Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nadměrné zahřívání

Curiel (12)|11.3.2015 21:11
Zdravím.

Nedávno jsem si upgradoval své staré pc součástí upgradu byl i Cpu AMD FX-8300 a Cpu chladič [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a k mému překvapení chladič nechladí tak jak bych očekával přijde mi že učiností je +- jak boxový chladič akorát je tišší. Když jsem měl zapnutý hw monitor a spustil AC: Unity tak po hodině hraní byla max temp. na 70 stupních. Potom jsem zkusil test v OCCT nastavil vrchní teplotu cpu pro vypnutí testu na 70 stupňů a nechal to běžet, po cca 5 minutách byla teplota na 71 stupních test skončil když sem kontroloval žebrování chladiče tak bylo spíše vlažné než horké i vzduch vyfukovaný ze skříně pomocí větráku byl spíše vlažný až studený. Dále jsem studoval hwMonitor a našel tam dvě teploty CPU a nevím která je "správná" screen přidávám tak děkuji za osvětu :-).
Tak by mě zajímalo kde je chyba jestli je ten chladič opravdu tak špatný ? Špatně nanesená thermo pasta (takový vliv to snad nemá)? nebo špatný snímač teploty na mb ?

Díky za váš čas a případné rady a návrhy.
HW monitor.png
johny__g (6387)|12.3.2015 09:43
Špatně nanesená pasta může udělat hodně. Jestli jsi to namazal jak sádlo na chleba, tak působí spíše jako izolant. Chladič ti sedí dobře?
Curiel (12)|12.3.2015 16:56
Namazal sem to dá se říct stejně jak tady :
(Dle výrobce :D ). Chladič na tom sedí podle mě velice dobře něják natáčet apod. s ním nejde je jak přibitej :-) Ohledně těch dvou teplot nevíš která znamená co ? :-)
johny__g (6387)|13.3.2015 09:02
Curiel (12)|13.3.2015 14:32
Tak co jsem vyčetl ta vrchní větší je teplota socketu takže není až tak důležitá takže bych měl spíš pozorovat druhou která je o cca 10 stupňů menší . no zkusím znovu nanést pastu a udělám zátěžák a povolím teplotu socketu na 80.
Jak nejlépe nanést pastu tak jak ve videu výše nebo klasicky tam šupnout menší kidanec a rozplácnout chladičem ?
johny__g (6387)|13.3.2015 15:55
Já dám trochu pasty na CPU, rozetřu do tenké vrstvy prstem obaleným v PE sáčku (ne v tom mastném od svačiny, nějaký čistý) a pak nasadím CPU. Před dotažením s ním trochu pootočím doleva doprava, aby se pasta rozprostřela.
Curiel (12)|13.3.2015 18:21
Tak problém byl pravděpodobně v chladiči je celej nějakej dom*dlej. Spodní plocha která dosedá na cpu tak není vůbec rovná ( když sem dnes sundal cpu chladič tak na polovině chladiče nebyla ani pasta tudíž se ani nedotýkal). Celej je nějakej skřivenej prostě polskej šmejd. V pondělí půjde na reklamačku tak snad uznají reklamaci .. Nyní s boxovým chladičem average teploty když sem jen na netu 18,4 stupně takže chyba byla v tom polským nesmyslu :-) díky za tvůj čas a cenné rady ;)