Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Budoucnost Linuxu a s tím spojená rizika

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Úvaha

Když jsem se před dvěma roky zeptal na antivirus pro Linux, tak jsem byl ubezpečen, že Linux není masový a tudíž není ve fokusu gauner-hackerů a těch 5 a půl viru, co na ně existuje, že nestojí za řeč.

Nicměně po těch dvou letech je situace výrazně odlišná, neboť cenová politika MS pro svůj OS způsobila nárust podílu Linuxu a on už se do toho zaměření dostal - viz zprávy expertů předních AV laboratoří jako Eset, Kaspersky apod.

Během dalších dvou let přejde celá čínská správa na Linux a v tu chvíli se bavíme o desítkách či stovkách miliónů PC pod Linuxem a ještě zvláště zajímavých pro gauner-hackery.

A tak se naskýtá otázka: Je již teď plnohodnotný AV s ochranou v reálném čase apod. ? Nebo se teprve vyvýjí? Jsou o tom nějaké zprávy?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Nikdy jsem to moc nezkoumal, ale na služebním notebooku mám Symantec Antivirus.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Přední výrobci antivirových programů nabízejí antivirovou ochranu i pro linux. Masového rozšíření virů pod linuxem bych se zatím moc nebál. Upozornění na možnou nákazu pc tu již bylo vícekrát, párkrát je zaznamenáno i napadení pc s linuxem, sem tam je to vir pro routery, ale zatím se žádný boom nekoná. Cca to samé máš s androidem, také se zatím žádné masové rozšiřování virů nekoná. A daleko větší podíl linuxu je na serverech a ne na desktopech. Tam by byla hrozba o dost větší a zatím také nic

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Věříte v budoucnost ARM?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 02-07-2012, 15:57
  2. Má technologie 3D vision na PC budoucnost?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 14:20
  3. Jaká jsou rizika pro PC při povolení účtu Guest?
    Od michal.kolesa v sekci OS Windows
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 16-02-2010, 15:38
  4. Budoucnost platforem 1156 vs 1366
    Od Erkil1452 v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-11-2009, 00:34
  5. Budoucnost AM2 a 775?
    Od Ediczech v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 01-11-2007, 01:38