Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Nekompatibilita Arctic FAN F12 PWM s deskou ASUS (H81)?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Dobrý den, zapojil jsem ventilátor Arctic FAN F12 PWM do 4-pinu CHA_FAN na základní desce ASUS H81M-D PLUS a jede neustále na plný výkon. Deska i ventilátor jsou úplně nové. Ventilátor vůbec nereaguje na změny nastavení v BIOSu ani ve Fan Xpertu. Navíc se ve Fan Xpertu nenačte ani jeho výkonnostní diagram, jako u ventilátoru na cpu. Procesor chladím boxovým chladičem ve 4-pinu CPU_FAN a ten jde zregulovat úplně normálně. Indikace otáček funguje u obou ventilátorů korektně. Zkoušel jsem připojit i jiný Arctic Fan F12 pwm (2 roky starý) z druhého PC, kde funguje bez problému s deskou ASUS P8Z77M, ale výsledek byl stejný. Avšak, když připojím na 4-pin CHA_FAN obyčejný intel BOX chladič nebo levný Cooler Master, tak regulace funguje jak má. Základní deska má nejnovější BIOS. Může být Arctic Fan F12 PWM zkrátka nekompatibilní s mojí deskou od ASUSu? Má někdo podobnou zkušenost?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Ani na tom CPU_FAN to nejde? Tenhle větrák má kromě klasického PWM ještě něco co se jmenuje PST, takže můžeš zapojit víc větráků na jeden konektor a všechny regulovat, Přečti si návod, je to tam blbovzdorně namalované.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Jak máš nastavený BIOS (Chassis Q-Fan Control)? Zkoušel jsi i jiný profil?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Chassis Q-Fan Control jsem měl nastaven na Enabled a profil jsem měl na Silent i Standart, ale bez účinku. Ventilátor jel stále na plný výkon.
    Desku jsem nakonec vrátil a koupil jsem ASUS H81M-PLUS. Je to téměř stejná deska. Vše teď jede bez problémů. Oba ventilátory jdou nyní krásně zregulovat.
    Zřejmě to byla nějaká vada desky. Ventilátor jsem totiž zkoušel i s deskou ASUS H81M-E a také bylo vše v pořádku.
    Jinak Vám děkuji za reakce.

Podobná témata

1. Zamrzání PC s deskou Asus P5N-D nForce 750i SLI
    Od zzuzu22 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 22:02
  2. Zklamání s s deskou asus
    Od Čárls v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 18-04-2010, 20:54
  3. Reakcí: 4