reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Raw Read Error Rate- narůstání hodnoty

pepos01 (518)|7.2.2015 09:05
Zdravím a na znalé se obracím s dotazem.V mém PC mám 3x HDD.U disku WD5000AVDS-73U7B1 mi během cirka půl roku ( +- ) stoupla hodnota Raw Read Error Rate na číslo 29 ( viz. obrázek napravo ).U dvou zbývajících disků sice došlo ke stejnému jevu ( první dva obrázky zleva ), ale ve značně menší míře.Ikdyž jsem prohledal různá fóra, nejsem si zcela jistý, co to znamená a popř. jaké kroky bych měl ( s takovým diskem ) učinit.Díky za rady a zkušenosti ! :)
3.png 2.png 1.png
pepos01 (518)|9.2.2015 09:13
A dnes ráno je již hodnota Raw Read Error Rate na čísle 30.Tak už opravdu nevím, jak si to vyložit- ale podle ,,reakcí,, to neví asi nikdo :)
kevin00 (10238)|9.2.2015 10:27
Hodnota Raw Read Error Rate udává počet chybně čtených dat z plotny. Pokud hodnota rychle roste, s největší pravděpodobností se jedná o součet všech chybných čtení (i těch, které byly korigovány pomocí ECC). Pokud by se jednalo pouze o chyby, které nejdou opravit, tak doporučuji zálohovat data a na disk již neukládat žádné cenné informace. Nyní bych hodnotu Raw u disku sledoval a pokud opravdu budu větší rychlostí růst, disk bych vyměnil.
Nyní můžeš zkusit vyměnit datový kabel a překontrolovat řádné dotlačení datového a napájecího kabelu v disku a základní desce.
pepos01 (518)|9.2.2015 14:36
Díky za reakci, hodnotu budu určitě dále sledovat.Již před xx minutami ( resp. po ,,hloubkovém,, skenu prostřednictvím HD Tune ) mi hodnota stoupla na 31....