Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde nainstalovat system

Georginek (2957)|7.1.2015 16:12
[ATTACH=CONFIG]30390[/ATTACH]Zdravim Vas panove,

po dlouhe dobe tu mam zase takovou lahudku, tak doufam ze mi nekdo poradi.


Mam tu novou sestavu
i5 4690
Asus Z97-C
Radeon R9 280
2x4GB Kingston XMP 1600 Beast
Samsung Evo840
Seasonic 650W

+TV karta, Wifi karta, a 2x Caviar Green 500+1TB ( toto je ted odpojene )

Problem je, ze nejde nainstalovat Windows. Vzdy pri instalaci mi to hodi bud BSOD ( ruzne moznosti nebo chybu viz obrazek - ktera se malinko meni, vicemene je ale stejna )

Uplne napoprve se mi podarilo system nainstalovat ( kdyz jsem odmackl totoznou chybu jako na obrazku - instalace dal pokracovala ), ale nefungovala sitova karta a system byl nestabilni a hazelo to BSOD - zase rozlicne.

Otestoval jsem RAM a to nekolikrat v Goldmemory a to Normal testem i Qucik testem, v ruznych nastavenich i s XMP profilem 15hod kazdy test, bez chyby. Vymenil jsem kabely k DVD/ SSD, prohodil jsem porty na desce. Firmware na SSD je aktualni, tedy nejde prehrat. SSD nevykazuje chyby, povrch disku i SMART v poradku. BIOS na zakladni desce aktualni.
Vyzkousel jsem 5 ruznych modulu!!


Jsem z toho znicenej, nevim co mam delat. Zkousel jsem i warez verzi Woken, s tim samym vysledkem. Original taky nejde. Zkousel jsem i jinou DVD mechaniku a prepalovat Windows - taky nic.

Nevim co s tim, samozrejme ten clovek na to pospicha a ja nevim jakou komponentu vratit. Bud je vadne SSD, nebo deska, ale jak to mam zjistit.

Nyni vyzkousim misto na SSD nainstalovat system na klasicky HDD a uvidim, jak to pojede.

PS: Tak pri instalaci na klasicky HDD, vyskocila tataz chyba!!!
new.jpg new1.jpg
Tomak_CZ (392)|7.1.2015 16:51
ještě bych se pokusil udělat instalační flesh disk a instnout z něj... co ovladače ahci
Georginek (2957)|7.1.2015 17:44
Ted se to nainstalovalo po resetu CMOS ( asi 10 tej pokus ), nainsaloval jsem radic z disku Samsungu a pak Asusu AllinOne ( chipset atd + ty jejich sracky - aby jako byla jistota, ze to bude fungovat. Nicmene pri instalaci kdoviceho z disku Asusu to hodilo 2x BSOD, prikladam minidump. Ja se z toho zblaznim.....
Ventero (1280)|7.1.2015 19:46
Jestli jsi kupoval v jedné firmě, tak popiš problém a reklamuj oboje dvoje - v labu si vyselektujou, nebo rovnou oboje vymění. Vyděl bych to na desku.
Georginek (2957)|7.1.2015 20:29
Jo, nejsem si jist, jestli nemam neco nastavene blbe. Ten UEFI BIOS to je katastrofa, FAST BOOT a CSM naprosta hruza - jestli to nahodou nedela neco z toho. Nekompatibilita W7 a UEFI je mozna?

Nechci to reklamovat, nemuzu cekat..... Nechci to ani videt. Vratim desku v tydenni lhute a vezmu si jinou. Nejakou s lidskym BIOSEM a ne tou srackou, co si rika UEFI

Vi nekdo neco o nekompatibilite UEFI a W7?
zsdx (2098)|7.1.2015 20:43
Na to je potreba upravena instalacka 64bit, 32b a UEFI ne-e. Disk pak pochopitelne bude rozdelen GPT.
Obecne FastBoot off a CSM on. Az nebudu na mobilnim netu, muzu zkusit manual tve desky.
r34ktor (7477)|7.1.2015 23:54
Aktualizuj BIOS. Máš tam verzi 0336, přičemž novější verze řeší problémy se stabilitou.
Georginek (2957)|8.1.2015 12:38
TO r34ktor - ano, BIOS jsem aktualizoval jiz predtim na posledni verzi konkretne 0336 - zadna zmena.
TO Zsdx - Jak muzu upravit instalacku, kdyz je to original dvd W7 Premium? CO je konkretne na te instalacce spatneho? Zatim jsem zadne problemy s W7 na novych deskach nemel.

Ano, vyzkousel jsem vsechny mozne nastaveni. Dokonce jsem zkousel rozdelovat partisny a vytvaret pomoci jinych programu z HirensBoot CD, tam to skoncilo vesmes podobne, bud chybovyma hlaskama, nebo BSOD.

Vyzkousel jsem ruzne nastaveni, take jsem to zkousel jak si psal FastBoot OFF a CSM On - taky sem tu ruzne menil, UEFI jsem vypnul a nechal jenom Legacy OPROM, UEFI boot jsem zmenil na Other OS, se stejnym vysledkem. A kdyz uz se mi konecne podarilo projit bez chyby prvni cast instalace, tak po restartu to zustalo bud viset pri BOOTu, jelikoz nebylo z ceho Bootovat a kdyz jsem to zmenil, nasledoval zasek a musel jsem pro spusteni udelat Clear CMOS, nebo po tom restartu to projelo postem, ale jen nahore vlevo blikal kurzor a to bylo vsechno, co se s tim stalo.

Dost dobre to nechapu, bud delam nekde chybu ja, nebo je ta deska skutecne vadna. Spis se mi zda, ze bude vadny radic ci neco obdobneho.

Byl bych rad ZSDx, az bude na netu, jestli by si mi to trochu rozvedl, nebo me nasmeroval na nejaky web, kde se tohle rozebira. Moc dekuju. Kdybys projel ten manual, byl bych ti vdecny. Kdyby byla deska vadna, vratil bych ji v 14denni lhute a vzal jinou.

Samozrejme by mi bodlo i nastaveni BIOSu jako takoveho, abych si byl jistej, ze jsem nekde neudelal chybu.

PS: Jinak jsem zkousel i ruzne warez verze Woken ruznych typu i se SP1 a doplnkama ale vysledek je stejny. Zase mi prijde dost hloupe cpat tam kradenej software, kdyz mam original Windows7
johny__g (6387)|8.1.2015 12:47
Ale já na stránce Aušusu vidím poslední verzi 2306, z prosince 2014. Ta 0336 je z května.

I když dle popisu to fakt vypadá jako nakoplá deska.
Georginek (2957)|8.1.2015 15:29
Jj, tu tam mam, myslim tu posledni verzi
r34ktor (7477)|8.1.2015 16:09
Takže tam máš BIOS 2306 a pořád to blbne?
Georginek (2957)|8.1.2015 16:50
Ano, je tam verze 2306 ( ted jsem to kontroloval )

Zde jeste prikladam nastaveni BIOSu, jak by to asi melo byt spravne.

Nicmene, dovolim si poznamku. Tedy v pripade, ze by tam bylo nastavene OS TYPE WINDOWS, BOOT DEVICE CONTROL UEFI a LEGACY, pripadne FastBoot na ON, tak to nepojede proc??? Je to vlastne defaultni nastaveni BIOSu....

Taky tam skace chyba 0x80070570 a ty predchozi nahore. Tak ruzne se to strida.....
20150108_164201.jpg 20150108_164059.jpg 20150108_164048.jpg 20150108_164030.jpg
r34ktor (7477)|8.1.2015 17:14
Pokud sis s BIOSem hodně hrál, načti tovární nastavení.

Chyba 0x80070570 obvykle značí vadnou RAM (to jsi vyloučil pomocí GoldMemory), disk, kabel, nebo řadič na desce. Pokud SMART disků vypadá normálně (na diagnostiku lze použít třeba nějaké linuxové distro), preventivně vyměnil datové kabely, tak už zbývá jen vadná deska.
Georginek (2957)|8.1.2015 17:17
RAm jsem testoval nekolikrat a vyzkousel 5 ruznych kitu ( 10 modulu ) v ruznem nastaveni vcetne XMP, kabel jsem menil, disk se na jinem pc nainstaluje bez problemu. Nejde to nahrat ani na klasicky HDD ( se stejnou chybou )....
Tovarni nastaveni jsem nacital asi 20x

Ted jen z ciste bidy a nouze jsem vyzkousel v tovarnim nastaveni BIOSu nainstalovat W8 - tam to pro zmenu misto chyby instalaci vrati pri 50% na zacatek a tvari se to jakoby nic, ale pak uz nejde delat nic s partysnama na disku ( instalator se zasekne )


Jako dostat do ruky toho, co takovedle smejd pustil z fabriky.......to by si za ramecek nedal. 5 dnu ztracenyho casu.

Prosim jeste o objasneni toho UEFI, FastBoot, CSM, protoze az objednam novou desku, nechci s tim zas laborovat 5dni....
Ventero (1280)|8.1.2015 21:41
Myslím, že nekompatibilitou instalačky a UEFI to nebude. Nedávno jsem se s tímto mořil a to se projevuje úplně jinak. Tohle je 97,1% vadná MB.

Co se týče UEFI, tak lze instalovat skutečně jen x64 verze. Nejde ani AIO, neboť mají jen x86 zavádění. Pokud splňuješ, pak jsou 2 varianty: U některých MB to jde z DVD a nejde to z flashky a pak je na správně připravené flešce v nakopírovaných souborech třeba provést úpravu (to snadno vyhledáš, nebo to sem někdo později dodá) a u jiných MB to zase nejde z DVD a řeší se to někdy pouze formátem na FAT32 a prostým nakopírováním souború, jindy je třeba udělat všechny procedúry.

Varianta 1 - správná příprava: http://www.mujeee.cz/2010-05-24/instalace-windows-7-z-usb-klicenky-nebo-pametove-karty/ , nebo nástroj od MS "Windows 7 USB/DVD Download Tool" či program "A bootable USB" . V tomto případě bych však pro jistotu volil nástroj od MS.

Jinak omluva - mám teď slovenský vstup klávesnice a fakt nemohu najít u s kroužkem a vúbec mám hodně chyb a překlepú.

Pokud máš jen x86 verzi, tak je třeba vypnout UEFI či přepnout na System Legacy (deska od desky) a vypnout Secure Boot. Stává se, že během restartú v jednotlivých fázích instalace se ti přehází boot options, takže je dobré po každém restartu jít do Setup a ručně nastavit ke správné volbě.
Georginek (2957)|9.1.2015 07:26
A pokud mam x64, je nutne prepinat Legacy, a fast boot by mel byt stale off? CSM on? Tak jak je to na obrazcich, nebo jeste jinak? Nebo muzu nechst BIos na default?
johny__g (6387)|9.1.2015 08:11
Nech to na default a uvidíš.
zsdx (2098)|9.1.2015 10:43
[QUOTE=Georginek;566775]Prosim jeste o objasneni toho UEFI, FastBoot, CSM, protoze az objednam novou desku, nechci s tim zas laborovat 5dni....[/QUOTE]

UEFI - trochu jiny (rychlejsi) zpusob zavadeni OS
[quote=MiliNess]V legycy módu je OS zaváděn pomocí standardního zavaděče BIOSu, který nejprve zavede a spustí kód z MBR, ten zavede a spustí kód VBR, ten zavede a spustí boot manažer,
který zavede a spustí samotný zavaděč OS. Až do spuštění části boot manageru se vše odehrává v 16bitovém režimu. V UEFI zavaděč BIOSu zavede a spustí přímo boot manager,
který spustí zavaděč operačního systému. To se vše odehrává v 64bitovém režimu. Zavádění by tedy mělo být svižnější a bezpečnější.[/quote]
Origo DVD W7 64b neni spravne pripravene pro instalaci v (U)EFI rezimu, je treba si vyrobit flesku.
FastBoot zrychluje detekci zarizeni pri startu jejich selektivnim preskocenim
CSM (Hybrid UEFI) - bez nej to proste na HP neslo nastartovat, ac instalace projela OK.

Ve tvych obrazcich me zarazila pouze jedna vec - Secure Boot state je Enabled.
Zkus jeste instalaci trial Win8.1, co udela.
Georginek (2957)|9.1.2015 15:42
SecureBoot state je Enabled proto, ze polozka je neaktivni a neda se zmenit. Nevim, jak ji zmenit.
Ventero (1280)|9.1.2015 20:04
Nastav si heslo do EFI a restartuj - po restartu se dostaň skrze něj do EFI a položka by měla být volitelná.

zsdx sem dodal znovu tu přípravu i s tou úpravou, o které jsem se zmiňoval.

Co se týče té připravenosti origo DVD , tak má tuším zsdx pravdu, ale když se stáhlo pozdější ISO MSDN, tak to už myslím fachalo i z DVD.
Georginek (2957)|10.1.2015 15:50
Podle navodu od Zsdx http://www.hodgin.ca/2012/10/02/creating-a-uefibios-windows-7-usb-and-installing-to-gpt-partitions/ mi neni jasny bod 14 a nasledujici. V navodu od Ventera toto vubec neni. Jinak zacatek je stejny. Jak jsem pochopil z popisu, toto neni nutne delat.

Jinak desku jsem vratil ( mel sem cestu kolem kseftu ) a vzal MSI Gaming Z97..

Zatim jsem to nespustil, ale v BIOSu jsou polozky ponekud jinak a v defaultu je tam moznost W8 a tam jsou vsechny zde zminovane polozky defaultne vypnute. Ted se mi kopiruje instalacka na jinou Flash, a uvidim jak to bude probihat.

Jako Boot jsem nastavil Legacy+UEFI ( jelikoz tam samotne Legacy neni jako u Aususe ) a jako prvni Boot disk musim nastavit nikoliv UEFI USB KEY+SSD, ale pouze USB KEY+SSD, jelikoz, kdyz tam necham UEFI KEY+SSD probehne POSTa zustane to viset v "nejake tabulce "

Po instalace je pak jeste nutne neco specialne nastavovat ve Windows? Nebo to bude slapat normalne jako by to byla deska bez UEFI?
Slysel jsem, ze jsou nekdy problemy s BSOD, dokud se nenainstalujou vsechny drivery.
Ventero (1280)|10.1.2015 19:21
Můj návod se týkal jen té přípravy flashky a zsdx návod od bodu 14. pokračuje i tou úpravou těch souborů pro instalaci z flashky. Zkráceně a česky je to takto: Zkopírujte složku efi\microsoft\boot do umístění efi. Ve složce efi tedy bude nyní složka microsoft a boot. Na instalačním obrazu (podle mě by to logicky mělo být i na tom flashdisku, když se tam celý obsah DVD kopíruje) jděte do složky sources a pomocí 7-Zip zkopírujte soubor Windows\Boot\EFI\bootmgfw.efi do umístění efi\boot na instalačním USB disku. Soubor přejmenujte na bootx64.efi. Tento krok není v případě vytváření UEFI instalačního flash disku s Windows 8 nutný.

Speciálně se myslím po instalaci ve W7 už nenastavuje.
Stiffmeister (51)|11.1.2015 01:01
ja měl obdobný problém s Windows 7.. Také nešlo instalovat, nejprve že disk je gpt apod, že grafika je UEFI, že boot je UEFI apod... Vyřešeno novým diskem, zapnutím UEFI na grafice a Windows 8.1
Georginek (2957)|11.1.2015 17:01
Bylo mi zle, takze jsem se k tomu dostal az ted. Takze ja tedy vyzkousim ten postup cely a uvidime. Akorat me zajima jedna otazka. GPT musi uz na SSD by, nebo si ho vytvori instalator sam? Nebo disk muze bejt MRBR?


Myslim, ze je to v tom zmatek. http://www.thomas-krenn.com/en/wiki/Creating_Windows_UEFI_Boot-Stick_in_Windows#Preparing_the_USB_Stick zde je ten postup taky, ale je to malinko jinak, nez si napsal
Pak jsem nasel jeste jeden postup http://www.eightforums.com/tutorials/15458-uefi-bootable-usb-flash-drive-create-windows.html
Georginek (2957)|11.1.2015 18:48
Udelal jsem to podle postupu zde http://www.eightforums.com/tutorials/15458-uefi-bootable-usb-flash-drive-create-windows.html#step11

System se sice uspesne nainstaloval, ale pri instalaci driveru, pripadne pri prochazeni nastaveni ve Windows to pada do BSOD. BIOS byl nastaven jako LEGACY+UEFI, Boot z UEFI Flash, SecureBoot je disabled, stejne tak fastBoot disabled
Jech Josef (206)|11.1.2015 19:36
Tak to v biosu přepni na UEFI only,
Georginek (2957)|11.1.2015 21:37
TO jsem taky zkousel. Upravil jsem tu instalacku, jednu z original DVD a jednu z warezu a vyzkousel obe mozne upravy viz odkazy nahore. Vyzkousel jsem vsechny mozny nastaveni v BIOSU, i UEFI only, a pokud probehne instalace v poradku, hazi to BSOD potom ve Windows, nejdou poradne nainstalovat drivery, ja uz opravdu nevim co s tim. Musim dokonce rict, ze uz jsem naprosto zoufalej.....CO delam spatne?
Stiffmeister (51)|12.1.2015 06:07
Pokud ti nevadí Warez tak opravdu zkus win8 a výš... Mě to pomohlo.... Lol když sem nainstaloval náhodou sedmy, tak nešlo nainstalovat catalyst, chipset driver apod... Opravdu pomohlo jen win8..
kevin00 (10238)|12.1.2015 08:35
Uprav instalaci podle návodu od uživatele zsdx a zapoj ji do USB 2.0 portu. V BIOSu deaktivuj xHCI, SecureBoot a FastBoot. USB Partial Initialization nastav na Ful lnitialization.
Také bych zkusil vyzkoušet jiný USB flash disk, jestli jsi náhodou netrefil nějaký nekompatibilní.
Georginek (2957)|12.1.2015 12:14
Instalaci jsem upravil podle navodu ZSdx, i podle tech navodu, co jsem postoval nahore. Zkousel jsem 3 ruzne flash, pravda je, ze jsem je pripojoval na predni panel ( tedy prez rozbocovac ) ale 2.0 to je. Zkusim to ze zadu.

xHCI jsem nenastavoval, ani nevim kde to je, ale podivam se po tom. USB partial jsem tez nechaval na default.

Jinak bylo by pekne a tez od vas mile zkouknout BIOS, pripadne mi rict, jestli mam jeste neco nastavit. Jedna se o desku MSI Z97 GAMING 3 konkretne [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Az dnes prijdu z prace, zkusim to udelat uplne cele znova a uvidim + to nastaveni od Kevin00

PS: Ackoliv jsem tu instalaci predtim upravil, tak se mi zda, ze jsem ji upravil spravne podle toho navodu, jelikoz to pak slo nabootovat prez UEFI a GPT partisna tam byla taky, protoze to SSD rozdelilo na 3 partisny a FLASH disk byl tedy FAT32.
Kdyz je to klasicka instalace treba z DVD, tak je to na 2 partisny a muselo byt Legacy, aby se to vubec nabootovalo.

W8 jsem zkousel, ale tam se instalace sama zastavi cca v pulce a skoci to zase na zacatek bez jakehokoliv upozorneni ci chyby. Tady je ale otazka, jestli zrovna tahle warez verze W8 byla v poradku. W8.1 jsem jeste nezkousel.
kevin00 (10238)|12.1.2015 12:50
O warezu bych se tu moc nezmiňoval. Vycházím, že systémy jsou legální :)
r34ktor (7477)|12.1.2015 15:20
A Windows 8.1 nainstalovat jdou?

Zde si můžeš stáhnout 90-denní trial: http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprise
Georginek (2957)|12.1.2015 19:22
Kevine, to vychazej. Ale uz jsem byl tak znicenej, ze jsem zkousel asi 10 ruznych warez verzi. Ofiko tu mam vlastne vsechny W7....

R34ktor, 8.1 jsem nezkousel, tam tusim bude nutne pri instalaci zapnout ficury pro W8, ze? A pak postup instalace asi bude jiny, ne? Nebo je potreba ji zase nejak upravovat? Uz to sosam, dam vedet jak jsem dopadl. Dnes jeste zopakuji upravu instalacky W7 podle navodu a uvidim.
r34ktor (7477)|12.1.2015 19:39
[QUOTE=Georginek;566928]R34ktor, 8.1 jsem nezkousel, tam tusim bude nutne pri instalaci zapnout ficury pro W8, ze?[/QUOTE]
Nech to v továrním nastavení. Nic neupravuj.

[QUOTE=Georginek;566928]A pak postup instalace asi bude jiny, ne?[/QUOTE]
Nevím, co máš na mysli pod "jiný". Nastartuješ z média a řídíš se průvodcem.
Stiffmeister (51)|12.1.2015 21:58
Já na win8 instalaci sahat už nemusel, jen sem zapnul na grafice tlačítko pro UEFI BIOS a bylo to, pak jen průvodce... Opravdu jediná věc co mi pomohla... PS desku mám taky msi xpower...
r34ktor (7477)|12.1.2015 22:03
UEFI BIOS na GK je nutný pro Fast Boot. Ale v normálním režimu to funguje bez úprav i s Legacy BIOSem.
Georginek (2957)|12.1.2015 22:39
To teda vubec netusim, ze je na grafice nejake tlacitko pro UEFI BIOS. Jestli to nebude nahodou tim, ze jsem nic takoveho nezapinal.


Jinak ty ficury na Win8 jsou zde.

??Windows 8/ 8.1 Configuration
Sets Windows 8/ 8.1 detailed configuration and behaviors. Press to enter the
sub-menu.
??Windows 8/ 8.1 Feature [Disabled]
Enables the supports for Windows 8 or disables for other operating systems. Before
enabling this item, make sure all installed devices & utilities (hardware & software)
should meet the Windows 8 requirements.
[Enabled] The system will switch to UEFI mode to meet the Windows 8
requirement.
[Disabled] Disables this function.
??MSI Fast Boot [Disabled]
MSI Fast Boot is the fastest way to boot the system. It will disable more devices to
speed up system boot time which is faster than the boot time of “Fast Boot”.
[Enabled] Enables the MSI Fast Boot function to speed up booting time. And the
following "Fast Boot" will be disabled and fixed.
[Disabled] Disables MSI Fast Boot.
??Fast Boot [Disabled]
Enables or disables the Windows 8 fast boot feature. This item will only be available
when "MSI Fast Boot" is disabled.
[Enabled] Enables the Fast Boot configuration to accelerate system boot time.
[Disabled] Disables the Fast Boot configuration.
Important
If you want to enter BIOS with enabled “MSI Fast Boot” mode or enabled "Fast Boot"
mode, you have to click the "GO2BIOS" tab on MSI Fast Boot utility screen or press
the "GO2BIOS" button (optional) on the motherboard. And then the system will enter
to BIOS setup directly at next boot.

Vsechno toto, je v defaultu vypnuty. Tak se ptam, jestli se ma z toho neco pro Win8 zapnout ( v navodu pisou zapnete, v pripade, ze instalujete W8 )

Upravu pod pojmem "jiny" jsem myslel nejakou upravu instalacniho media, treba na Flash, ci pridavani nejakych souboru jako treba v pripade W7 bootx64.efi atd....

Konecne jsem nasel to minitlacitko..... http://event.msi.com/2014/vga/Hybrid_BIOS/ jestli nahodou nebude zpusobovat pady tento prepinac....... Vyzkousim nainstalovat system bez GK
r34ktor (7477)|12.1.2015 22:55
Všechno nech vypnutý. Žádné úpravy média nejsou potřeba.

Přepínač BIOSů mají jen některé karty (např. Sapphire). Většina nových má UEFI rovnou z výroby.
Stiffmeister (51)|13.1.2015 04:50
Ten spínač jsem zapomněl zmínit, že je opravdu jen specifická záležitost.. Jak píše r34ktor opravdu nejlepší bude nechat BIOS v defaultu vrazit tam dvd/Flash a nechat se vést průvodcem..
Juras (4)|13.1.2015 10:27
Při takovýhle potížích je základem očesání pc na kost. Nechat jen to základní na čem je schopné pc fungovat. Použít jen jeden modul operační paměti, grafiku, 1 hdd na který chci nainstalovat systém a dvd mechaniku. BIOS v defaultu nemusí být vždy nejlepší řešení. Začít jeho aktualizací a pak nespěchat, projít nastavení krok za krokem, třeba i za pomoci google pokud všemu nerozumím. Pokud neinstaluji do RAID, tak v biosu vypnout.
Instalovat z dvd mechaniky. Z usb flash disku může přinést další nemilé chyby, které se budou řešit hlavně u windows 7.
Pokud chyba stále vyskakuje, vyměnit, přehodit sata kabely do jiných portů. Určitě bych nezavrhnul ani problém s napájecí zdrojem, i když se to zdá absurdní. Pokud dojdou veškeré nápady, tak i ten nejblbější může být ten správný. Měl jsem už několik desek asusu s uefi biosem a problémy absolutně žádné. Ale tím nevylučuji, že by vůbec neexistovaly.
Georginek (2957)|13.1.2015 15:54
Tohle MSI ma ten prepinac taky. Dneska se na to vrhnu. Nejdriv udelam cistou instalaci na Flash a budu se ridit zdejsim postupem. Pak tam zkusim hodit v defaultu ty W8.1trial primo z media

To Juras- to, co si psal jsem vsechno zkousel. W7 z media instalovat na UEFI nelze. ( taky jsem si predtim myslel opak :D )
r34ktor (7477)|13.1.2015 20:26
[QUOTE=Georginek;566964]Tohle MSI ma ten prepinac taky.[/QUOTE]
Přepínač má u jednotlivých výrobců často odlišnou funkci. Někdy volí mezi hlavním a záložním BIOSem, jindy mezi tovární a OC verzí, jindy zase mezi Legacy a UEFI.
Georginek (2957)|13.1.2015 22:55
Zatim dekuji, do nedele odjizdim z CR, takze v pondeli jsem tu zas a zas se budu morit s tim PC. Kdyby ste nahodou nekdo neco zjistil, dejte vedet, ozvu se jak to pokracuje...
Georginek (2957)|20.1.2015 18:35
Takze navrat panove...z lyzi rovnou do reality

Zacal jsem tedy uplne znova. BIOS na Default, upravena instalace Windows7 dle zdejsich navodu - instalacka projede v poradku, ale ve Windows to hazi BSOD, ktere prikladam. Z nouze jsem instlaloval pouze s deskou, RAM, CPU a SSDckem. Dokonce jsem vypojil i grafiku a jel na integrovanou. BSOD skakali jak se jim chtelo, dokonce i pri nic nedelani. BSOD prikladam. 2x skocila pri instalovani ovladacu, jednou chipsetu, jednou RST, ktere ani nainstalovat nejde, protoze to chce Net Framework 4.5, ale to se mi zase nenainstaluje, protoze to predtim chce SP1 a ten zase nejde nainstalovat protoze Windows UPDATE hazi chybu 80096004. Upozornuji, ze toto bylo naprosto totozne chovani i na predchozi desce Asus.
Ovladace jsem neinstaloval z prilozenych cd, ale stahnul je primo ze stranek MSI - tedy posledni verze, se stejnym neuspechem, jako z original CD. Takz jsem hodil nejnovejsi verzi BIOSU 2.4 a posleze 2.6 se stejnym vysledkem


Jdu vyzkouset W8.1 trial a uvidim, co to udela......

Dejte vedet, kdyby Vas neco napadlo - to mi nerikejte, ze tam proste ty W7 nenainstaluju.....
Ventero (1280)|20.1.2015 20:18
Mám víc informací o tom, že s MB od Asusu jsou ohledně instalace W7 UEFI pruda. Zkusím se spojit s kámošem, který tohle nedávno řešil, jestli a jak se mu to povedlo. Mě už nápady došly. A co to tam narvat v Legacy - tj. FO GPT a jet po staru na MBR ? To taky nejde ?
Georginek (2957)|20.1.2015 21:16
Ne, nejde. GPT tam je a stejne to neslo. Jinak tu Asus desku jsem vratil a ted se to marne snazim narvat na MSI Z97Gaming 3 - taky neuspesne........ Muzes se mi zeptat, to by bylo dobry...
Georginek (2957)|21.1.2015 16:13
Tak mame tu dilci uspech.A sice, ze sem si stahnul z Microsoftu W8.1 Enterprise na 90 dni, vsechno slape paradne, je to tak o 200% rychlejsi nez W7 a hlavne stabilni. Zadne BSOD, zaseky, proste nic. Takze se nemuzu zbavit myslenky, ze jsou tyhle desky proste delany hlavne pro novy system. Muj PC to neni, tedy tomu cloveku doporucim koupi W8.1 a melo by to bejt v pohode. Ovladace se nainstalovaly vsechny, bez jedinne chyby i aktualizace. Start systemu je 7 vterin - to sem jeste nevidel.

Je tam nejaka specialni aktivace pri pouziti trialu????? To jsem jeste nedelal. Takze staci koupit licenci a vyplnit serial number a system bude OK??? Nerad bych to znovu preinstalovaval....
r34ktor (7477)|21.1.2015 16:32
[QUOTE=Georginek;567359]Je tam nejaka specialni aktivace pri pouziti trialu?????[/QUOTE]
Pokud je PC připojeno k internetu, aktivace proběhne automaticky (stav je vidět v Ovládací panely > Systém a zabezpečení > Systém).

[QUOTE=Georginek;567359]Takze staci koupit licenci a vyplnit serial number a system bude OK??? Nerad bych to znovu preinstalovaval....[/QUOTE]
Oficiálně je při přechodu ze zkušební verze nutná kompletní reinstalace.
Georginek (2957)|21.1.2015 20:48
Takze jsem to delal zbytecne...... :thumbdown Dalsi den v tahu. :runaway:angry

Nejde koupit licenci a zadat serial number? Nemelo by pak dojit k aktivaci plne verze?


PS: Je tam moznost zadani serioveho cislo nove koupeneho systemu, coz podle me neznamena novou instalaci.

Je tam:

Zmenit Kod Product Key a po odkliknuti je tam hlaska:

Kod produkt Key by ste meli najit na krabici, ve ktere bylo DVD s Windows, nebo v emailu s potvrzenim, ze jste si Windows koupili


Neni to tak, ze po zakoupeni a po zadani Product Key by se mel TRIAL zmenit na plnohodnotnou verzi???
r34ktor (7477)|21.1.2015 21:11
Tato informace je uvedena i na stránce Microsoftu, odkud jsi stahoval trial.

Following the evaluation period, you will need to replace the operating system on your test computer and reinstall all your programs and data. It is not possible to upgrade the evaluation to a licensed working version of Windows 8.1 Enterprise. A clean installation is required.

Osobně jsem to nezkoušel, ale retailový klíč to nejspíše nevezme.