Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pokles Výkonu

AngusCZ (2)|23.6.2014 13:14
Zdravím a přeji hezký den všem,
Nejsem si jistý kam tohle tema zařadit a tak ho šoupnu .
Poslední dobou (dva až 3 týdny +-) Jsem zaznamenal obrovský pokles FPS snad u všech her co mám , některá jsou až nehratelné, problém při běžném uživaní nezaznamenávám žadný, žadný proces navíc běžet nevidím, teplota a využití graf. karty a procesoru jsou v normále.
Počítat poměrně pravidělně čistím CCleranerem, zkoušel jsem Skenovat AVGečkem taky nic, ovladače graf karty by měly být aktualní.

Jinak HW :
8GB RAM
CPU- Intel i5 2500K
GPU- nVidia GeForce GTX 560Ti
Hardisk - je tam myslím nějaký WD 500gb tuším blue caviar
OP: Windows 7 64 bit

Předem všem diky za pomoc.
Fox_25 (613)|23.6.2014 13:40
Měl jsem doma na servis 2 PC, na jednom nafouklé kondíky ve zdroji a v druhém nafouklé kondíky na desce. Oboje se projevovalo v poklesech výkonu, u PC se špatným zdrojem se vypínaly za chodu i pevné disky.

A pokud chceš jistotu že to není SW chyba, je nejlepší zkusit problematické hry na čisté instalaci OS.
AngusCZ (2)|23.6.2014 13:57
No , jak to tak vidím tak se reinstalaci asi nevyhnu , ale chci zkusit co nejvíc možností kde by mohla být chyba protože mam neuvěřitelně pomalej internet.
Fox_25 (613)|23.6.2014 14:38
Tak si o instalačku OS někomu řekni, taky mám pomalej net a 1GB stáhnu přibližně za hodinu. Kvůli tomuto mám OS už dlohou dobu na flashce vč. několika potřebných programů a starý 80GB disk na který OS instaluji abych zachoval původní OS kdbyby byla chyba v HW. Pokud to zpomalování bude nějakou SW chybou stejně se nové instalaci OS nevyhneš. Setkal jsem se s tím že zpomalování způsoboval spuštěný proces starající se o zvukovou kartu, DirectX rozhraní, NetFramework, ovladač USB3, a v neposlední řadě i vadná operační paměť.
Totiž než řešit proč knihovna DX způsobuje cyklické využití CPU na 40% a pak to ještě opravovat, je mnohem rychlejší a snadnější přeinstalovat OS. Často se stane že člověk řeší X hodin nějaký problém a nakonec zjistí že jej vyřeší pouze reinstall.
No a od té doby mám udělanou zálohu OS a programy u kterých to lze(vč. her) mám překopíropírovatelné. Při nějaké chybě jednoduše obnovím zálohu a jede se dál.
Salamander (6177)|23.6.2014 14:43
co treba nejaky bitcoin miner? zkontroluj jestli ti neco nevytezuje CPU/GPU?