Frekvencia alebi časovanie ?
Čo najvyššia frekvencia pri čo najnižšej latencii ;) alebo kompromis ... pokiaľ však nenaháňaš výsledky v benchmarkoch, tak je rozdiel rádovo v jednotkách percent ...
Třeba pro APU, když využíváš integrovanou grafiku, je důležitá frekvence. Čím víc MHz, tím víc adidas. Latence má vliv malý, sice měřitelný ale na hranici statistické chyby.
Pokud ale integrovanou grafiku nepoužíváš, tak vliv frekvence na celkový výkon PC je malý. Od 1600 MHz výš (včetně), je to skoro jedno. Tohle má cenu řešit, jen když si honíš triko u benchmarků.
Pokud ale integrovanou grafiku nepoužíváš, tak vliv frekvence na celkový výkon PC je malý. Od 1600 MHz výš (včetně), je to skoro jedno. Tohle má cenu řešit, jen když si honíš triko u benchmarků.
Tady se trochu doptám, jestliže tato čísla udávají latenci - tedy zpoždění, tak by to mělo znamenat, že čím vyšší číslo, tak horší výkon. Mohu tomu tedy rozumět, že starší-horší např. DDR3-1600 jsou CL11 a ty novější-lepší jsou CL9 ? A je to ten samý parametr. který je např. u DDR400 (3200) označován jako 2,5T ? Protože mám pocit, že ty novější měly 3T a byly to ty lepší. A jestli jsou to jiné údaje, proč se neudávají oba ? A mají tyto hodnoty vliv na kompatibilitu nebo rozhoduje pouze frekvence ???
Ano, čím vyšší číslo (latence), tím horší. A to číslo je to samé jako u pamětí DDR. Ono totoiž čím vyšší frekvence pamětí (efektivní), tím se latence zvyšují. U SDR a DDR1 to bylo 2- 3, U DDR2 4 - 6, u DDR3 nejčastěji 9 až 11 atd. DDR4 paměti zase mají vyšší latence. Na kompatibilitu nemá vliv samotná latence či frekvence, tam záleží na více parametrech zároveň. A zároveň na schopnostech čipsetu (northbridge) se s tím poprat.
Ja viem viem ze na AMD APU pomaha frekvencia ale hrat na APU je troska odveci a tiez nepreferujem zrovna AMD. Len som chcel vediet ze ci ked je ta latencia taka vyššia že či to nerobi viac škody ako ta frekvencia užitku. Viem ze to nezdvihne vykon a podobne. Len toto som chcel vediet ale tak teda v pohode.