Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

X2900xt

atticus (6)|26.7.2007 08:44
Isla by tato karta v Pci-e 16X slote, ktory ale podporuje rychlost len 4X? konkretne sa jedna o dosku Asrock 4coredual vsta?
pegy (757)|26.7.2007 09:57
[QUOTE=atticus;42658]Isla by tato karta v Pci-e 16X slote, ktory ale podporuje rychlost len 4X? konkretne sa jedna o dosku Asrock 4coredual vsta?[/QUOTE]
No ist by isla, ale sa to neoplati, pretoze by vykon tak dobrej grafickej karty isiel vyrazne dolu.... do toho slotu nie je dobre davat nic vykonejsie ako 8600GT/2600 XT s DDR3, proste je to zbytocne, to uz skor vymenu dosky, potom tu VGA a nakoniec kvalitny 500W zdroj typu, fortron, seasonic,thermaltek,chief.... ;)
atticus (6)|26.7.2007 15:22
jj dakujem.. ja viem. dosku planujem vymenit, mam ju len koli prechodu na c2d. lepsie je kupit dosku potom, lebo sa na nu da naskriabat skor ako na high-end grafiku ;) zdroj nebudem kupovat novy, kupim pridavny fortron booster X.
dirt (24)|31.8.2007 20:39
To s tím zdrojom by som si ešte rozmyslel.Mám tieš hd2900xt a nový zdroj sa ti oplatí kúpiť viac ako fortron boxster bohate by ti stačil Fortron blue storm 2 500w a ten nestojí o moc viac ako Fortron boxster a s toho boxstera by teplo išlo do skrinky.
pegy (757)|2.9.2007 13:01
[QUOTE=atticus;42702]jj dakujem.. ja viem. dosku planujem vymenit, mam ju len koli prechodu na c2d. lepsie je kupit dosku potom, lebo sa na nu da naskriabat skor ako na high-end grafiku ;) zdroj nebudem kupovat novy, kupim pridavny fortron booster X.[/QUOTE]
No je to na tebe kolko mas k dispozici penazi, ale radcsej by som isiel kupou noveho zdroja, je to lepsia investicia do buducnosti, ale je to na tebe ... ;)
miskoboss (31)|7.9.2007 09:50
no ja si myslim, ze kupovat jakykoliv HW s vyhledem do budoucnosti je fakt blbost
jeste co se grafik tyce!! u zdroje je to jina, tam se vyplati vzit vykonejsi

X2900XT je sice dobra karta, ale jeji vykon neni nic moc
pokud ji das jeste na PCI-E 4x, fakt to bude slabota

kdy chces koupit novou desku? za jak dlouho si na ni nastradas?
ono jde taky o to, aby jsi nekoupil novou desku a X2900XT nebyla u dost stara

navic ted prijdou novy desky pro C2D, chipsety X48 a X38, jeste uvidime s cim prijde nVidia
prechazi se pozvolna na DDR3

pokud si chces ted nejak extra zahrat, kup si nejakou desku do 3.000,- s plnohodnotnou PCI-E, kde si aji zataktujes, kup si do ni X1900XT pokud budes mit penize tak 8800GTS

a zdroj je zaklad PC, protoze bez stavy ten PC proste nepojede