reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WDR3600+Openwrt

Din0 (8)|7.11.2014 10:57
Zdravím,
rozjel sem na WDR3600 Openwrt 12.09 a nainstasloval vše potřebné (SSH, SFTP, Oscam, USB )a už mi nezbývalo moc místa a chtěl jsem polaborovat s QoS (Quality of Service). Před instalací jsem měl cca 17% místa a při instalaci QOS se začalo stahovat spustu balíčků a router vyhodil chybu nedostatek paměti a QOS se nenainstalovalo a zůstalo 2% místa.
Bohužel jsem si z logu nezkopiroval nainstalované balíčky a ted bych potřeboval nepotřebné balíčky odsinstalovat abych uvolnil pamět a nemůžu nikde najít závislosti na QOS, poradí mi někdo?
Dále bych chtěl zpřístupni starší USB multifiunkční tiskárnu Epson a našel jsem že snad pomocí "p910nd" by to mohlo jít má někdo zkušenosti?
Díky
durib (1141)|8.11.2014 18:43
Pro více místa doporučuji dát extroot (root na flashku, kterou necháš v USB portu routeru). Dělal jsem to na 1043ND a mám 4GB místa na všechny blbosti, pohoda. Zvládne to i USB hub, takže si tím nemusíš ani zaprat USB port.
Firmware doporučuji odsud: http://dl.eko.one.pl/
Jenom teď nevím, jestli ten z Luci záložky se liší od toho přímo Barrier breaker pouze tím přítomným Luci rozhraním. Jinak možnost nastavit extroot by měla být přímo někde v záložce "Mounts", kde právě vybereš partition z flashky (musíš ji předem naformátovat na ext4 samozřejmě). A mimochodem, lepší je mountovat přes UUID, než přes /dev/sdx.
Tady lze zjistit/změnit:
Show UUID:[CODE]blkid
[/CODE]
Change UUID:[CODE]
opkg update
opkg install mount-utils tune2fs
tune2fs /dev/sdXY -U uuid[/CODE]
Ohledně tiskárny- měla by takto fungovat. Nastaví se jen port a na počítači musíš nastavit, aby přes ten port posílal tisk. Ostatní funkce ale fungovat nebudou (scan přes síť atd.). Snaž se nejít vždy Luci package dané věci, bude to pro konfiguraci přívětivější. Nastavení klienta je zde: http://wiki.openwrt.org/doc/howto/p910nd.server#configuration.part.2.the.clients
Din0 (8)|10.11.2014 21:12
Tak místo jsem už pořešil a doladil co jsem potřeboval. OScam sem hodil na připojenej disk kterej mám sdílený miniDLNA a Networkshares.
Ted zkusím nějak pořešit tu tiskárnu.
Jinak BArier_breaker mi fungoval, ale nešlo mi rozjet vše potřebné, nějaký problém v depozitářích a pak ani nešel přes SFTP udělat změnu v konfigiračních souborech proto mám Attitude Adjustment 12.09 a vypadá , že funguje parádně.
Tiskárnu zkusím teda rozjet jak píšeš Scaner po síti s tím počítám, že nepojede, to není problém přehodit při scanování kabel místo do routeru tak do PC.
Jinak při mountování disků přes Luci rozhraní jsem musek vypnout fstab s ním to dělalo problémy, když je vyplé tak se disk namountuje automaticky.
ZAtím díky
Aleš