Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrznutí pc při hrách

ErySalsa (1)|20.8.2014 14:33
Ahoj, trápí mě problém s pc. Když hraju např. Skyrim a podobně náročné hry tak dojde k tomu že PC po chvíli hraní cca 5 min zamrzne a po zamrznutí dojde ke zvukové smyčce. Dělalo mi to asi před měsícem, jelikož jsem nevěděl co s tím je tak jsem se koukl do bedny a zjistil jsem že jsem měl odpojený větrák u zdroje tak jsem ho zpátky zapojil a pak měsíc byl klid. Jenže dnes to dělá zase a častěji. Jediný způsob jak ho uvést k funkčnosti je natvrdo ho restartovat. Občas ta hra znova naběhne, ale to jen v případě když nenaskočí zvuková smyčka.

Moje sestava: GPU: GeForce GTX 650
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+
Pamět: 4,00 GB Ram
OS: W7 Professional 64bit
HDD: Western Digital Caviar 1TB, 3.5", SATAIII/600, 7200rpm, 64MB, WD10EZEX
Zdroj: RedStar 400W

Vše je v podstatě prošlé zárukou, takže je to staré, kromě HDD a GPU. Ty jsou cca 3 měsíce nové.
Děkuju za každou pomoc a radu.
Předem upozorňuji, že nejsem žádný borec v pc, takže se omlouvám když nebudu chápat co po mě chcete.
vivid.sk (132)|20.8.2014 16:29
1) skontroluj vsetky teplotne senzory na komponentoch (hwinfo)
2) skontroluj RAM (memtest)


prodpokladam problem v bode 1).
simon18355 (10)|20.8.2014 16:29
Ahoj pokud Ti má rada nepomuže tak se omlouvám, protože se zamrznutím pc nemám moc zkušeností :) , takže zkus zda se pc nepřehřívá (někdy se může stát že pc kvuli přehřátí zamrzne) pokud se přehřívá, kup si chladící tyč nebo podložku, dále projeď počítat Ccleanerem, a nebo ho zkus nechat tak 3 dny v klidu (nic s ním nedělat) mohlo by to vyjít. PS: pokud ani jedno nepomůže tak se omlouvám
bastlir (328)|20.8.2014 17:55
Přečti si tu asi tisíc stejných témat. :-)