Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová instalace XP Win selhává.

maarkii (292)|16.6.2014 21:42
Instaloval jsem nově XP Win home na nový HDD a již v průběhu instalace se objevila jednou hláška že došlo k chybě nebo vyjímce, dám sem foto. Instalace se dokončila. Ale padá Explorer a nelze jej ani automaticky aktualizovat. Přitom úplně stejně se choval XP na starém vadném HDD nedávno, také úplně stejně padal prohlížeč Explorer a i Mozilla. Přece není možné aby se i na novém HDD poškodila zrovna ta část s prohlížečem Explorer na novém HDD. Nebo je možné že je poškozený instalační CD?? CD je původní 9-ti leté...Děkuji.
DSCN5382.JPG DSCN5381.JPG DSCN5380.JPG
john (877)|16.6.2014 22:00
podle kodu chyby bych nejdrive otestoval pameti, resp. zkontroloval jejich nastaveni v BIOSu
bastlir (328)|18.6.2014 00:40
Že jsi to instaloval z flashky? :-)
Ještě mě napadlo ... opravdu zlobil HDD? Zkontroloval jsi kondiky desky?
Ventero (1280)|18.6.2014 11:52
No vypadá to buď na RAM nebo na konzistenci HDD. V horším případě to bude řadič na desce. Co se týče konzistence, tak HDD si nejprve dobře připrav načisto: Odstranit všechny oddíly, vytvořit jeden menší oddíl pro systém (třeba poloviční, protože některé staré desky neformátujou korektně větší objemy a taky vždy je lepší mít systémový a datový oddíl zvlášť) , ten pomalou metodou řádně zformátovat. A to nejlépe v nějakém live linux partition manageru. Toto řešení mi jednou v trochu podobném případě pomohlo. A ten starý HDD by taky nemusel nutně být, až tak vadný.

Bastlir: Jinak se špatně udělanou flashkou jsem vždy zaznamenal problémy již na začátku s tím, že se rovnou odmítly kopírovat instalační soubory s tím, že nejsou platné. Leda, že fleška je celá v pr..li.
maarkii (292)|18.6.2014 15:03
Z flešky jsem neinstaloval, je to zmíněno výše- origo CD 9let staré-nemůže být na něm něco nečitelné? a to dělat problémy s instalcí? nebo by se spíš zkrátka odmítlo CD vůbec číst, ne?. Původní půl roku starý HDD WD byl testovaný nakonec HDD regenerátorem a ukázal stovky vadných sektorů. Taky nevím jak testovat RAM, když mě nejde nic stáhnout přes prohlížeč, spadne prohlížeč. Jedině jsem četl že se nejen pamět dá testovat instalací Linuxu a ten by snad korektně stáhl ntb co mám v Linuxu...protože mám zkušenost že stáhnutí přes OS Linux na ntb a poté na flešku se soubor nechce rozbalit na PC s Win XP....Díky.
john (877)|19.6.2014 10:52
CD muzes zkusit zkopirovat pomoci IsoPuzzle, zda projde...
maarkii (292)|22.6.2014 21:51
Tak nakonec to bylo RAMkou, totálně vadná... Prosím, ještě mi poradte... Testoval jsem předchozí HDD WD cca před měsícem HDD regenerátorem z bott CD v BIOSU. HDD regenerátor mě ukázal ani ne do poloviny kontroly HDD asi 500 vadných sektorů. Může simulovat vadné sektory při testování v BIOSU vadná RAM pamět??? Neboli zda nemůže vlivem vadné RAMky falešně ukazovat HDD regenerator vadné sektory na HDD i když nejsou?? Tento vadný HDD jsem už reklamoval, takže už nemám možnost jej nyní znovu otestovat.
john (877)|24.6.2014 09:01
[QUOTE=maarkii;558451]Může simulovat vadné sektory při testování v BIOSU vadná RAM pamět???[/QUOTE]

spise ty chybne sektory byly zpusobene vadnou RAM pri provozu OS, uz jsem to zazil u znameho...