Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Kvalita sestavy

Neregistrovaný (0)|22.11.2014 12:09
Tazatel: Jakub Kadlec

Znění dotazu: Můžete mi prosím vás potvrdit, že tato sestava bude funkční a výkonná ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Gouranga (699)|22.11.2014 13:27
Tak funkcni by byt mela.. Nic, co by se primo bilo tam asi neni, ale idealni to taky neni. Zdroj je asi trochu moc - Karta si rekne o 200 W, procesor max o 100 a mas dalsich 450 W na disky (10W), desku (max 30W). Leda pokud bys planoval druhou kartu, jinak by mel bohate stacit nejaky 500-600W. Taky bych zvazil nakup SSD - i za cenu nizsiho vykonu jinde to rozhodne stoji nebo pokud mas financni rezervu, tak pridat. Nejvic srandy za nejmin penez doda asi Crucial MX100 - at uz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Vyuzijes i7? Na hry to moc vliv nema (nepises vyuziti, ale hadam z graficke karty) a v kombinaci s Z97 je netaktovaci procesor taky neprilis vhodny.. Bud si priplatit za K verzi a taktovat nebo vzit klidne levnejsi desku, protoze ji asi moc nevyuzijes. A mozna bych popremyslel o 2 TB disku, ktery stoji kolem 2 tisic, coz je o neco vyhodnejsi, nez 1 TB za 1500..
Gody199 (2)|22.11.2014 14:12
Děkuji za rady a omlouvám se že jsem nenapsal využití, ale pochopil jsi správně. Některé rady jsem uposlechl a vymněnil jsem zdroj a MOBO, ale procesor nechám, protože co jsem se já koukal tak i7 nad i5 vede v rychlosti počítače a i ve hrách (tam ne o tolik, ale přece) takže by to mělo trochu nahradit to SSD, které si tam také nedám, protože to se dá časem dokoupit.Teď se snažím za tyhle peníze nakoupit co nejvyšší výkon součástek, které se nedají přikoupit. (přikoupitelné: HDD,Ram,SSD). Tady je pozmněněný seznam : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] kdyžtak na to prosím ještě jednou koukni díky moc.
Gouranga (699)|22.11.2014 18:06
No, abych to vyjasnil: desky s chipsetem Zx7 jsou urceny pro procesory s K na konci - umoznuji taktovani. Nerikam, ze tato kombinace je nutna, ale je smysluplna. Tva vymena spociva v tom, zes vzal stejnou desku ze starsi generace (pro starsi procesory). Tim maximalne narazis na nutnost aktualizace biosu pred pouzitim procesoru (predpokladam, ze odhadnes, kam toto vede). Pominu-li absolutni neopodstatnenost tvrzeni ohledne i5 a i7 ve hrach viz treba:
[spoiler][ATTACH=CONFIG]30264[/ATTACH][/spoiler]
Vysel bys lip s i7-4970K, ktery je jeste o 400 MHz vys. Nebo vzit 4690K, ktery popohnat na 4 GHz a jsi vykonem taky vys (nepatrne, ale o 2 tisice levneji). Kdybys delal rendery nebo prevadel objemna videa, tak proti i7 ani neceknu..
A NE, procesor ti nenahradi SSD (to je jako kupovat si rychlejsi auto do zacpy). 80% casu pojede na sve minimalni frekvenci a nebude mit co delat. Ve hrach bude kazde druhe jadro zaparkovane a zbytek bude mit vykon na rozdavani ;-) V magazinu doporucuji SSD i do sestav za 14 tisic, u takovehle to je trochu kazeni si radosti, kdyz cekas dve minuty, nez vubec nabehne :)
CPU_01.png
Gody199 (2)|22.11.2014 19:31
Mohl bych mít ještě poslední otázku ? Vyplatí se koupit si GTX 970 místo R9 290, protože podporuje DX12 a další + bonus výkon za příplatek 1000 kč.
Gouranga (699)|22.11.2014 22:13
Ve FullHD je GTX 970 skoro na vrcholu pomeru vykon/cena. R290 je o dost nize.
Viz treba:
[ATTACH=CONFIG]30266[/ATTACH]
Vyhodnejsi tedy je, ale spis bych koukl po nejake nereferencni verzi (treba Strix of Asusu nebo Gaming of MSI, ktere jsou zcela zticha v klidu (abstolutne) a velice tiche v zatezi (a taky chladne)). Ale tam uz je cenovy rozdil o neco vyssi.. Na DX12 bych se moc neohlizel, nez bude rozumne vyuzitelny, bude nas Microsoft okouzlovat DX14 :-)
perfdollar_1920.gif