Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Při otřesu skříně se mi restartuje počítač

harakiri39 (57)|17.3.2015 21:39
Dobrý den, potřeboval bych pomoct. Nevím kdy a kde se něco podělalo ale dneska jsem strčil do stolu, na kterém mi stojí PC a on se restartoval. Tak jsem ho znovu zapnul a zkusil udělat to samé a on znovu. Podíval jsem se tedy dovnitř a všechny kabely zkontroloval, všechno bylo tak jak má, tak jsem PC zapnul. když nabíhalo zkoušel jsem ještě zatlačit na GK a PC se zase restartnul, tudíž nevím co teď. Můžou být špatné kontakty na té kartě, nebo čím to může být způsobeno?

Díky.
johny__g (6387)|18.3.2015 09:37
A tu kartu jsi zkusil vyndat, očistit kontakty, vyfoukat prach (i na základní desce)?
harakiri39 (57)|12.4.2015 16:10
Ahoj, znovu se vracím k tomuhle tématu. Chvíli to nebylo tak závažné ale poslední dobou to začalo dělat často. Zkusil jsem vyndat GK očistit kontakty a dát zpátky ale opět to samé. Tak jsem jí zkusil vyndat a PC spustit pouze na integrované a také se to restartovalo. Tak jsem zkoušel postupně vyndávat věci z počítače. Odpojil jsem HDD a PC nechal běžet jenom na SSD ale žádný výsledek. Zkusil jsem to udělat opačně, ale také žádný výsledek, pořád se to restartuje při otřesu. Zkusil jsem vyndat jeden z RAM modulů, také nic. Prohodil jsem je, také žádný výsledek. Prohazoval jsem je v těch různých slotech ale taky nic ... Zbývá tedy procesor a zdroj. Čím by to mohlo být? prosím poraďte :)

Díky, Tom.
VencaX (3686)|12.4.2015 17:53
IMHO nejspíš nějaký volný spoj... buďto to dělá nějaký konektor napájení, nějaký kabel od zdroje, či nějaký nalomený spoj na desce. Ale kde ví.
durib (1141)|12.4.2015 18:07
Píšeš "restart", já počítám, že se jedná o "reset"= chová se to, jako kdyby jsi to vypojil ze zásuvky a zase zapojil. Odpoj i kablíky vedoucí z desky k tlačítkům a USB portům na skříňi. Zapni PC "šroubovákem" a uvidíš, jestli to bude stále dělat. Pokud ano, pak vyndej celou desku a všechno ze skříně na podlahu, tam to slož a uvidíš. Pokud i pak se resetuje- je to nejspíše vadná deska.
harakiri39 (57)|14.4.2015 07:27
Ahoj, ano je to, přesně jak říkáš, reset. Vypne se to, počká než se trochu dotoci větráky a zase se to zapne. Co mě trochu udivuje, je to, že občas se při nabihani po tom vypnutí neroztoci zadní ventilátor a ani ventilátor na GK, nefunguje pak obraz vůbec.
Zkoušel jsem tedy zkontrolovat všechny napájecí kabely a při stlačení na napájení MB se to resetovalo, zkoušel jsem to párkrát a zda se, že to opravdu dělá tento konektor. Ale občas se to i stane když zatlačim na GK, ale usuzuji, že se to resetuje, protože se ta MB lehce prohne a napájení MB tím pádem zajde do polohy, při které se to resetne.Tím pádem jsme asi našli zdroj problémů. Myslíte, že by se to dalo reklamovat?
VencaX (3686)|20.4.2015 18:56
Jestli na to máš záruku, tak dej na reklamaci firmě u které jsi kupoval s tím, že jim to přesně takto popíšeš.

Btw. není to tím, že napájení zajde do této polohy, ale tím, že tam nejspíš máš nějaký volný kontakt nebo nalomený spoj a při prohnutí desky se tento kontakt rozpojí.