reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade sestavy

johnyblazin (42)|22.7.2014 12:56
Ahoj, potřebuju poradit. Budu upgradovat PC. Zde je má sestava:

Amd phenom ii x4 955 black edition
Gigabyte 870a-usb3
Asus nvidia geforce gtx 560 ti directcu
8GB RAM 1300
SeaSonic S12II 620 Bronze 620W

a upgradovat jí chci takhle

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Je to fajn? Nebude 8GB 1333Mhz ram brzdit sestavu? Díky
r34ktor (7477)|22.7.2014 13:12
8GB RAM bude na většinu dnešních běžných činností dostačovat.

TN monitor jako upgrade? Raději [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Na taktování AMD FX to chce lepší desku. Ideálně [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Případně do postavit na Intelu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
johnyblazin (42)|22.7.2014 13:20
Abych to upřesnil, ten monitor "upgradovat" nějak nechci. Ten stávající mám pokažený a musím ho fénovat aby se vůbec zapl :-D Za druhé jsem si vybral, co se týče monitoru, nějakou "šunku", protože plánuji koupit v budoucnu 4K monitor na windows (až se sníží ceny, a věřím, že za rok budou poloviční).

Pc sestavu dělám proto, abych hrál hry.

Jinak ten Intel, nad tím jsem zatím nepřemýšlel, každopádně mrknu, co si myslíš, že je lepší? Ta má sestava s tvojí deskou nebo ta sestava Intelu?

---------- Doplněno v 13:18 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:17 ----------

A ještě jedna věc. Ten Saphire už je v klidu? Já mám tuto značku, ještě z dob základní školy, zafixovanou jako levný a poruchový krám.

---------- Doplněno v 13:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:18 ----------

A ještě jedna věc. Já nějak taktovat nemám v plánu, mám rád stabilitu a spolehlivost.
r34ktor (7477)|22.7.2014 13:32
[QUOTE=johnyblazin;559724]Abych to upřesnil, ten monitor "upgradovat" nějak nechci. Ten stávající mám pokažený a musím ho fénovat aby se vůbec zapl :-D Za druhé jsem si vybral, co se týče monitoru, nějakou "šunku", protože plánuji koupit v budoucnu 4K monitor na windows (až se sníží ceny, a věřím, že za rok budou poloviční).
[/QUOTE]
GW2320 IMHO nabízí na méně peněz více muziky. Ale pokud chceš jiný, tvoje věc.

[QUOTE=johnyblazin;559724]Ten Saphire už je v klidu? Já mám tuto značku, ještě z dob základní školy, zafixovanou jako levný a poruchový krám.
[/QUOTE]
Používám GK od Sapphire roky bez problémů. Samozřejmě i oni občas ujedou. Jedna z řad HD785x/HD787x byla dost poruchová.

[QUOTE=johnyblazin;559724]Já nějak taktovat nemám v plánu, mám rád stabilitu a spolehlivost. [/QUOTE]
Pokud nebudeš taktovat, nemá AMD smysl. Intel nabídne vyšší výkon, nižší spotřebu a jako bonus integrovanou GK.
ICE_D (2754)|22.7.2014 14:22
Pokud herni PC tak jedine Intel.

Co se tyce Sapphire, tak mam Sapphire R9 280X Vapor-X a krome toho ze mi prijde trosku hlucna, tak s ni zadny problemy nejsou ;)

To s tim monitorem nechapu. Proc chces kupovat horsi monitor za vic penez? To te tak se*e ten 1 palec velikosti? Vykasli se na to a jdi do GW 2320, je to uplne jina liga, TNka jsou srajda....
johnyblazin (42)|22.7.2014 15:01
Monitor jsem už vyměnil za ten IPS. Je levnější, což je super a i kvalitnější. Jak říkám, mám ho na rok, pak se budu dívat na monitory se 4K. Jinak co se týče toho Sapphire, když s ní už nejsou problémy, není problém, abych jí koupil a ušetřil 600kč, které bych mohl dát do lepší desky. Otázka je, jestli je nějak znatelný výkon mezi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] pokud má ta druhá o 60mhz vyšší takt.

V případě, že bych se rozhodl taktovat ten AMD, existuje nějaké fórum, kde by mi s tím poradili? Ideálně bych to chtěl nataktovat tak, abych už do ní potom nemusel spouštění co spouštění do taktování lozit a ladit výkon.
r34ktor (7477)|22.7.2014 15:24
Pochopitelně vyšší tovární takt přinese o něco vyšší výkon. Ale pokud připlácet, tak [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Návodů na taktování AMD FX existují mraky.
johnyblazin (42)|22.7.2014 15:33
[QUOTE=r34ktor;559734]Pochopitelně vyšší tovární takt přinese o něco vyšší výkon. Ale pokud připlácet, tak [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Návodů na taktování AMD FX existují mraky.[/QUOTE]

Ok, tak já se ještě rozhodnu podle toho, za kolik prodám na Aukru stávající desku, procesor + GK. Pokud bych šel do 280X, bude na to FX6300 stačit? Nebo tady v tomto případě už Intel?
ICE_D (2754)|22.7.2014 15:49
To nezalezi na graficke karte, ale na konkretni hre. Pokud je dobre napsana a optimalizovana na vice slabsich jader, tak je FX6300 v pohodi i s dvojici Titanu. Pokud je ale napsana stupidne jako treba World of Tanks a umi vyuzit jen 1 jadro, tak blby 2jadrovy Pentium G3258 nataktovany na 4.5Ghz zaslape do zeme do zeme nejen vsechny AMDcka pretaktovany na 4.5Ghz, ale i vetsinu Intelu na zakladni frekvenci vc. i7cek :D

A taky by bylo dobry brat v potaz spotrebu. Videl jsem graf spotreby FX6300... Po pretaktovani z 3.5 na 4.96Ghz spotreba PC vzrostla o 150W!!!!
VencaX (3686)|23.7.2014 15:12
Ještě ohledně taktování, nejen za desku bys měl připlatit, ale chtělo by to i pořádnej CPU chladič, aspoň něco jako Tranquillo nebo Fera, což je cca 600+ Kč, který v případě nákupu Intel sestavy nutně pořizovat nemusíš a můžeš ty peníze investovat jinde.

Osobně bych se přikláněl k Intelu, protože tak jako tak musíš měnit CPU i desku a pokud má PC být na hry, přijde mi Intel jako vhodnější řešení. jak psal r34ktor, Intel nabízí vyšší výkon při nižších taktech, nižší spotřebě a i ta integrovaná GPU se může hodit, pokud by ti třeba ta 560ka odešla ;)