Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s načtením HDD

Alexo (3)|29.6.2014 16:45
Dobrý den,

mám problém s načtením HDD WD My Passport 070A 500GB, problém spočívá v tom, že ovladače se nainstalují a zařízení je vidět v "Zařízení a tiskárny", avšak HDD vůbec není vidět v Tento počítač a jediné, co s ním mohu dělat je buď ho vysunout nebo nahlednout do vlastností.
Zkoušel jsem to i přes Tento počítač->správa počítače->uložiště->správa disků, ale tam se sice zmíněný disk je, ale za 1) ukazuje kapacitu 2047,35GB a za 2) nemá inicializaci pro prohlížení. Zkoušel jsem ji přiřadit, ale píše to, že "Medium je chráněno proti zápisu".
Samotný disk se fyzicky netočí, ale led kontrolka svítí. Zkoušel jsem jiný kabel, ale žádný valný efekt to nemělo... Rád bych z toho zachránil alespoň ta data.
chyba.png
Georginek (2957)|29.6.2014 17:25
Disk se tocit musi :D Zkus jiny PC, jiny kabel, jestli neni v zaruce, muzes ho zkusit vyndat a zapojit naprimo. Ty Passporty, to je hroznej smejd - externi disky, to je vubec mor.... a naprosto k nicemu.
Hlavne nic neformatuj.......

Disk se musi roztocit, respektive nabehnout, aby se s tim dalo delat neco dal
bastlir (328)|29.6.2014 20:11
Jestli to půjde, připoj externí zdroj. Jinak na netu jsou popisované problémy s tímto zařízením.
john (877)|29.6.2014 22:14
mrkni se na to pres diskpart, co tam vlastne mas...
Alexo (3)|30.6.2014 00:29
Georginek: Máš pravdu, disk se točí ;) :D zkoušel jsem to na ruzných PC/NB, kabely jsem taky zkoušel a nic, v záruce už bohužel není, ale spíš mi jde o ty data... :/

bastlir: přiznám se, že nejsem žádnej počítačovej guru... ale připojit to přes externím zdroj, znamená, že to připojím třeba přes SATA konektor s napájecím zdrojem([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) ? Pokuď to tak je, tak tenhle typ HDD: WD 500 GB Passport Essentials (USB 2.0) WD5000BMVV, má atypickej konektor viz odkaz(http://forum.hddguru.com/viewtopic.php?t=16203&start=) a pokuď se to dělá jinak, tak vážně nevím. Co se týče těch problému WD, tak je jich mraky, ale nikde jsem nenašel nějaký kloudný řešení :/

john:diskpart, to mi nic moc neříká, napsal bys mi prosím, jak mám postupovat?
john (877)|30.6.2014 13:02
napr. toto mne vyplivl Google na dotaz diskpart navod

http://support.microsoft.com/kb/300415/cs
Alexo (3)|30.6.2014 21:19
Tak jsem si to prošel a zkoušel jsem ten HDD najít v tom diskapartu... tady je screen, samotný disk to našlo ale píše to, že nemá žádné oddíly. :/
Bez názvu.png
Ventero (1280)|1.7.2014 07:36
A co nějaký partition program s nástroji na opravu poškozených oddílů či dat z nich. Nemám s tímto zkušenosti, ale asi se tam pokakala tabulka oddílů nebotakněco a tohle by mohla být varianta na záchranu dat.

Místní zkušení by určitě nějaký vhodný SW doporučili - ostatně, mě by to také zajímalo, neboť stát se může každému.
robky (3195)|1.7.2014 07:59
Vyskúšaj Testdisk
john (877)|1.7.2014 08:17
nebyl disk provozovan na MACu, resp. Linux :notsure
zkus nejaky LiveLinux, jestli bude na HDD neco videt