Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP Drive encryption

Maddmaxx (21)|1.2.2015 10:28
Zdravím, mám velký problém. V pátek jsem dostal noťas HP Pro book 430 G2. S nainstalovaným Windows 8.1 Nahrál jsem si do něj poker, VLC player, Adobe Fash player a to je zatím vše. Každopádně noťas má HP Protect tools a jelikož jedu do zahraničí, kde budu bydlet s cizíma lidma, tak jsem si říkal, že by bylo fajn si noťas zaheslovat. Zadal jsem si heslo, sparekey ( což by měla být záloha - 3 otázky pro obnovu) a, přiznám se i trochu ze zvědavosti jak to funguje, čtečku otisků prstů. No v sobotu v noci jsem čtečku otisků odinstaloval, protože něco tak zdlouhavého jsem ještě nezažil, než to přečetlo ten otisk. Ještě v noci jsem se vzbudil a normálě zadal heslo a dostal se do systému. Ovšem ráno už mi naskočí obrazovka:
Přihlášení HP Drive encryption a moje heslo to vubec nechce vzít. Po 3 pokusech se restartuje a žádá mě o heslo znovu A nebere to ani SpareKey. U obou jsem si jistý, že zadávám správně. Teď jsem celkem vystresovanej, protože co jsem našel na netu, tak lidi píšou, že jsem si snad mohl zablokovat HDD trvale....

Prosím o jakoukoliv radu, jestli máte někdo nějaké zkušenosti s touto záležitostí.

Díky
mildax (2)|6.2.2015 21:12
Jestli je notebook v zaruce, tak zkus kontaktovat přímo podporu HP nebo případně projet HP ITRC fórum. To by mohla byt nepřímější cesta jak zjistit co s tím opravdu je.