Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Černá obrazovka - win7

strana (1)|3.5.2014 11:50
Zdravím,

mám problém se svým notebookem. Jel jsem si závod v NFS a najednou zamrzl obraz, čtvrt hodiny se nic nedělo, bez reakce i na ctrl+alt+delete. Tak jsem to natvrdo vypnul. Zapnul jsem noťas, vše nabíhalo jak má, ale když měl naskočit obraz s přihlášením do windows (win7) a k zadání hesla, tak je jen černá obrazovka. Nouzový režim funguje, obnova systému nepomáhá. Máte nějaký nápad?
A berte na vědomí, prosím, že příliš až tak velký odborník nejsem.
Děkuji
Ventero (1280)|3.5.2014 22:42
Nejsem profík, tak nabídnu svůj primitivní postup možností řešení.

Napadá mě, že se ti to tam přeseklo na nějaký, pro panel monitoru nezobrazitelný, režim.

1. Můžeš zkusit v nouzovém režimu přenastavit na nějaký málo náročný režim zobrazení ? (Frekvence, rozlišení, hloubka). A když pak už najedeš do běžného režimu, tak zase upravíš, dle svých potřeb.

2. V nouzovém režimu reinstall GPU ovladačů.

3. V nouzáku spustit msconfig a podívat se tam, jestli tam není nastavená nějaká podezřelá volba. Tady je to hodně o zkoušení, jestli to v nějakém navoleném režimu náhodou nenaběhne.

4. Spustit Recovery oddíl - jestli tam je.

5. Reinstall.
bastlir (328)|12.5.2014 00:53
To bývá problém nelegálních kopií her a generátorů hesel. Chce to odinstalovat hru a z bootovacího DVD (třeba od CHIPu či Computeru) při bootování PC spustit antivirák.