Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunguje integrovaná síťová karta

MatjMike (3)|30.1.2015 19:19
Zdravim, koupil jsem si novou základní desku Z97M Pro 4 od Asrocku. Namontoval, nainstaloval všechny ovladače, všechno šlapalo jak má až na jednu věc a tou je internet. Když zapojím lan kabel, tak mi to v ikonce připojení furt střídavě hází, že se síť identifikuje a pak se najednou zase oběví červený křížek, že nejsem vůbec připojený. Když dám diagnostiku tak mi to napíše, že mám připojit ethernet kabel, jenže ten připojenej je, takže jakoby to vlastně vůbec nepoznalo, že je připojenej. Protokoly ipv 4 i ipv 6 mám nainstalované, ovladače síťové karty také. Když připojím dokoupenou síťovou kartu, tak ta funguje normálně. I si automaticky nainstaluje ovladače atd. Jenže ta už je taky nějaká zašlá a stahuju s ní rychlostí kolem 10-70kb/s. Když ale kabel přepojím do notebooku, tak je rychlost stahování skoro 8Mb/s. Proto taky chci zprovoznit tu integrovanou, abych zjistil, jeslti je ta pomalá rychlost stahování vážně problém té dokoupené síťové karty nebo ne. Mám Windows 7 Home Premium, 8Gb RAM, I5 4690k. Poskytovatel internetu je O2. Nevím jaké další informace jsou potřeba, tak se omlouvám, jestli jsem něco vynechal. Když tak mě upozorněte. Díky moc za všechny možné rady.
Georginek (2957)|31.1.2015 15:10
Jo, treba typ zakladni desky - nebo to mame jako uhadnout? :D:D

System si instaloval cisty nebo ne? Doinstalovaval si jeste nejaky software k sitove karte?
MatjMike (3)|31.1.2015 16:07
Odhadovat nic nemusíš. Stačí umět číst. Ano, systém jsem instaloval čistý. Kromě ovladače jsem k tomu nic nedoinstalovával...
Georginek (2957)|31.1.2015 16:38
:D JJ prehlid jsem to :D

Hele, jak si instaloval Windows7? Me uplne totozne chovani delala Asus Z97, kdyz jsem pouzil original DVD a tedy "neupravenou instalacku"......coz na UEFI nefunguje a dela to problemy. NetFramework mas nainstalovany?

LAN driver si nainstaloval http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97M%20Pro4/?cat=Download&os=Win764 a zkousel si taky XfastLAN utility?
MatjMike (3)|31.1.2015 18:43
V pohodě. Windows jsem nabootoval z dvd. NetFramework mam. Ovladač jsem instaloval ze stránek výrobce a stejný problém. XfastLAN jsem smazal, protože jsem si myslel, že za tim zpomalením internetu může být právě nějaký takovýhle program, jelikož jsem někde četl, že někomu ten internet zpomaloval třeba AMD quick stream. Když jsem ho ale smazal, tak žádný rozdíl.