reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

asus rt-ac68U wan problem

cistic_shw (1)|21.5.2014 08:10
Dobrý den,

koupil jsem si Asus RT-AC68U. Po nastavení jak potřebuji vše funguje jak má.

Problém nastává, pokud odejdu z bytu a na routru není nikdo připojený (počítač vypnutý, nikdo na wifi nepřipojený). Po nějakým čase např. 3hodiny přestane router komunikovat přes wan. když pinkuji venkovní IP tak ho nedopinknu, web rozhraní není vidět. Router chová jako by tam nebyl.


Jakmile ale přijdu domů a zapnu počítač nebo se připojím přes wifi na internet, router "ožije" a je najednou zase vidět z internetu (začne mi zase odpovídat na ping). Jako kdyby na něm byl nějaký usínací mod.
Mám nastaveno wan ping , povolil jsem si i z internetu webové rozhraní.

internet mám optika 50Mbit in/out.

zkoušel jsem aktualizovat na jakýkoli firmware od asusu , stále stejný problém. Nahodil jsem si tam DDWRT a taky. Provider mi říkal, že ho také nevidí, když se zrovna projevuje tento problém.

Jediné co mě napadá, je to buďto provider mi nejak odpojuje router, což mi připadá jako blbost (nikdo nikdy to nedělal a nevidím žádný důvod proč ano) a nebo mi připadá, že to dělá hardware routeru. Software jsem si také myslel , proto jsem tam nahodil DDWRT, ale to nepomohlo. ASUS support mi řekl ať ho reklamuji, což vidím jako jedinou možnost. Ale že už to je třetí modem tak si nechám asi vrátit prachy. První se po několika hodinách sám restartoval a druhý a třetí dělá tento problém.

Netuší někdo co by to mohlo být ?