Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus Core unlock na zk ASUS M5A78L LE

thoomG (2)|23.1.2015 18:42
Výrobce udává:" Core Unlocker – Inteligentní uvolnění skutečného výkonu jádra" (http://www.asus.com/cz/Motherboards/M5A78L_LE/ ). Bohužel na ZK jsem žádný přepínač nenašel (jen vedle slotů RAM je popisek "Core Unlocker), v manualu o této funkci není nic napsáno.Pokud s tím máte někdo zkušenost můžete poradit? Děkuji.
Je mi jasné, že ne každý procesor má skryté jádra a ne vždy pokud je má jsou funkční (CPU DualCore AMD Athlon II X2 270, 3415 MHz (17 x 201). Mě jde o to jak na to.
kevin00 (10238)|23.1.2015 19:12
ZDE máš seznam procesorů Athlon II / Phenom II u kterých je možnost odemčení na vyšší řadu procesorů. Zkontroluj si nejdříve verzi procesoru (najdeš na heatsprederu).
IMHO odemčení jádra budeš muset provést z BIOSu. Přepínačem budou vybaveny vyšší verze základních desek.
robky (3195)|23.1.2015 19:31
Tvoja doska nemá fyzický prepínač, unlock je možný (ak máš taký procesor ako písal vyššie Kev) v BIOS-e:
Advanced menu - CPU Configuration - Advanced clock calibration nastavíš na ALL CORE (alebo AUTO). Ak máš šťastie, po uložení a reštarte uvidíš výsledok ;)
thoomG (2)|23.1.2015 19:46
Děkuji za odpověď.Nechápu proč jak prodejce tak výrobce propagují "jediným stlačením tlačítka .....". Jak píšeš "robky" nastavení v biosu jsem už zkoušel před tím než jsem sem psal. Děkuji za reakci a odpovědi.