Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Grafická karta

Neregistrovaný (0)|7.1.2015 18:18
Tazatel: Vojta

Znění dotazu: Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jakou grafickou kartu by jste mi doporučili pro hraní slabších her. Nejlépe nVidia, tak, aby jsem rozjel například Counter-Strike 1.6, Team Fortress a další né příliš náročné hry. Nepotřebuji žádnou kartu za 30 tisíc se kterou bych rozjel Far Cry 4 s 80 FPS. Ideální by tedy bylo :
1.Rozjet Team Fortress 2, CS 1.6 / CS:GO, popřípadě i Minecraft (Když už bude nálada na bodě mrazu) + Skype.
2.Předchozí hry dát tak na 30-40 FPS i se Skypem nebo jiným komunikačním programem
3.Cena okolo 5 - 6 tisíc
4.Dostupnost
----
Popřípadě bych se ještě chtěl zeptat, jestli k tomu budu potřebovat dokoupit ještě nějaké komponenty, nebo jestli je k tomu potřeba něco speciálního.
Děkuji za Vaši odpověď.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Současná grafická karta :
Intel(R) 946GZ Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
Procesor : Intel Celeron D CPU 3.06 GHz
RAM : 1 Gb
OS : Windows 8.1 64bit (64x)
Vojta - Dodatek (0)|7.1.2015 18:30
Ještě bych prosil o mírnější vyjádření. V počítačích (aspoň v hardwaru) se zatím vůbec nevyznám, takže jsem jen vypsal systém. Pokud bude potřeba dodat další informace, prosím napište mi to sem. :)
Dále, i kdyby se celková cena grafické karty, i věcí co je potřeba dokoupit / koupit předem, nepohybovala kolem 5-6 tisíc, napište mi ji sem prosím.
Georginek (2957)|7.1.2015 18:55
Mas naprosto nevyhovujici hardware pro jakoukoliv grafickou kartu drazsi nez 1000Kc. Bud si kup grafarnu stareho data jako treba NVIDIA6800/7600/7800/ 8800GT/9800GT pripadne 9600GT a jeji ekvivalenty, nebo GTX260/GTX275/GTX280 ( ale ty uz se budou tezce flakat ), protoze jim zbytek sestavy nedokaze dodat data..... Krom toho ke stari a bidnosti zdroje bych ani jednu z techto karet nedoporucil, protoze to shori, maji velky naroky na napajeni.
Napis, jakej mas zdroj a pak se muzeme bavit o grafarne.

Nicmene, jelikoz je tva sestava naprosto nevyhovujici, doporucuji koupit novou a to celou.
r34ktor (7477)|7.1.2015 23:58
Uvažuj nad upgradem celé sestavy. To co máš je na jakékoli rozumné herní využití naprosto nevyhovující.
johny__g (6387)|8.1.2015 09:00
Pokud by nebylo na nový počítač, napiš sem:

přesný model (případně i revizi) základní desky
značku a výkon zdroje
RAM - kolk modulů a jaké máš

A třeba se něco vymyslí
Vojta - Dodatek (0)|8.1.2015 21:53
Dobře. Jelikož nevím, kde vám lze zjistit informace o zdroji a všem jiném, co potřebujete, jsem se rozhodl, že si uspořím na nějakou novou bednu.
Máte nějaké doporučení (co nejlevněji), které by splňovalo vše, co jsem již vypsal v původním dotazu ?
Předem Vám všem děkuji za rozumné odpovědi.
ICE_D (2754)|8.1.2015 22:09
Chce to aspon 10 tisic. Postavil bych to na Pentiu a nataktoval ho:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mozna to postavit na nejakym APU AMD by vyslo levnejc, ale do toho moc nevidim, to by mohl poskladat treba Flanker :D
johny__g (6387)|9.1.2015 08:15
Myslím, že s touhle grafikou nebude nutné to Pentium taktovat.
ICE_D (2754)|9.1.2015 14:20
Hele presne tohle me napadlo taky, ze to tu grafiku nakrmi i na zakladnim taktu, ale dejme tomu, ze by to mohlo pomoct pri tech zalezitostech, kdy by bezela soubezne hra a to Skype, jak to zminuje nahore...
Vojta - Dodatek (0)|9.1.2015 15:04
Dobře, jak tak na to koukám, vedete tu konverzaci o nějakém ''přetaktování''. Jak už jsem zmiňoval, v tomhle jsem naprosto nový.
Rád bych vás poprosil, jestli by jste mi o tom nenapsali pár základních informací.
Např. :
1.Stojí to něco ?
2.Potřebuju na to ajťáka ?
3.Co to udělá ?
4.Jak se to dělá ?

Předem děkuji ! :)
mimi25 (0)|9.1.2015 15:31
1. jo
2. jo
3. nic
4. rukama
Rádo se stalo.
ICE_D (2754)|9.1.2015 17:13
V programu zvanem BIOS nastavis jine hodnoty nez zakladni. Pentium G3258 je vyrocni edice pentia, ktera dovoluje pretaktovani, Za cenu mirne vyssi spotreby a teploty dostanes docela dost vykonu navic ;)
Misto zakladnich 3.2Ghz Ti to pojede na 4Ghz nebo vic, zalezi na pouzitem chladici, ale i ten pribaleny v cene by mel dovolit alespon tech 4Ghz ;) Maximalisti atakuji 4,8Ghz...
Tomak_CZ (392)|9.1.2015 17:22
U asusu nevím jestli to jde, ale u Gigabyte to jde taktovat v programu přímo ve windows a nemusíš nic umět v biosu... mimi 25 super vysvětlení :D. Jinak taktováním získáš lepší výkon procesoru- počítače... nestojí to nic pokud nedokoupíš jinej chladič jak píše ICE