reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhrada za Intel BOX na i5 3350P okolo 500Kc

ICE_D (2754)|28.8.2014 18:07
Já si snad koupim novou desku s chlazenou kaskadou :D

Tahle sla hezky dolu s cenou od doby co jsem si stavel soucane PC...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A nebo tam muzu narvat tohle :D
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
cefallu (72)|28.8.2014 23:43
no když si vemu, že ten vzduch se ti po průchodu žebrama ohřeje a potom ohřátý "chladí" chipset... já bych se té věže nebál
ono se to nezdá, ale když ti vyleze teplota na CPU přes 50°C tak vzduch po průchodu žebrama je docela teplý a nejlepší je ho hned vytáhnout ze skříně ven, ať ti nehřeje skříň a HW uvnitř
radši bych si pošéfoval vyfukovací a nasávací ventilátor z/do skříně a CPU bych chladil věží, která bude mít nasměrovaný ventilátor tak aby to vyfukovalo teplý vzduch rovnou k ventilátoru co to hned foukne ze skříně ven

tady mi kdysi radili ještě tento chladič Thermalright True Spirit 90 M a Scythe Katana, ale nevím jestli se to dnes ještě prodává

btw. když to netaktuješ, tak není třeba desku dodatečně chladit =) pokud to teda nechceš provozovat 20 let

narazil jsem, že se amd chipsety hřály např. při osazení vícejádrových CPU (např. 2jádro athlon vs 4 jádro athlon II), ale to je x let zpět

ta deska od ASUSu vypadá pěkně, dá se říct že má i pěknou cenu =)
ICE_D (2754)|7.6.2015 15:25
Informace pro všechny sledující toto téma - konečně jsem se rozhoupal :D

Koupil jsem Spartana a ve 100 procentní zátěži nejde CPU přes 53C, takže good :)
Instalace jednoduchá, žadnej backplate, jen nacvakávací trny - určitě ho to udrží - má jen 330g :)

[ATTACH=CONFIG]30752[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]30753[/ATTACH]
IMG_20150605_114328.jpg IMG_20150606_162735.jpg