reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Micorsoft windows 8 aktivace ?????

Kazi4949 (96)|10.2.2015 00:26
Nazdarek vsichni tady,pred vice nez 1 rokem jsem zakoupil notebook od spolecnosti Lenovo (Lenovo y510p) v notebooku jsem mel aktiovany windows 8. Protoze jsem byl zvykli na windows 7 tak jsem si do nb dal win 7 a smazal vsechny dodatecne soubory ktere jsem mel od vyrobce na hdd.smazal jsem je tak ze pri instalaci win 7 jsem odstranil svazky.Ted jsem se rozhodl ze jsi dam windows 8 zpet protoze chci vyuzivat licenci kterou mam v biosu zabudovanou.dnes jsem stahnul win 8 a po instalaci tam je nacteny windows klic ale win neni aktivovany.Pri pokusu o aktivaci mi naskoci (Error code: 0xC004C00)muze to by i tim ze mam stahlou spatnou verzi windows.Na podpore mi rikali ze jsi musim stahnout pouze OEM verzi,hledal jsem a stahnul win 8 ale stejne to nefunguje, proto bych se chtel tady zeptat jestli nekdo nema nejakou overenou Oem verzi kterou bych mohl stahnout a ktera bude funkcni.Jinak pro jistotu tady zasilam z ktere stranky jsem win 8 stahoval http://ulozto-forum.cz/viewtopic.php?t=546928.Pomuze nekdo?windows klic jsem si taky vytahnul z biosu jednou utilitkou a zkousel to i rucne ale porad stejna chyba, Asi bude problem ve spatne verzi win 8.Pomuze nekdo prosim jak dal?
Georginek (2957)|10.2.2015 11:02
https://social.microsoft.com/Forums/en-US/33088190-15d5-41ec-95ff-a21342cd25ea/windows-7-professional-being-blocked-activation-error-code-0xc004c00?forum=genuinewindows7

PS: Nevim, teda podle me je pekna prasarna smazat vsechny oddily i Recovery partisnu z notasu, kdyz mas na tom legalni system.
j.albi (476)|10.2.2015 19:46
Pokud u notebooku nebyla přibalená instalačka, dá se objednat u Lenova nebo u autorizovaných servisních partnerů.
robky (3195)|10.2.2015 22:11
[QUOTE=Georginek;568276]

PS: Nevim, teda podle me je pekna prasarna smazat vsechny oddily i Recovery partisnu z notasu, kdyz mas na tom legalni system.[/QUOTE]
Tak to teda vôbec nie je ... prasárna je to až vtedy, keď si predtým nevytvoríš recovery DVD/USB ;)
Georginek (2957)|11.2.2015 08:25
Ale jdi, vis moc moc dobre sam, ze 90% lidi to nikdy neudela. Krom toho tazatel o tom nic nepsal. Takze automaticky povazuju, ze zalohu neudelal. OT: jen za poslednich 14 dni jsem tu mel 4 lidi, co jim odesel HDD, samozrejme ze bsema datama dokonce tu byl borec, co tam mel 20 let fotek cca 2tb �� takze ksyz nejsou lidi schopny zalohovat si fotky a dulezity dokumenty, nac by se zaobirali s nejakym vytvarenim Recovery ��
Kazi4949 (96)|12.2.2015 15:10
Takze hledal jsem a nasel tento odkaz u spolecnosti Microsoft http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media . Po otevreni odkazu Klikneme na (Create media) stahne se nam soubor (mediacreationtool.exe) V tomto souboru si zvolime Jazyk,Verzi,Architekturu a klikneme na dalsi,pak zvolime (Usb flash disk ) a nebo (Soubor Iso) na kazdem zalezi zda-li chce mit instalacni soubory rovnou na flash disk a nebo si udelat iso a pak nasledovne postupovat.Jakmile zvolime jednu moznost v mem pripade (Iso soubor) zvolime kde se ma soubor ulozit.Pak uz jen cekame az se soubory z microsoftu stahnou a muzeme Dvd vypalit a nebo dat na flash disk.Dival jsem se take na to recovery dvd od spolecnosti lenovo ale plati se za to asi 700 kc takze jsem si rekl ze zkusim (mediacreationtool.exe) a je to uplne zdarma.Snad to pomuze nekomu kdo si omylem smazali recovery partition a maji licenci zabudovanou primo v biosu notebooku a nebo hledaji prislusny windows 8 a chteji si tam dat pouze licencni cislo z krabicove verze a dvd uz nemaji.S timto vytvorenym windows 8.1 od microsoftu jsem win nainstaloval,windows jsi pak automaticky nacetl cislo z biou a vse uz bylo aktivovane.Takze vyreseno a uplna spokojenost.Snad pomuze i nekomu jinemu tento odkaz.
Ventero (1280)|12.2.2015 20:55
Ta utilitka jak jsi s ní tahal ten key z BIOS - to je co ?
Kazi4949 (96)|13.2.2015 12:15
Windows Product Key Viewer

---------- Doplněno v 12:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:15 ----------

[QUOTE=Ventero;568413]Ta utilitka jak jsi s ní tahal ten key z BIOS - to je co ?[/QUOTE]

Windows Product Key Viewer