reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolná změna napájecího profilu (schéma napájení)

TomasOxx (230)|22.3.2015 00:31
Zdravím, mám takový kuriózní problém... něco mi mění nastavení v profilech (schématech) napájení, konkrétně nastavení pro monitor, kde mi to pořád vnucuje vypínání monitoru po 15 nebo 20 minutách.
Nevím který program to dělá a nenapadá mě, jak to vystopovat. Tušil by někdo co s tím ?

Win 7 x64 Pro
Ventero (1280)|22.3.2015 08:44
Jedná se o notebook ? Většinou se to stává u notebooků, kde je ve výrobní instalaci obsažen ještě externí power manager v rámci balíků s podobnými jmény jako Značkanotebooku center či Značkanotebooku Utilities apod. A ten mívá prioritu. Také jsi si mohl něco takového nainstalovat coby Crapware - nenápadně přibalený nepotřebný program k jinému chtěnému programu. Projdi spuštěné procesy, položky po spuštění, prohledej nainstalované programy, třeba i adresáře Program Files atd., jestli něco neobjevíš.
TomasOxx (230)|22.3.2015 15:08
Je to stolní PC, sám jsem si ho skládal, sám si všechno instaloval a žádné rádoby "utilitky a vylepšení" nepoužívám.
I ovladače k zařízení nejraději instaluji ručně výběrem daného ovladače pokud to jde, nežli kliknout na nějaký setup.exe a nainstalovat si x MB dalších přibalených věcí, které nechci.
Proto nechápu, odkud ty zásahy a změny v napájecím profilu přicházejí a jak je vystopovat...
Ventero (1280)|22.3.2015 15:28
Zkoušel jsi to přenastavit v pokročilé správě napájení - v té podrobné ?
TomasOxx (230)|23.3.2015 12:20
Ano, tu mám celou překopanou podle sebe, mám všude zakázané vypínání monitoru, jak v té základní kartě, tak v podrobnějším nastavení.
Něco mi nastavuje čas pro vypínání monitoru v základní kartě a ještě jen u právě aktivního profilu. Když už změna proběhne, tak zůstane uložena, ale s ostatními profily které byly v době změny neaktivní se nic nestane.
Takže třeba týden jedu v pohodě a pak náhodou zjistím, že mám zas změněný jeden profil, když se mi vypne monitor třeba při testování HDD a já na PC nic nedělám, jen občas mrknu na průběh testu.
Ventero (1280)|24.3.2015 07:55
Pak už mne napadá jen nějaká utilitka neodtržitelně přibalená třeba k ovladačům na čipset z CD, nebo jestli deska nemá nějaké takové funkce v BIOS. Mě došly nápady, tak jestli se někdo ze zkušenějších kolegů přidá ...

Nicméně bych si dal tu detektivku a projel procesy, služby, záznamy událostí atd. Ještě pak - nevím však, jestli se to v tomto případě může použít - je program Hijack This, který provede průzkum, záznamy a zde jsou borci, kteří z toho leccos vyčtou.
TomasOxx (230)|6.5.2015 16:53
Naštval jsem se, přeinstaloval cele windowsy a skoro po každé instalované aplikaci sledoval napájecí profily.. nic se neměnilo.. víc jak měsíc byl klid a dnes zas... už 3x jsem dnes upravoval napájecí profil a pořád mi tam něco mění čas na vypínání monitoru.
Nechápu.. nevím.. nerozumím..
VencaX (3686)|6.5.2015 17:16
Nějaká pitomá aktualizace? To pak neovlivníš... si pak nastav na všechny profily stejné nastavení a snad to pomůže ;)
Ventero (1280)|6.5.2015 20:05
Ta aktualizace se mi nezdá jako možná příčina - ty nejspíš udělal hned a ta chyba tam už byla předtím - takže by to dělala nějaká stará aktualizace a nešlo by mu to měsíc v pohodě.

Každopádně, že po instalaci aplikace hned nic, to nic nedokazuje. Ta aplikace může mít nějaký plán. Takhle na dálku už nevím, co poradit - to už by chtělo mít stroj před očima. Zkus projet profily místních profíků a mrkni, jestli není někdo poblíž tebe - pak můžeš zkusit ukecat nebo i něco nabídnout.
TomasOxx (230)|7.5.2015 12:54
Na všech profilech jsem měl nastaveno nevypínat displej... náhodně se mi na profilech které byly zvoleny jako aktivní nastavovalo 20 minut, tak jsem zkusil všude místo zákazu vypínání nastavit 5 hodin a stejně se to časem změnilo zase na 20 minut.
Ventero (1280)|7.5.2015 22:40
Podle mě je to jasnej software, kterej si bere prioritu. Hledat, hledat, hledat.