Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Freeze a BSOD

Insanee (6)|19.3.2014 17:55
Dobrý den,

v poslední době mě začalo trápit poměrně časté zamrzání počítače (obvykle chvíli po zapnutí), které vyústilo v často se opakující BSOD. Nemám s tímto prakticky žádné zkušenosti, hledal jsem na fórech různá řešení, ale nejsem si jistý, jaká je ve skutečnosti příčina konkrétně toho mého BSOD.. A tak se obracím na Vás s prosbou o pomoc, do příloh jsem nahrál minidump složku :X

Předem děkuji, budu moc vděčný
Matherdet (955)|19.3.2014 18:38
Před tím než ti někdo vyčte minidumb (sorry, neumim to) :D zkus otestovat paměti MemTestem, a celkové PC v OCCT, a ještě sem napiš celkovou konfiguraci i se !zdrojem! a stáří jednotlivých komponent.
Insanee (6)|19.3.2014 19:08
Konfigurace:
Microsoft Windows Vista Home Edition
Intel Pentium III Xeon, 3000 MHz
Pracovní paměť 3584 MB
ATI Radeon HD 4800 Series
Pevný disk: SAMSUNG HD502IJ ATA Device (465 GB, IDE)
Zdroj... bych rád uvedl, ale nemám ponětí a v rozepsaném HW počítače ho nemůžu najít :X.

Chybí mi tam ještě něco? (Fakt nejsem nijak zběhlý, tak se omlouvám) -> každopádně staré je všechno stejně, tedy +- 5 let.

OCCT jsem teď spustil na hodinu, tak uvidím, jestli mi to něco 'vyhodí'.
Matherdet (955)|19.3.2014 19:15
Hoďku by to měl něco ukázat, memtest nech běžet přes noc pokud pc není extrémně hlučný. Na zdroj potřebuješ sundat bočnici a je to napsané na štítku... Uvidíš, není to nic složitého jen to pak vyfoť anebo to sem opiš.
Insanee (6)|19.3.2014 19:41
Přikládám tedy foto parametrů zdroje. Bohužel se mi při odmontovávání bočnice zase kousl PC a OCCT se tím pádem zastavilo... Nejsem si jistý, jestli tu diagnostiku vůbec budu mít šanci dokončit :X.
zdroj.JPG
Matherdet (955)|19.3.2014 20:48
Tak zdroj prozatím vyloučím, je dost kvalitní a na danou sestavu by měl stačit i po 5 letech. Jinak k pc samotnému, stáhni si memtest a otestuj nejdříve paměti.
Ventero (1280)|19.3.2014 21:09
Ty jo jak jsi určil kvalitu toho zdroje? Vždyť tam ten vrchní řádek, kde je možná značka, není vůbec vidět - to jsis projel SN?
Matherdet (955)|19.3.2014 21:11
Seasonic SS-500ET F3 :D
Insanee (6)|19.3.2014 21:15
Když to projedu tím memtestem.. uloží se mi někam ty údaje, nebo je mám vyfotit?

Koukal jsem na jakýsi návod a vypadá to dost složitě, tak snad pak PC dostanu do původního stavu :D
Matherdet (955)|19.3.2014 21:19
Hoď si ten memtest na fleshku, PC restartuj a nabootuj z flesky, ten test se pak sám spustí a nech to běžet, pokud něco bude špatně tak se tam ukáže error, pokud test projede bez problemu bude napsano pass. Test zastavuje az ty sam vypnutim pc...ikdyz ma pc problemy tak by to melo memtestem jet bez samovolneho vypnuti
Insanee (6)|20.3.2014 17:43
Memtest se teda včera ještě nepovedl, zatím přikládám aspoň výsledek 10 hodin zaplého OCCT (byl jsem tou dobou mimo a na PC aktivně jela pouze antivirová kontrola).
Matherdet (955)|20.3.2014 17:51
Zdá se to v pohodě až na tu předposlední fotku, napětí jádra skočilo o 0,1V což je docela dost... Zkus pak ještě ty paměti
Insanee (6)|20.3.2014 18:32
Jo, přesně to video jsem včera taky našel :D. Dnes v noci to nechám jet, tak uvidíme. Jinak jsou k něčemu ty DUMP soubory, co jsem nahrával? Dá se z toho taky něco vytřískat?
Matherdet (955)|20.3.2014 22:17
Na to se bude muset kouknout někdo jiný, pro mě je to čínština. Flanker a ještě někdo to tady dokázal přečíst (možná georginek)