reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vyplati se vymena zakladni desky MSI GX630X-CZ ?

Freelancer (6)|11.1.2015 14:26
Ahojte,

v roce 2009 jsem koupil tento notebook:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
posledni 2-3 roky jsem ho nepouzival, protoze se samovolne vypina. Jinak je v perfektnim stavu (asi 2x jsem vymenoval chladici pastu na CPU a GPU). V servisu mi rekli ze je to zakladni deskou a ze jeji oprava bude stat 4200,-
Chtel bych se poradit, zda ma smysl tolik penez do tohoto notebooku investovat. Pokud ne, vyjde to levneji pokud bych koupil z. desku sam a zkusil to opravit? Se stavbou PC mam zkusenosti, ale s laptopama ne. Musel bych sehnat presne tu samou z. desku? nVIDIA MCP77 chipset? Nebo by texistuje pro laptopy nejake univerzalni? ktere napasuji vsude? Pokud by se ani jedno nevyplatilo, da se to alespon prodat na soucastky za nejakou cenu?
Dekuji za radu/tip/odhad.

Freelancer
Salamander (6177)|11.1.2015 15:01
Vymena za novou desku se uz rozhodne nevyplati, takze zalezi na tom co je na desce spatne. Treba by sla deska opravit
( http://www.hwservis.cz/ )
Nebo se zkusit podivat na ebay, obcas se tam daji sehnat funkcni desky pro notebooky.
Problem je ze musi jit o 100% shodnou desku, jinak ji tam nedostanes, lisi se to model od modelu. Zadne univerzalni se nedelaji, protoze notebooky jsou pokazde vnitrne usporadany uplne jinak.

Prodat na soucastny by take slo, ale necekal bych zadne zavratne castky.
Ale urcite bych do nej uz moc neinvestoval.