Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze nabootovat instalační DVD W7

Ventero (1280)|16.1.2015 19:01
Zdar všem.

Takže deska MSI MS-7021 KT6V nechce bootovat instalační DVD W7. Říkal jsem si, že možná neumí bootovat z DVD, tak jsem zkusil Xubuntu na DVD a bootoval. Tak jsem zkusil W7PE z CD a nebootoval. Říkal jsem si, že třeba deska nechce přijmout zavaděč "bootmgr" , ale HDD z jiného PC s W7 bootoval. USB-flash s Grub4dos také nechce bootovat. Ale HBCD s Grub4dos bootne.

Tak mě napadlo: Nahraju G4D a v editačním módu zřetězím na bootmgr na DVD. Nicméně u prostého příkazového zápisu dojde G4D k tomu, že soubor nenalezen, přestože na DVD prokazatelně je a přestože mechanika blikala, což vypadá jako, že na DVD hledal. Ale třeba je to jen nějaký automatický proces a je třeba definovat jiná zařízení, než HDD.

Doaz 1: Nějaké vysvětlení a nápad ? Nechce se mi instalovat XP, pak SP2 či SP3 a pak upgradovat na W7. Z XPPE nelze - vyžaduje SP2.

Dotaz 2: Jaká je syntaxe, aby G4D hledal soubor na CD či DVD mechanice.

Dotaz 3: Mohl bych zkusit aktualizovat BIOS ? Jak se to u MSI desek z té doby dělá a seženu ten poslední BIOS ještě po takové době ?
Ventero (1280)|16.1.2015 21:44
Dík. Šlo mi spíš o to jak se to dělá - ta druhá část Dotazu 3 byla spíš řečnická otázka :-) .

Dotaz 2: Vyřešen
zsdx (2098)|17.1.2015 16:08
W7 to ani nezacne bootovat nebo zacne a pak hlasi nejakou chybu (5)?
Tyhle starsi MSI mely chybu v BIOSu a bootmgr se musel nahradit tim z Vist.
Ventero (1280)|18.1.2015 12:46
Začne - nezačne: Cannot boot from CD (code 5)

Takže rozebrat iso a nahradit bootmgr starší verzí z Vist ? - Ta deska je teda fakt povedenej kousek, to ti povim:

Zatím jsem to nabootoval via G4D - vypátral jsem tu syntaxi a instalace proběhla v pořádku. Pak se mi to pokakalo těsně před koncem instalace SP1. A pod Lubuntu i Xubuntu zase ta deska narušuje funkci flash-pluginu. Nelze přehrát video v prohlížeči. Jen, když se vypne modul, tak jdou pak HTML5-videa. Tohle jsem řešil na Ubuntu-fóru a nikdo si tam s tím neví rady. A selekce skutečně ukazuje na desku.

Ještě zkusím instalačku s obsaženým SP1 a pak už nevím, co bych tam nainstaloval, abych tam fungovaly běžné věci, tak abych to mohl za pár kaček prodat. Tý desce jsem věnoval už 40 hodin usilovné práce a dostávám migrénu, jen na ni pomyslím.