reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

rozbalené zboží - notebook

primax (82)|11.4.2015 10:11
Zajímala by mě jedna záležitost v prodeji notebooků.
Na jednich stránkách je notebook, který chci koupit pro rodiče, ale někdo mi říkal, že když je tam ten produkt vystaven jako "externí skladem" poslední kus s tím, že u něho byla sleva z 13000kč na 12225kč a je rozbalen a byl 14 dní vyzkoušen nějakým spotřebitelem a zůstala tam 24 měsíční záruka,ale ....

Nebude mít takový notebook nějakou vadu a oni se ho snaží prodat a spolehají na to že se spotřebitel neozve?

V minulosti jsem totiž koupil baterii do notebooku od Avacomu, kde byla 24 měsíční záruka, ale byla tam sleva také. Při používaní baterie která byla připojena k adapteru do sítě a hraní hry cca 30 minut a poté jsem se vrátil do windows se dole u kapacity baterie zobrazilo 97% a baterie se začala dobíjet k 100%.

pozn.: notebook je nabízen bez žádného bonusu, kterým může být například antivirový software.
VencaX (3686)|11.4.2015 10:46
Záleží o jak moc seriozní "stránku" jde. Nicméně pokud jde o klasický eshop, máš stejně jako člověk před tebou 14 dní na vyzkoušení zboží a zjištění, zdali je vše OK.

Bonusové antiviry bych vůbec neřešil, protože např. Avast zdarma je lepší než dost těch placených... navíc co chceš na už tak slevněném kousku? (by řekli v daném eshopu) Prostě neřeš a jestli chceš tak kup a uvidíš, co se z toho vyklube a vždycky máš možnost ho vrátit. A u baterií (pokud nejde o originální), je to prostě baterie, 97% je normální... normální je, že baterie se dobije do cca 100% a pak se sama vybíjí do cca 95% bez zátěže, tím pádem se pak zase dobije. Nejde o vadu - technicky.
primax (82)|11.4.2015 10:54
A u baterií (pokud nejde o originální), je to prostě baterie, 97% je normální... normální je, že baterie se dobije do cca 100% a pak se sama vybíjí do cca 95% bez zátěže, tím pádem se pak zase dobije. Nejde o vadu - technicky.

Dobře, ale ta baterie byla úplně nová i tak je to tedy normální?
VencaX (3686)|11.4.2015 22:03
To, že se baterie odpojí od napájení při 100%, aby se nepřebíjela a tím nedocházelo k jejímu nadměrnému opotřebení a následné nabíjení z cca 95% do 100%, to je úplně i normální u nového notebooku a originální baterie. Jednak jde (vzhledem k predchozí větě) o ochranu opotřebování baterie a druhak softwarové nastavení, zda to bude 95-100%, 97-100% nebo 99-100%, kde to vlastně nepoznáš, ale bude se baterie opotřebovávat více.