu (AVIVO) na grafickej karte ani nezasuniem, lebo je tam iny konektor, ktory mi to nedovoli, takze u mna sa bez redukcie nepohnem..... Je dost mozne, ze je to aj tvoj pripad.... ;)
Hrubo (17)|23.7.2007 16:32
no já u sebe ten 4pinovej do grafiky zasunu v pohodě, pač ta černá pacička je menší než dírka... jinak jsem se byl ptát na tu redukci v alze i v růžovce bazaru..doporučili mi gm electronics, ale ani tam to nemají... :( kdyby někdo věděl kde se dá sehnat..byl bych rád...
mirror73 (3)|24.7.2007 15:32
Měl jsem při přechodu z GForce 4200 Ti na ASUS x1950 pro obdobný problém. Jen mi obraz nefungoval vůbec. Takže nevím, jestli ti moje rada bude k něčemu.

Původně jsem redukci S-VHS kompozit (cinch), který byl u staré Gforcky, ale obraz nenaskočil vůbec. Na stránkách ASUS jsem našel radu
"My VGA card supports HDTV OUT, can it work with a regular TV?

Answer
Yes, you can use regular TV on this VGA card with a S-Video cable or a AV cable.

How to use AV cable:
Connect one side of AV cable to the TV and the other side to the blue connecter of bundled HDTV out cable."

Takže ti to může pomoct jen v případě, že máš ten HDTV out cable. Což je redukce S-video na asi RGB (tři cinche)

Ovšem problém s černobílou obrazovkou může být jinde.