Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

instalace win 7 na jinem PC

esetik (149)|9.1.2015 06:25
Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu. Mám doma notebook Acer Aspire 5530 u kterého nejde mechanika, a potřebuji provést reinstalaci windows, napadlo mě vyndat z ntb hdd a připojit do jiného stolního PC, což proběhlo v klidu, disk jsem smazal, ale nyní potřebuji nainstalovat win 7, ale chci se zeptat jestli to nebude dělat nějakou paseku s tím že budou nainstalovány na jiném PC s jiným hardwarem?
johny__g (6387)|9.1.2015 08:12
Bude to dělat paseku. Nejjednodušší by bylo instalovat win z USB disku.
zsdx (2098)|9.1.2015 09:58
Ano jde to, je to spolehlive a primo od MS - staci nakonec pouzit sysprep.
Ventero (1280)|9.1.2015 21:03
Ještě mě napadá třetí cesta. Ještě jsem to nezkoušel - mohlo by to mít mouchy k vychytání

Cílový HDD připojíš do jiného PC uděláš si tam zvláštní oddíl řekněme 10GB a druhý min 40GB pro samotný OS. Ten druhý snad ani nemusíš. V Disk Manageru ten oddíl naformátujuš pojmenuješ jinak než "C" - třeba "X" a učiníš jej aktivním.
Pak vemeš DVD instalačku a zkopíruj obsah celé instalačky na ten oddíl
Hoď se do příkazového komandéru
Zadej “X:” (kde X je ten tvůj oddíl), Enter
Zadej “cd\boot”, Enter
Zadej “bootsect /NT60 X:”, Enter.

Nebo (kdyby byl problém) v diskpartu se to dělá takto :

http://www.jiribrejcha.net/2009/03/n...b-flash-disku/ akorát si udáš v pojmenování oddílu (assign) písmeno třeba "X" (jiné než "C" - to si zachovej pro OS) všude zvolíš ten oddíl na tom HDD "X"

Pak HDD strčíš do cílového PC a provedeš instalaci. Jen asi budeš muset nějak vyřešit - trefit se - při restartech mezi fázemi instalace, aby jsi pokračoval a nejel instalačku od začátku. Tedy bootovat již z "C" pokud to neudělá bootmgr automaticky.

Nakonec stáhneš Easy BCD a upravíš si zavaděč bootmgr nebo si pomocí jiného SW nahraješ jiný zavaděč, kde zase rozlišíš konečné dva bootovací oddíly od sebe a vytvoříš bootmenu.

Ale koupit si či půjčit flashku je jednodušší :-) . Na druhou stranu by jsi tak získal čistou instalaci neustále po ruce volitelnou dvojím zmáčknutím klávesnice - tj. vlastní Recovery :-) .
odb (505)|14.1.2015 09:26
[QUOTE=zsdx;566800]Ano jde to, je to spolehlive a primo od MS - staci nakonec pouzit sysprep.[/QUOTE]

Nepouzivam sysprep, ale co som pozeral do popisu, tak to ma viacero obmedzeni. Touto cestou by som ho neposielal.

Odporucam instalovat win z USB flashy ako radil Johny. Na interente je vela navodov ako na to.