Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Instalace zálohovaného ovladače

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Nainstaloval jsem drivery, pak jsem si ve vlastnostech zařízení vyhledal v podrobnostech o ovladači příslušný soubor. Když jsem pak v nově nainstalovaném (stejném) OS dal aktualizaci softu ovladače a ukázal přímo na složku, kde se tento soubor nacházel, tak si to ten systém nevzal.

Jak se to dělá ???

Mám jen soubor, tuším, typu *.sys zkopírovat do umístění, kde byl předtím a v případě případných souborů *.dll totéž a pak ještě zaregistrovat (to taky přesně nevím, jak se to dělá - nějak přes cmd) nebo je to jiný postup ???
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Co to je za utrejch, ze musis zalohovat ovladac? O jake zarizeni se jedna? Hod sem ID zarizeni....

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Pokud ukazujes na slozku, musi v ni byt taktez INF soubor (v puvodnich Win oemcislo.inf), ktery tu instalaci ridi.

Registrace
    Oct 2012

Nejedná se o konkrétní zařízení - stává se mi však často, že na některé starší zvukovky a síťovky nemohu najít ovladač pro W7, byť jsem zkusil všechny varianty, co nabídl výrobce i jiné z různých portálů. Nejčastěji poslední dobou asi Nodevice. (Můžete mi klidně poradit i jiné portály na získávání driverů bez rizika zavirování). Také mnoho výrobců již neexistuje, nebo nenabízí starší drivery vůbec. No a když jsem si zjistil, že na ta zařízení má XP ovladač, tak jsem vymyslel tuhle fintu s přímou zálohou souborů ovladače. Většinou si W7 vemou XPéčkový drivery. No , ale má to tu chybku, že nevím jak tam ten zálohovanej soubor dostat do toho systému.

Ten soubor "oemcislo.inf" - jak ho určím, abych ho mohl najít, jak poznám, že patri zrovna k tomu zařízení ? Výpis v podrobnostech mi ukázal jen ten jeden soubor typu SYS jako ovladač k tomu zařízení - tak jsem ho uložil a měl jsem za to, že další systém si ho veme sám - to se nestalo.

Nejde to přes nějaký software - nejen zálohovat drivery, ale i zajistit instalaci - třeba vytvořením instalačního souboru apod. ?

Konkrétně za příklad z posledních: Síťovka ANTec 938 (?) a zvukovka Creative sound Blaster PCI CT4810 (?)

A zrovna ta zvukovka je hodně běžná a Sedmi na ní nenašli driver - proto jsou ji plný bazary a vlastně tam ani moc jiných zvukovek není - teď už vím proč. To se nakonec vyřešilo tak, že soudruzi z WU je tam asi po tejdnu doplnili a u tý síťovky jsem měl takový štěstí, že jsem vyhrabal nějaký starý CD s kolekcí driverů a oni tam náhodou byly. No a tohle už nechci nějak řešit. A taky se může stát, že nebude zrovna přístup k síti, takže se nechci spoléhat na WU.
    Naposledy upraveno uživatelem Ventero: 14-05-2014 v 17:05

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Já na zálohu ovladačů většinou použiji Double Driver. Jinak se ovladače hledají podle Vendor a Device ID. U historického hardwaru musíš počítat s tím, že ovladače pro nové operační systémy nebudou k dispozici. To mi přijde celkem logické. Pak můžeš ještě na historické železo instalovat linux, kde většinou funguje vše jak má.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Těžko něco řešit, když o struktuře ovladačů evidentně nic neví. Pro smysluplnou diskusi je potřeba nastudovat a pochopit alespoň základy.

Registrace
    Oct 2012

Ten Double Driver mi pomůže při instalaci nebo zajistí i tu instalaci ? Vytvoří ty pomocné soubory čico ? A Vendor je co?

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Těžko něco řešit, když o struktuře ovladačů evidentně nic neví. Pro smysluplnou diskusi je potřeba nastudovat a pochopit alespoň základy.
    To máš dozajista pravdu, nicméně si mě odepsal docela drsně - zas tak nechápavej nejsem. Také mi nešlo o diskuzi, nýbrž o radu jak to udělat. Tedy typu vem ten soubor, udělej s ním tohle, získej tohle a udělej s tím tohle. Možná jsi mi také mohl dát nějaký odkaz na stručné základy.

Podobná témata

1. Notebook instalace operačního systému - ovladače čipsetu
    Od superdrooper v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-03-2011, 19:00
  2. Software: instalace ovladače
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-10-2009, 21:21
  3. Windows Vista: Instalace kb947821- příliš dlouhá instalace?!
    Od pepos01 v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-08-2009, 22:24
  4. GeForce: Instalace nového ovladače
    Od Arny_CZ v sekci Grafické karty
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-05-2009, 15:49
  5. LCD: Instalace ovladače k LP2475w
    Od LP2475w v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-10-2008, 15:59