Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Modrá smrt při instalaci Win

Strýček Sam (60)|20.12.2014 18:48
Zdravím zdejší osazenstvo a přeji krásný předvánoční večer!

Známý mě požádal o reinstal Windows (podotýkám, že XP Prof). Tak jsem dorazil, začal a vše probíhalo ok, až do chvíle, kdy instalace tvrdila, že do konce zbývá cca 25 minut. V tu chvíli vyskočila modrá smrt a tečka.
STOP 0x00000050 (0x9FB41EE6, 0x00000001, 0x8054AFD2, 0x00000000)
Dál jsem mohl tedy jen restartovat.

Následně jsem se dozvěděl, že modrá smrt postihovala tento stroj poslední dobou často. Občas prý PC vydržel běžet pár hodin, občas minut...každopádně vždy to skončilo modrou smrtí, která jen problikla a stroj se hned sám restartoval.

Další informace, která se ke mně posléze dostala je, že prý na desce svítí zelenožlutá dioda, která předtím ASI nesvítila. Svítí pořád, bez blikání i při vypnutém stroji. Bohužel jsem neměl čas to zkoumat osobně a mám akorát info, že deska by měla být od Asusu a u diody je napsáno USBPW.


Dá se podle tohoto popisu zjistit (resp. alespoň odhadnout), v čem by mohla být zakopaná kočka?
robky (3195)|20.12.2014 20:35
IMHO vadná RAM :notsure otestuj napr. memtestom, goldmemory a pod.
Strýček Sam (60)|28.1.2015 15:21
Robky: Děkuji za radu a zároveň se omlouvám, že jsem nereagoval. Další den, po vložení příspěvku, jsem padl do postele s virózou a 40° horečkou. No a po Vánocích jsem na tohle téma úplně zapomněl.
Jinak tedy pravda - byla to špatná ramka a problém vyřešen :)
Ještě jednou díky moc.