Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přetížený procesor

Sky-pi (13)|1.8.2007 11:42
Zdravim všechny,
mam desku MSI 945 s Celeronem 2,66 GHz, Radeon 700 a 512 RAM. To proč sem píšu: Procesor se strašně zatěžuje i při hraní třeba pitomejch webovek nebo jinejch jednoduchejch her, dostává zabrat i v Acrobat Readeru, když se tahem myši posouvá stránka! To že je CPU vytíženej na 99 % samozřejmě vede i k jeho přehřívání - při SWATu jede pořád na 60°C. Napadlo mě jestli jsem neudělal někde chybu, když jsem ten komp stavěl, ale kolikrát sem se do něj díval a nic mi nepřišlo podezřelý, ale taky teda nejsem žádnej profík...
Nevíte někdo co s tim? Moc prosim o radu, aspon spekulace cim vsim to muze být.
Děkuju.
Smeli (2302)|1.8.2007 11:50
Bordel v systému?
ICEBOSS (3435)|1.8.2007 11:51
mas nainstalovany ovladace grafiky? disk v PIO modu neni?
Sky-pi (13)|1.8.2007 16:26
Ne ne, bordel bych nerekl, nestahuju hovadiny a ani v start-upu nemam nic navic, jenom Kasperskyho a Speedfan ( na ovladani otacek chladice). Ovladace grafiky mam a jsou OK.
Disk v PIO? Co to je? :-)
Jen takova otazecka, kdyz sem to skladal tak sem si nebyl jistej timhle: Disk je SATA, tak mam do nej pichlej SATA a napajeni takovou uzkou pripojkou - tou tlustou (ctyri koliky) bejt pripojenej nemusi, ne?
A taky sem pripojil 2 fotky vnitrku kompu, nemuze mi to nekdo okomentovat, jestli to je OK? Byl bych moc vdecnej..
A v BIOSu neco spatne byt nemuze?
P1000865.JPG P1000867.JPG
ICEBOSS (3435)|1.8.2007 18:27
aha. sata disk :) Tak u toho PIO mod neres :-D Pripojenej ho mas spravne.

mechaniku pripoj az na konec kabelu.

chladic je docvaklej dobre? ty koliky jsou celkem ztuha a musi vsechny cvaknout, az se prohne deska :) :)
Implo (2)|1.8.2007 18:27
Nie som ziadny profik tak ma prosim neukamenujte ked trepnem blbost.
Je to urcite SATA disk? Nezda sa mi to podla toho napajania a aj podla kolikov ktore sluzia pri PATA diskoch pre vyber MASTER, SAVE, CSEL ......
Implo (2)|1.8.2007 18:31
jj je to SATA ospravedlnujem sa
Sky-pi (13)|1.8.2007 18:34
No tak to sem z toho magor, vsechno je spravne a stejne to blbne...:-/ Pred chvili jsem zas koukal jak debil do BIOSu a nic sem nenasel (teda taky tomu zas az tak nerozumim :-) ). No jeste hodim DVD na konec kabelu a uvidim :-)) Jo, ten chladic se fakt blbe pridelava, sem se bal aby se ta deska nezmrvila jak se prohejba..

Jo je to SATA.. :-)
Sky-pi (13)|1.8.2007 21:22
přehodil jsem ten kabel az na konec a bylo to jeste horsi, kdyz sem vypaloval DVD tak byl pocitac jak zmrazenej, to nero si vzalo uplne celej procik pro sebe... Nevi nekdo prosim cim to muze byt?
mech13 (5526)|1.8.2007 23:20
pio mod
vlez do spravce zarizeni a odstran radic primarniho/sekundarniho kanalu IDE a resetuj komp, po resetu se radic znova nainstaluje a pojede OK
Sky-pi (13)|2.8.2007 11:02
tak sem odebral ty radice, zase se nainstalovaly, ale porad stejny..Tak sem stahl novej bios, ovladace MB a ovladace grafiky - bez vysledku...:-(
Je prece nenormalni, aby se to ( 2,66 GHz, 512 RAM, Radeon X700) skubalo pri SWATu, i kdyz hraju singleplayer! A navic leze teplota i nad 60°C! Nevim ,proste vsechny procesy pretezujou strasne procesor, ale zadny konflikty zarizeni nemam...A nechapu proc dostava procesor tak nazrat i pri hrani webovek?! Nemuzou pomoct aktualizacni balicky pro Win? Nestahuju je, tak nevim..
pegy (757)|2.8.2007 12:53
[QUOTE=Sky-pi;43354]tak sem odebral ty radice, zase se nainstalovaly, ale porad stejny..Tak sem stahl novej bios, ovladace MB a ovladace grafiky - bez vysledku...:-(
Je prece nenormalni, aby se to ( 2,66 GHz, 512 RAM, Radeon X700) skubalo pri SWATu, i kdyz hraju singleplayer! A navic leze teplota i nad 60°C! Nevim ,proste vsechny procesy pretezujou strasne procesor, ale zadny konflikty zarizeni nemam...A nechapu proc dostava procesor tak nazrat i pri hrani webovek?! Nemuzou pomoct aktualizacni balicky pro Win? Nestahuju je, tak nevim..[/QUOTE]
No Ja by som skusil na nejaky iny disk novu instalaciu Windowsu z ovladacmi a dat to na testy alebo pozerat ako sa to bude spravat, no aktualizacie pre Win ti asi nepomozu, ale zaklad je aspon SP2 ;)
Sky-pi (13)|2.8.2007 15:23
Jo SP 2 mam...No napadlo me to naformovat, ale ze by se mi do toho nejak zvlast chtelo..:-/ A kdo vi jestli to vubec pak bude v poho..
Jeste nekdo nejakej napad? :-)
Smeli (2302)|2.8.2007 15:37
Mno, jen dotaz - to "přetížení" ti dělá jeden proces nebo více?
Sky-pi (13)|2.8.2007 17:22
no jenom to co je spuštěný, takže třeba ta hra..Když nic nejde ( prostě jenom plocha) tak je to OK. Prostě si to vezme 99% CPU a hotovo..
IR (2)|3.8.2007 08:39
Přetížený procesor, konkrétně že dostává zabrat i v Acrobat Readeru, když se tahem myši posouvá stránka, je vpořádku. Ja si vzpomínám že tohle jsem pozoroval kdysi na svém AMD Athlon XP1800+ se základovkou od MSI a taky jsem se tomu celkem dost divil. Ale není to IMHO nějaká skrytá vada, ale prostá vlastnost. Ostatní vytížení her nebo aplikací bych jako HW problém neřešil.
Milivoj_b (32)|3.8.2007 11:10
Jak jsi na tom s Microsoft Update (nezaměňovat s Windows Update), nemáš ho náhodou aktivovaný? Já řešil svého času něco podobného - tahle věc si sem tam pustila nějaký proces, který žral 99% výkonu procesoru a bylo tak na deset minut hotovo. Při práci s DVD vytuhlo komplet všechno a ani myš se už nehnula... Stačilo tuhle "službu" deaktivovat a od té doby pohoda.
Sky-pi (13)|3.8.2007 14:11
Dekuju za reakce,
nevim sice kde bych mel najit tu "sluzbu" Microsoft Update, ale stahl jsem hotfix kterej by to mel hodit do pucu...Win Update mam vypnutej..Jo a kdyz otevru spravce úloh, tak u Nečinných procesů systému mám CPU 99, je to normální?
Smeli (2302)|3.8.2007 15:10
[QUOTE=Sky-pi;43458]Dekuju za reakce,
nevim sice kde bych mel najit tu "sluzbu" Microsoft Update, ale stahl jsem hotfix kterej by to mel hodit do pucu...Win Update mam vypnutej..Jo a kdyz otevru spravce úloh, tak u Nečinných procesů systému mám CPU 99, je to normální?[/QUOTE]

Je.

Ještě mně napadá malý průzkum :D
Stáhni si hijackthis (http://www.hijackthis.cz/download/hijackthis.exe), dej scan s logfile a log postni sem...
Sky-pi (13)|3.8.2007 15:53
Tady to je.. :-)
No mozna si nakonec koupim radnej chladic, misto toho boxovanyho co mam a treba to bude v poho..
I kdyz to ze se seka SWAT je rozhodne divny..Vsichni rikaj ze je to vsechno OK, tak uvidim..
Smeli (2302)|3.8.2007 16:56
Clear, fajn:)
Takže ještě jeden pokus pro utvrzení - otevři si acrobata, něco si prohlížej a zapni si k tomu task managera na procesích (a nastav mu vždy nahoře - možnosti - vždy nahoře) a sleduj u kterého procesu se projevuje vytížení ;)
Sky-pi (13)|3.8.2007 18:29
Hele hochu, mozna se budes divit, nebo mozna ne :-) ale normalka to pomohlo! Acrobat si sice porad pekne bere procik a kdyz chci tak ho pekne zahreju (pohyb mysi se strankou sem a tam), ale napr. SWAT najizdi rychlejc a seka se min! Urcite dik i za tohle "castecny" reseni! Nebo mozna absolutni, jestli to uz lip nepujde..
Kazdopadne asi koupim novej chladic - pri hrani (nijak extra narocny hry- Rise Of Nations, SWAT 4) jede na 64-65°C. No kazdopadne kdyby jeste nejakej napad, tak ho privitam :-)
Pavel Boček (4169)|4.8.2007 02:12
být to C2D tak bych se vsadil na přehřívání CPU a jeho zpomalení (podobná věc byla jednou v Chipu a tam špatně dosedal chladič vůli kousku plastu :D), ale Celer tohle nemá...

jinak zkus použít něco jinýho než Acrobat - např. Foxit PDF reader je 10x menší, neotravuje pořád s aktualizací apod. (i když v poslední době trochu taky)...akorát zatím nemá plugin pro Operu, takže bude potřeba ručně nastavit co s PDF, pokud ji používáš
mech13 (5526)|4.8.2007 07:56
urcite ma Thermal throtling jen C2D? ted su trochu zaskocene a presnou odpoved neznam, ale zil jsem v tom, ze to maji intelacky procesory minimalne od P4, P-M taky a pochybuju ze celery by to nemely...
Sky-pi (13)|4.8.2007 18:21
Dekuji vsem zucastnenym za pomoc. Ted uz snad jenom koupit novej lepsi chladic...Mimochodem, nemate nekdo zkusenosti s nejakym solidnim chladicem, aby nebyl hlasitej a solidne chladil za normlani cenu ( zadny supr novinky apod.- nejaka stredni trida) ??
Pavel Boček (4169)|5.8.2007 01:38
[QUOTE=mech13;43503]urcite ma Thermal throtling jen C2D? ted su trochu zaskocene a presnou odpoved neznam, ale zil jsem v tom, ze to maji intelacky procesory minimalne od P4, P-M taky a pochybuju ze celery by to nemely...[/QUOTE]

no já si právě nejsem jistej, takže jsem napsal že to jde až od Core, což je jistota...z toho co vím to nevypadá že tohle je novej Celer D s architekturou Core ;)
Sky-pi (13)|5.8.2007 11:57
No nevim, byl jsem na intelu a ze by ten muj Celer D 2,66 mel CORE sem nikde nenasel...A k cemu je to core dobry vubec?
mech13 (5526)|5.8.2007 12:08
:)

core je nova architektura CPU, tvuj celer bezi na architekture NetBurst alias Petium4, nove celerony se delaji z procesoru Core2Duo, ktere jsou zalozeny na architekture Core
Sky-pi (13)|5.8.2007 17:50
jo takle, staci rict rovnou jestli je to duo.. ;-)