Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalé kopírovanie

Klingacikx (1545)|22.7.2007 20:30
PC mi začal neako pomaly kopírovať z optických mechaník prvej mi trvalo kopírovanie filmu okolo 6 min teraz 15min, rýchlosť čítania neprekročí 5X. A pri inštalácií hier je to to isté ide to strašne pomaly.
mech13 (5526)|22.7.2007 23:57
pohledej na foru, pravdepodobne ti mechanika jede v PIO modu - spravce zarizeni - odeber radic na kterem je mechanika pripojena a po resetu a novem nainstalovani by to melo byt OK
pegy (757)|23.7.2007 11:08
[QUOTE=Klingacikx;42309]PC mi začal neako pomaly kopírovať z optických mechaník prvej mi trvalo kopírovanie filmu okolo 6 min teraz 15min, rýchlosť čítania neprekročí 5X. A pri inštalácií hier je to to isté ide to strašne pomaly.[/QUOTE]
Dalsia vec, pouzivas nove media, teda robi ti to aj s novo napalenymi mediami? Popripade nejake originalky, casom starnu aj media ale aj citaci laser.... ;)
Klingacikx (1545)|24.7.2007 09:19
[QUOTE=pegy;42337]Dalsia vec, pouzivas nove media, teda robi ti to aj s novo napalenymi mediami? Popripade nejake originalky, casom starnu aj media ale aj citaci laser.... ;)[/QUOTE]
Robí ta aj s úplne novými médiami. Mám jednu novú mechaniku (zo dva mesiace) a jednu staršiu(1 a pol roka) a obidve čítajú rovnako. A keby bol starý laser nemalo by aj pomalšie napaľovať? Lebo napaľovanie mi ide rýchlo.
pegy (757)|24.7.2007 10:35
[QUOTE=Klingacikx;42468]Robí ta aj s úplne novými médiami. Mám jednu novú mechaniku (zo dva mesiace) a jednu staršiu(1 a pol roka) a obidve čítajú rovnako. A keby bol starý laser nemalo by aj pomalšie napaľovať? Lebo napaľovanie mi ide rýchlo.[/QUOTE]
odkedy ti to zacalo robit? Inak mas tie mechaniky na jednom IDE kabali? Stretol som sa uz aj s tym, ze ked si 2 mechaniky dal na jeden IDE kabel, tak blbli a zase naopak... takze treba vyskusat aj toto... ;) Robil si aj reinstal systemu, mne sa to tiez stalo, ze mechanika mi zacala korektne fungovat az po reinstale systemu... ;)
Klingacikx (1545)|24.7.2007 11:26
Robí mi to asi tak dva týždne. Mechaniky mám na dvoch ide kábloch, keď som ich zapojil cez jeden tak mi pc ukazovalo len jednu a keď som dal vysunúť cez systém tak sa vysunuli obidve mechaniky. Systém mám asi dva mesiace ale skúsim ho ešte reinštalovať.
pegy (757)|24.7.2007 11:39
[QUOTE=Klingacikx;42482]Robí mi to asi tak dva týždne. Mechaniky mám na dvoch ide kábloch, keď som ich zapojil cez jeden tak mi pc ukazovalo len jednu a keď som dal vysunúť cez systém tak sa vysunuli obidve mechaniky. Systém mám asi dva mesiace ale skúsim ho ešte reinštalovať.[/QUOTE]
No ak ti nepomoze ani na dvoch rozdielnych kabloch a novy system, tak by som to videl na reklamaciu, lebo uz ma fakt nic nenapada ak to nemas prpnute v PIO MODE ale UDMA 100/133 tak uz neviem co by tam mohlo byt....
Klingacikx (1545)|24.7.2007 13:09
Systém si reinštalujem niekedy na budúci týždeň keď budem mať novú grafiku, mám vo zvyku reinštalnúť systém pri kúpení nového komponentu. Potom dám vedieť.
mech13 (5526)|24.7.2007 18:15
co ten PIO mod? na tech ruznych kablech, nejely nahodou proto, ze mely spatne nastaveny master/slave nebo v biosu vypla detekce?
kukman (8)|24.7.2007 21:20
Co je to PIO MOD ???
mech13 (5526)|25.7.2007 00:01
[QUOTE=kukman;42534]Co je to PIO MOD ???[/QUOTE]

psal jsem to hned na zacatku - pouzij funkci hledat:runaway je to tu na foru nekolikrat
a taky jsem napsal jak to vyresit - postup muzes praktikovat i kdyz nevis jestli to je ono - bud to pomuze, nebo se nic nestane... tak bud pohledej nebo to proste skus
romanecko (37)|9.12.2007 22:24
Tak PIO mode je rezim v ktorom moze bezat mechanika, v dnesnej dobe uz jedine kvoli nejakej chybe. Skontrolovat sa to da ked si kliknes na Tento pocitac (pravym) - Vlastnosti - Hardware - Spravca zariadeni - Skupina IDE ATA/ATAPI controllers resp. radic (zvykne to byt 5-8 od vrchu) a to sa ti rozbali na viac poloziek. U kazdej z nich mozes skontrolovat kliknutim pravym talcitkom Vlastnosti - Rozsirene (Advanced Settings a tam to uz uvidis
Pavel Boček (4169)|10.12.2007 00:20
[QUOTE=romanecko;70224]Tak PIO mode je rezim v ktorom moze bezat mechanika, v dnesnej dobe uz jedine kvoli nejakej chybe. Skontrolovat sa to da ked si kliknes na Tento pocitac (pravym) - Vlastnosti - Hardware - Spravca zariadeni - Skupina IDE ATA/ATAPI controllers resp. radic (zvykne to byt 5-8 od vrchu) a to sa ti rozbali na viac poloziek. U kazdej z nich mozes skontrolovat kliknutim pravym talcitkom Vlastnosti - Rozsirene (Advanced Settings a tam to uz uvidis[/QUOTE]

Eh...ovpovídáš do tři měsíce netknutýho dredu, teď už je to všem asi jedno ;)
Zoidik (1405)|10.12.2007 06:44
Osobně bych zkusil prveč udělat defrag disku, mužeš ho mit rozházenej a pak teprve bych se vrhl na ostatní. S gefragmentací neni taková práce. Instalací systemu vezmeš tak dvě hodinky ( komplet instalace, ovladače, oficce atd... ) To tě taky muže spomalovat, hlavičky pořád kmitaj z jednoho místa na druhy..... Nic za to nedáš