reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diablo 2

trodas (1753)|3.12.2014 20:28
Poté, co jsem shlédl kritiku Diabla III zde: forum.c*ews.cz/viewtopic.php?f=28&t=1919&p=318177
...jsem si řekl, že zkusím občas napsat něco k starému dobrému Diablo 2 ;)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(Secret Cow level carnage)

1) rozlišení na hraní dnes - Diablo 2 neumí víc, jak 800x600... to není nic moc, takže co s tím? Naštěstí je řešení přes Glide rozhraní a jeho podporu Diablem 2: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
V podstatě vše, co je rare, unique, set anebo socketed itemy s zajímavými vlastnostmi (třeba 4 sockety na brnění [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , nebo luk s vysokým damage a 3 sockety...) se vyplatí si ukládat, jeden nikdy neví, kdy se to bude hodit :)

Např. pro Immortal King set věci nemají na Diablo Wiki ani popis:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

...takže při rozumném aplikování věcí s Magic Find (MF) vlastnostmi člověku vypadne ledasco :D
trodas (1753)|5.12.2014 00:48
Tak - konečně jsem získal boty Kravího krále :D Uffff, to tedy bylo potřeba opakovat hodněkrát, než jsem je dostal...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

...ale +30% rychlejší pohyb a +25 - 35 fire damage na hít nedají žádné jiné běžné. Snad Assassingké botičky z Natalya's Odium setu:
http://diablo.gamepedia.com/Natalya%27s_Odium
...mají +40% rychlejší pohyb - ale nepřidávají damage (a také je nemám) :D
xmarek (1676)|5.12.2014 06:36
Diablo II je klasika. V podstatě jediná hra, která mě po windowské emulaci Doom-u chytla. Sice to moje hraní bylo opravdu šílené, ale já už jsem hold takový, že hrubá síla vítězí. :D A svitky a podobné hlouposti? To jsem neřešil. Prostě všechno vymlátit a pak se teprve rozhlížím co dál. :devil Výsledkem bylo pak např. to, že jsem zahodil nějakou "bezcennou" hůl a později jsem se pro ni vracel. Naštěstí vývojáři mysleli i na takové paka jako jsem já. :idea
trodas (1753)|5.12.2014 12:30
jj, je to klasika a v podstatě hra, jenž se hraje 3x - na každou obtížnost, protože až na vyšších levelech teprve "padají" zajímavé věci z nepřátel ;) Pod např. level 41 se nedá vůbec ani udělat dobrý re-roll svitku :(

Diablo 2 je právě o vlastnostech věcí, takže svitky jsou důležité. Třeba jeden z těch velkých je "attack rating +100" ;) A to je celkem dost důležité, nemyslíš? Nebo svitek, co ti dává lepší rezistenci na oheň/led/blesky či jed - také podstatné, protože s nízkou rezistencí tě na Nightmare obtížnosti vykuchnou hned a na ten šup. A vůbec pak zásahy ubírají strašně moc, třeba i 1/2 zdraví na jeden...!

Zahazovat věci není rozumné - nicméně myslím že 10 min zůstávají na zemi normální věci a 20 min magické/set/rare/unique věci. Pak (nebo při ukončení hry) zmizí a smůla. Takže něco se tu a tam někde nechat dá... Já už většinou nezvedám nic ani na prodej, co není rare/set/unique...
Výjimky jsou. Teď jsem chtěl lepší luk pro Alizu a tak jsem vyhodil skoro všechny MF věci (až na boty, srovnatelné boty nemohu sehnat bez MF) a získal jsem hnedka Cedar Bow (normální věc), která má základní dmg 9 - 23 (měla Superior Long War Bow s dmg 3-23, 3 sockety, item level 39) a dalo se na něj udělat 5 socketů:
http://diablo2.diablowiki.net/Sockets
...což mi umožnilo udělat jí podstatně silnější luk (2x perfect Ruby, 3x perfect Sapphire) co kosí nepřátele jedna dvě :D

Ještě sehnat něco, co má 6 socketů maximum (Long Battle Bow, Long Siege Bow, Long War Bow, Hydra Bow), vyrobit si je tam (Ral + Amn + 1 Perfect Amethyst) a bude mít fakt dobrý luk, dokud nebude mít dexterity na nějaký z fakt brutálních luků:
Bitter Loom Spider Bow
Two-Hand Damage: 29 to 81
Required Dexterity: 143
Required Strength: 64
Required Level: 41
Bow Class - Normal Attack Speed
Item Level: 60
+1 to Dexterity
+28% Enhanced Damage
+88 to Attack Rating
+17 to Maximum Damage
9% Life stolen per hit
3% Mana stolen per hit

:D :D :D

Krušné začátky:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
trodas (1753)|7.12.2014 00:13
Jak vyrobit pořádné brnění?
Základ je zcela obyčejný Mesh Armor: Defense: 199, Required Strength: 92, Required Level: 25, Item Level: 47.
Bohužel má maximum jen 3 sockety, takže vyrobit Lazrukem (bonus v 5 actu, doporučeno uložit si ten save) sockety.
A pak aplikovat Duress runeword - tedy postupně vložit Shael, Um a Thul runy. A je to:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

517 defense není zlé, ale to je jen začátek - slušné rezistance, ale hlavně - 37 až 133 cold damage bezpečně zbrzdí protivníka tak, že nestihne dát ránu a hned je zabit. Pak 33% šance na to, že vykrvácí z otevřené rány a 15% šance na přizabití jednou rano... kdo by oddolal?! :D :devil
trodas (1753)|7.12.2014 14:09
Pokud někdo potřebuje běhat po bitevním poli v Diablu 2 hoooodně rychle, tak by měl zkusit Sander's set. http://diablo.gamepedia.com/Sander%27s_Folly Mimo mých oblíbených rukavic (20% rychlejší útok znamená 20% vyšší damage za časovou jednotku a to už stojí za úvahu) by se někomu mohli hodit i botičky - Sander's Riprap mají sice minimální ochranu (5 až 6), ale mají něco, co málokteré jiné - 40% rychlejší chůzi/běh:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Samozřejmě že +100 na attack rating a zvýšení síly (+5) a obratnosti (+10) se vždy hodí, nicméně +40% umožňuje třeba assassince s zrychlujícím skillem na 20 levelu (max) doslova "létat" po mapě. Nehledě na to, že třeba Hawkmail pancíř také zvedá rychlost pohybu o dalších 10%, či že existují věcičky jako Large Charm of Inertia, co dají dalších "5% Faster Run/Walk", atd :D
trodas (1753)|10.12.2014 01:22
Tak v Diablu 2 konečně platí, že na velikosti nezáleží :D

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

...protože tedy damage 47 - 120 na takový "nožík", plus kupa spešl vlastností jako ignorování výše obrany nepřítele, 35% šance na smrtelný útok a tři spešl vlastnosti pro Barbara = tomu tedy říkám kudla :devil
trodas (1753)|17.12.2014 13:06
Hle, první nezničitelná věc co mám - porádní halapartna:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Škoda jen, že to je obouruční záležitost. Jinak paráda... a do setu k ní mám i opasek už :D
trodas (1753)|19.12.2014 17:55
Heheh, tak se set itemy se roztrhl pytel - moci už v 42 úrovni používat tohle:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

...je prostě k nezaplacení :D "Krade" to život (10%!) i manu, má to skvělý damage 60 - 93 a navíc je to "VERY fast attack speed", takže to "podaruje" celkem hodně damage v krátké době - co si přát víc? :D Pokud někdy zkusím Paladina, tak je jasný, co v levelu 42 vezmu do ruky :devil
trodas (1753)|23.12.2014 19:09
Našel jsem kopí, má damage 27 - 114, takže ne tak úplně špatné, ale nic víc neumí.
K zahození...? Ano, ale...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Od levelu 41 lze do tohoto kopí udělat 6 socketů, takže - jak jsem řekl, tak jsem udělal:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Takže mám kopí s celkem 6 sockety ;) K čemu by to jen mohlo být dobré...? Třeba pro docela šlušný runeword Breath of the Dying: http://diablo2.diablowiki.net/Runewordss

Výsledek:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Najednou má to kopí damage 134 až 567 a to je jen začátek jeho úžasných vlastností :inlove Nezničitelnost, 15% healthu na zásah bere, atd. atd. atd.... Od levelu 69 můžou mít příšerky "docela problém" :D :D :D
Mi.Lek (121)|23.12.2014 19:53
Používat externí programy? Takové hráče jsem moc rád v Dia2 neměl. ;)
trodas (1753)|24.12.2014 01:11
Tak pokud to není na cheatování ale jen na skladování věcí, tak ATMA je tolerována i na velmi přísných serverech / komunitách. Např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] či Rhyme: http://diablo2.diablowiki.net/Rhyme nebo Sanctuary: http://diablo2.diablowiki.net/Sanctuary_%28runeword%29 ...sotva budou stačit na konci Nightmare obtížnosti. Teď jen kde sehnat obyčený štít s hodně vysokou základní rezistencí jako je třeba Troll Nest: http://diablo2.diablowiki.net/Shields
(ze 158 - 173 se dá pomocí Dragon runewordu (+360 defense) udělat štít s ochranou (základní) 533, což by byl dobrý začátek)
trodas (1753)|26.12.2014 13:47
Unikátní brnění pro level 29 je podle mě hezké:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

To bych na 29 levelu za vzácnou věc považoval.
trodas (1753)|29.12.2014 23:31
Stal se z mé Assassinky templář - našel jsem Templar Coat, co má základní defensi 272 a jdou do něj udělat 3 sockety. I nelenil jsem a zkusil jsem pořádný runeword Enigma (of 65 levelu) a výsledek stojí za to:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

1041 obrana, o 65% vyšší šance na magické předměty (zvyšuje se to s levelem pstavy, teď tedy mám 67...), o 45% rychlejší pohyb (já létám po mapě...!) a +2 ke všem skillům - to je prostě bomba. Ve výsledku (spolu s runovou zbraní a Delirium runewordu na helmě) dostávají nepřátelé těžce na budku a ani Diablo nebyl na Nightmare vůbec obtížný. Byl snadný a dají se na něj v podstatě dělat "nájezdy" ... :D
Sommer (384)|30.12.2014 11:01
Tak jsem neodolal a po čase spustil Diablo 2 a zkusil jsem naistalovat i ATMA, ale antivir mi hlásí Trojana - máš s tím nějakou zkušenost? Je to bezpečné, nerad bych si do PC natáhnul nějaký balast.
trodas (1753)|30.12.2014 21:15
Známý problém, několik antivirů špatně identifikuje ATMA install jako vir. Podle mých zkušeností se ale ATMA instalovat ani náhodou nemusí, tak pokud nechceš riskovat, tak jen rozbal a spusť:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.fastshare.cz/4065159/atma.zip
https://sdilej.cz/6765040/ATMA.zip

...a pokud budeš zlobit, tak na tebe pustím Démon Mašinu:


[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

To vypadlo z from Diablo, item level 62 :D :D :D
Mi.Lek (121)|30.12.2014 21:35
Hlavně to absolutně kazí smysl Diabla 2, "najít" runy od IST nahoru v programu "ATMA". ;)
trodas (1753)|30.12.2014 22:21
Nevím o tom, že by se v programu ATMA daly "najít" nějaké runy, on funguje jen jako externí sklad. Nicméně runy se dají vyrobit v Horadric cube všechny, a to od první El runy:
3 El Runes --> 1 Eld Rune
3 Eld Runes --> 1 Tir Rune
3 Tir Runes --> 1 Nef Rune
3 Nef Runes --> 1 Eth Rune
3 Eth Runes --> 1 Ith Rune
3 Ith Runes --> 1 Tal Rune
3 Tal Runes --> 1 Ral Rune
3 Ral Runes --> 1 Ort Rune
3 Ort Runes --> 1 Thul Rune
3 Thul Runes + 1 Chipped Topaz --> 1 Amn Rune
3 Amn Runes + 1 Chipped Amethyst --> 1 Sol Rune
3 Sol Runes + 1 Chipped Sapphire --> 1 Shael Rune
3 Shael Runes + 1 Chipped Ruby --> 1 Dol Rune
3 Dol Runes + 1 Chipped Emerald --> 1 Hel Rune
3 Hel Runes + 1 Chipped Diamond --> 1 Io Rune
3 Io Runes + 1 Flawed Topaz --> 1 Lum Rune
3 Lum Runes + 1 Flawed Amethyst --> 1 Ko Rune
3 Ko Runes + 1 Flawed Sapphire --> 1 Fal Rune
3 Fal Runes + 1 Flawed Ruby --> 1 Lem Rune
3 Lem Runes + 1 Flawed Emerald --> 1 Pul Rune
2 Pul Runes + 1 Flawed Diamond --> 1 Um Rune
2 Um Runes + 1 Topaz --> Mal Rune
2 Mal Runes + 1 Amethyst --> Ist Rune
2 Ist Runes + 1 Sapphire --> Gul Rune
2 Gul Runes + 1 Ruby --> Vex Rune
2 Vex Runes + 1 Emerald --> Ohm Rune
2 Ohm Runes + 1 Diamond --> Lo Rune
2 Lo Runes + 1 Flawless Topaz --> Sur Rune
2 Sur Runes + 1 Flawless Amethyst --> Ber Rune
2 Ber Runes + 1 Flawless Sapphire --> Jah Rune
2 Jah Runes + 1 Flawless Ruby --> Cham Rune
2 Cham Runes + 1 Flawless Emerald --> Zod Rune
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
16:20 Ort runa
16:59 Tal runa
17:06 Thul runa

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
trodas (1753)|2.1.2015 21:21
Masakrování Diabla a jeho přisluhovačů :)



To jsem si tak jednou vyrazil přes River of Flame k Chaos Sancturay sídlu Diabla... a "trošku" jsem to cestou pokosil. Pro zajímavost uvádím, že toto bylo s ještě starou zbraní (76 - 157 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ), teď už mám skoro 2x silnější... (Suwayyah 170 - 227 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ).

Ownage :D
trodas (1753)|11.1.2015 13:29
Dnes mě padlo tohle:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A řekl bych, že Tal Rasha's Horadric Crest Death Mask je docela hezká hračka. Jen mě zarazilo, že mě na levelu 62 (Amazonka) dává hra (výjimečně, ale dává) i věci, na které si musím ještě 4 levely počkat. Stává se to jen mě...?
trodas (1753)|14.1.2015 21:45
Tak Baal byl na Nightmare docela moc snadný při levelu 73 :devil

Hell obtížnost dává zajímavé věci. Z tohoto souboje mimo to, co je vidět na screenu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

..vypadlo také tohle, což je docela vzácný set item:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Ale Goldwrap stále nic. Hmmm... Ani žádné lepší "kuchátko" pro Assassinku - navíc také vidím:
http://diablo2.diablowiki.net/Sockets
...že beru jen Wrist Sword, Feral Claws, Runic Talons a Scissors Suwayyah. Protože War Fist a Battle Cestus mají jen maximálně 2 sockety, což je nepoužitelné pro runeword Chaos, bez kterého si neumím další akci v Diablu ani představit poté, co mě na Hellu už prkrát zabili, neb ani mé vybavení, se kterým byl Ball na Nightmare snadnou kořistí, naprosto a zásadně na Hellu nestačí... :eek: WTF! :mad:


Great Hauberk - defense 697 :eek:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tak tomu říkám brnění. Navíc se do něj dají udělat až 3 sockety a nemá velké nároky - jen level 56 a síla 108 - kdo chce super brnění pro svého spolubojovníka? ;)
trodas (1753)|19.1.2015 20:45
Tak na Hell level padají i takovéhle hračky pro Assassinku:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

...myslím, že je to docela hezké, ne? Škoda jen toho levelu 42...
trodas (1753)|25.1.2015 10:04
Duriel poznal, že natlačit se na některé štíty (Swordback Hold) nemusí být ten nejlepší nápad, jaký kdy dostal :)



27 level, dvou denní build Barbariana (Bash 17, Axe mastery 9), very easy. Aby to za něco stálo, tak musím v Actu dva hrát za 4 až 6 hráčů, aby mi vůbec někdy měli šanci uzmout zdraví... :) :D
trodas (1753)|2.2.2015 20:29
Jinak runy občas padnou i dvě najednou...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Ale legrace je s gamblingem. Přítelkyně v sobě objevila gamblovací talent a tady vidíte tak trochu "malý shopping", když vykupuje Alkora:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

...kdo si hraje... nezlobí :) Hraje nejlépe za Nekromana a občas jí padnou i 4 vzácné věci v jedné truhle ;)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Lilly [FR] (56)|27.3.2018 04:07
Nejste vy nahodou ten uzivatel co hral battlefied 2 na antik serveru a byl vyhozen jako nezadouci osoba ? Tohle jsem nenapsala, abych vas provokovala, ale ten nick mi byl hodne povedomej. No v kazdem pripade ten server, uz neexistuje protoze byl tam obrovsky odchod hracu z komunikty a nekdo ty servery aj cracknul z pomsty a nedali se, uz sprovoznit ...

Herni admini tam byli hrozne arogantni a mysleli si, ze jsou bohove. Dostat ban pro nic za nic, jenom proto, ze jsem sejmula herniho admina ve hre sniperkou bylo fakt nelidske a nefer, nevim naco potom ta hra byla, clovek aby se tam bal vstoupit a hrat.

No jenom jsem chtela napsat ze ta pomucka v diablu 2 co umoznuje vetsi rozliseni plati jenom na windows 7 a urcite jenom pro singleplayer. Nedoporucila bych s tim hravat multiplayer na battlenetu tam je to tez velice prisne a neriskovala bych to ...

Diablo 2 neni spatna hra, ale uz neni optimalna pro windows 7.