Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

samovolne odpojovani a pripojovani USB mysi

Knightey- (11)|2.1.2015 01:05
Mam dratovou mys Logitech G500 a zakladni desku Asus P7P55D-E. Jiz cca rok mi nefunguji na desce zadni USB porty. Nejak jsem to neresil. Mam na skrini dva USB porty a jeste v predu ctecku karet s USB portem.
Problem zacal pred nejakym mesicem, kdy se mi pri hrani stavalo, ze mi vytuhla myska a pak ihned zase sla. Pri tomto jsem slysel zvuk Win 8.1 64b jako kdyz roste odpojite mysku z USB portu a potom ihned nasledne pripojite zpet.
Nejak se to stupnuje az ted, co je to nesnesitelne. Dela to kazdou chvili a neda se ani s PC poradne pracovat. Dela to i na bezdratove mysi Logitech M235. Takze chyba v mysi neni.
Vnitrek skrine jsem vysal, prehodil jsem i USB do jineho portu ale stejne nic.
Co s tim? Deska ofiko nepodporuje Win 8 ale nejak s tim nebyl problem. Ty zadni USB nefungovali ani ne Win 7, ktere deska podporuje.
Nejnovejsi BIOS je nahrany a vse v BIOSu jsem vyzkousel pozapinat ci povypinat ale stejne nic. A nekdy se to uplne odpoji a zustane odpojene. Pomuze vypnuti PC na chvili.
Spotreba mysky je 98mA.
Setkal se s tim nekdo?
johny__g (6387)|2.1.2015 11:56
Vypadá to na vadu desky. Zkus nějaký live linux, aby se vyloučila SW závada. Pokud taky nepůjde, tak buď nová deska nebo koupit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Knightey- (11)|4.1.2015 09:46
No asi mas pravdu. Jinak jsem to vyresil koupi nove desky a jineho cpu. Kazdopadne deska byla silene od prachu okolo cpu socketu. Tak mozna ten prach mohl skratovat nejaky obvod pro USB radic.