Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadný procesor?

hansg (13)|4.10.2014 10:25
Zdravím všechny, mám dotaz ohledně procesoru? Dá se nějak regulerně zjistit, zda je procesor spálený popř. jinak poškozený? Mám k dospozici dva porcesory AMD FX 8120 125W TDP a chtěl bych jeden využít a druhý prodat. Zakoupil jsem tedy jen na otestování MB Asus M5A7BL-M LX V2, 2GB RAM Corsair Dominator TR3X6G1600C8D 1600MHz a 400W zdroj. Ovšem po zapojení se vše rozjede jak má (HDD se rotočí, ventilátor na procesoru taky atd.), ale na monitoru tma, ani BIOS se neukáže. RAMka mi na jiné desce jede jak má, takže jsem vylučovací metodou dospěl k záveru, že je nejspíš vadný procesor. Bohužel neznám nikoho, kdo by měl MB s paticí AM3+, proto se obracím na Vás.
Díky za případné reakce.
johny__g (6387)|4.10.2014 13:39
A to jsi ty procesory našel na ulici, že nevíš jestli jsou funkční? Procesor nijak jinak než vložením do funkčního počítače neotestuješ. Tedy pokud není viditelně poškozený. Víš že ta deska jede? Má BIOS který tenhle CPU podporuje (0402)? BIOS jsi resetoval?
hansg (13)|4.10.2014 14:29
Desku jsem koupil v Alze jako "použitou", ale plně funkční a dle stránek Asusu by měla tento procesor podporovat už v základní verzi BOISu. Verzi BIOSu neznám, protože se do BIOSu nedostanu. Procesory právě vypadají jako nové, ani piny nejsou ohnuté, či rožky nalomené. Monitor jsem připojil nejdříve přes VGA na desce a pak i přes HDMI na GK a pořád nic.
robky (3195)|4.10.2014 20:52
Jak písal johny, doska podporuje procesor až od verzie biosu 0402, nie so základnou verziou 0303 ... máš v doske zapojený speaker?
Zdroj je čo zač?
hansg (13)|5.10.2014 10:32
Zdroj je nějaký Noname a speaker nemám vůbec:-( S největší pravděpodobností to bude tou verzí BIOSu. Jak jsem tak googlil, tak bez nějakého staršího procesoru nemám šanci ten BIOS upgradovat? Nemáte nějaký tip, jak to upradovat bez nutnosti kupovat další CPU?
Díky
hansg (13)|5.10.2014 15:28
Nevím zda je to důležité, ale při zapnutí PC mi jen probliknou všechny tři diody na klávesnici, ale pak už např. NumLock nejde zapnout.