reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Problém s grafickou kartou (pravděpodobně)

Neregistrovaný (0)|13.4.2014 17:33
Tazatel: ScorpioDB

Znění dotazu: Dobrý den,
po cca dvou letech relativně bezproblémového používání pc mi ze dne na den začalo zlobit...
Po bootování se mi zobrazí jen "vítejte" (občas ani to ne) a potom zčerná obrazovka, větráky se buďto zastaví, nebo naopak roztočí na plný výkon a nesvítí diody na klávesnici. Poté MB zapípá 1 dlouze, 3 krátce a nic se dál neděje. Několikrát se mi povedlo dostat do windows, ale většinou se po několika minutách opět stalo to samé (monitor bez signálu, pípání..). Ani doba setrvání ve winech neni konstantní. Pokoušel jsem se použít druhý slot na grafiku a po prvním pokusu se dokonce povedlo rozchodit hru, ale při dalším zapnutí to samé. Nepomohlo ani vyčistění všech kontaktů, které ale nebyli nijak znečištěny. Další zvláštností je, že v biosu i v nouzovém režimu problémy nejsou

Pokud by to mohlo být nějakou softwarovou chybou, tak by to bylo snad i lepší, protože se mi nechce zrovna investovat do nové karty.

Budu vděčný za každou pomoc :)

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Win 7 64bit
GeForce 560Ti
Intel i5-2500k 3.3GHz
motherboard: Asus P8P67 rev3.1
ram: corsair vengeance 2x4 MB
zdroj: Corsair CX600
ICE_D (2754)|13.4.2014 19:32
Zkousel jsi preinstalovat Windows? Reset BIOSu? Memtest? Test harddisku? Muze to byt cokoliv, musis to trochu otestovat ;)
johny__g (6387)|14.4.2014 08:10
Zkus to jen s jednou pamětí (postupně vyzkoušej obě, jedna může být vadná) a sežeň si někde jinou grafiku. Podle beep codu to bude RAM nebo grafika.
ScorpioDB (0)|14.4.2014 09:36
Otestováno a nejede nic.
ScorpioDB (0)|16.4.2014 14:50
Tak tu máme velký update... U známého jsem zkoušel jinou grafiku i ram a problém byl opravdu grafikou... Usoudili jsme, že ještě zkusíme reinstall winu.. Ten proběhl úspěšně a vše se zdálo být bez problému. Nainstaloval jsem ovladače všeho možného a nakonec jsem si nechal ovladače grafiky. Po jejich instalaci začalo všechno odznova.. :/ Když jsem je pak odinstaloval tak zase vše funguje jak má. Softwarová chyba to být ale nemůže, když mám všechno čistou instalaci. Co teď? :/
johny__g (6387)|17.4.2014 10:45
Asi pořídit novou grafiku. Ono je docela možné že bez ovladačů to nějak jede, jelikož se nevyužívá akcelerace - direct3d apod., takže velká část jádra GPU se fláká. Po nainstalování ovladačů se to projeví. Pokud dáš svoji kartu do jiného PC, taky to blbne? Jestli ano, je to tutovka. Můžeš ji zkusit podtaktovat, zapéct v troubě, obětovat živé kuře v ohnivém kruhu, ale obávám se že je po ní. Ale úplně ji nevyhazuj, i polofunkční karta se dá na aukru prodat, za pár stovek.
ScorpioDB (0)|17.4.2014 11:51
Tak jo, upeču ji v troubě, pak zistíme co to dá.