Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Nejde mi flash BIOSU přes DOS!! (Z USB flashdisku)

10.11.2014 01:20
GejmerChci naflashovat BIOS přes DOS z flashky a prostě za boha mi to nejde.
Nabootuju, napíšu "afudos rampage.rom /p /b /n /c /x" (rampage.rom je název biosu) a ukáže se mi "Error: BIOS does not support AFU."

Zkoušel jsem ještě "afudos /irampage.rom" a výsledek "Bad command or file name" Tohle přesně se tam má podle papírového návodu napsat, tak už nevim.

Vše mám stažené odsud: http://www.asus.com/cz/Motherboards/RAMPAGE_II_EXTREME/HelpDesk_Download/

Deska je Rampage 2 Extreme. Jinak samozřejmě vím, že to jde nejlépe přes EZ flash, ale já se chci pak pokusit o hot flash.


10.11.2014 10:44
kevin00Tak v první řadě je úplně jedno jakým způsobem BIOS aktualizuješ, efekt bude stejný. Pokud neumíš flash z DOS prostředí, tak být Tebou aktualizuji nejjednodušší cestou. Mohl by sis také základní desku "umrtvit". Za druhé se zkus inspirovat v již jednou řešeném problému tebou samým. A za třetí se můžeš inspirovat třeba zde :)
11.11.2014 12:34
GejmerNení to jedno, potřebuju zkusit hotflash, protože potřebuju narvat bios do chipu z P6T deluxe. Umrtvení desky se nebojím, R2E má dva biosy v paticích.
Za inspiraci dík, jsem zkoušel kde jsou chytřejší lidi, však v pohodě né? :p Ten návod v odkazu se mi zdá celkem složitý:confused:

Jinak problém proč to nešlo, byl špatný Afudos stažený z webu Asus. Našel jsem jeden na driver CD a ten už fungoval!

Ale stejně mi ten hotflash nejde:mad: Vypíše mi to jen: "ROM file ROMID is not compatble with existing BIOS ROMID" Takže nevím jak dál, 2 stejné desky k dispozici nemám:mad: