Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tiskarna na windows 8.1

Grymaz (26)|28.4.2015 23:11
Zdravim,chci se zeptat,na notebooku se mi automaticky zaktualizoval windows 8.1 a v nem uz mi nefungovala tiskarna HP color laserjet 1600 a pritom na win 8 jela bez problemu. Tak ted mame dostat tiskarnu Konica minolta magicolor 1600w a nevim,jestli tuto tiskarnu na win 8.1 zprovoznim,nerad bych ji zase pres cd nainstaloval jako tu HP a pak mi to z win 8.1 neslo odinstalovat. Tak me zajima,jestli ma nekdo tiskarnu KM magicolor 1600w a jestli bez problemu funguje na win 8.1 popr.bych musel stahnout k teto tiskarne nejake ovladace k win 8.1 popr.odkaz na tyto ovladace? Dekuji za rady.
zsdx (2098)|29.4.2015 09:40
Microsoft uvadi 1600w jako kompatibilni a potvrzuje to i sama Minolta.
[quote]Our Windows 8/Windows Server 2012 printer drivers can be used for printing from a Windows 8.1/Windows Server 2012 R2 environment.[/quote]

V pripade HP to tvdri jen Microsoft.
Grymaz (26)|16.5.2015 07:24
Tak už jsme z tiskárny na prášky :-D Máme ted tiskárnu Konica Minolta 1600w už jsme i vyměnily barvy,svítí nám zelená kontrolka Ready,takže tiskárna by měla být připravena na tisk ale prostě nejde nic vytisknout. Když jsme měli na NTB Win 8 tak tiskárna bez problémů tiskla,od doby kdy se nám windows přeinstaloval na 8.1 tak na něm nerozjedu žádnou tiskárnu,neví někdo kde může být problém? Fakt to nechápu,snad není takový obrovský rozdíl mezi Win 8 a Win 8.1,nechápu. Děkuji za všechny rady :-)
kevin00 (10238)|16.5.2015 07:38
Jak se k tiskárně připojuješ - USB nebo síť? Ovladač pro tiskárnu je ke stažení na stránkách výrobce.
Grymaz (26)|16.5.2015 08:32
Připojuji se přes USB,ovladače už mám nainstalovaný a pořád nic. Jak dám něco vytisknout,tak napíše že nelze vytisknout a tím to končí.
Grymaz (26)|16.5.2015 11:44
Tak tiskárna na půjčeném NTB s Win 8 tiskne bez problémů,na našem NTB s Win 8.1 netiskne ani náhodou,kde je asi problém :-(
kevin00 (10238)|16.5.2015 15:12
Odinstaluj ovladač tiskárny, odeber tiskárnu ve Správci zařízení, odpoj ji z USB portu a restartuj notebook. Spusť USB Deview, odeber a odinstaluj všechny záznamy o tiskárně. Opět proveď restart notebooku a poté instaluj tiskárnu podle návodu výrobce.
Grymaz (26)|17.5.2015 07:40
Tyyyy joooo já jsem hodně amater :-D Odinstalovat ovladače tiskárny tzn.odinstalovat celou tiskárnu pač s tím se i odinstalují ovladače,ne? Odebrat tiskárnu je mi jasné. Akorát teda vůbec nevím jak spustit USB Deview,bohužel neumím anglicky tak se v tom odkazu nevyznám co přesně udělat.Jak odeberu a odinstaluji všechny záznamy o tiskárně taky zrovna úplně nevím :-) Nemáš náhodou TeamViewer? Pač nevím jestli bych to sám udělal a nerad bych něco zkazil :-D
kevin00 (10238)|17.5.2015 20:35
Postup:


[LIST=1]
  • Ovládací panely ► Přidat/Odebrat programy ► odinstalovat ovladač tiskárny
  • Otevři Správce zařízení ► otevři sekci Tiskárny ► klikni pravým myšítkem na tvou tiskárnu a vyber možnost Odinstalovat. Kdyby zde tiskárna nebyla je možné, že bude již zobrazena jako Neznámé zařízení. Poté ji pouze vypoj z USB portu a restartuj notebook.
  • Stáhni USB DeView 32bit / 64bit; čeština pro program. Program se neinstaluje, stačí jej rozbalit např. na plochu. Soubor s češtinou nakopíruj před spuštěním do adresáře s programem.
  • Spusť USB DeView. Zeleně zobrazené položky jsou zařízení, která jsou momentálně připojena. Šedé jsou odpojená zařízení. Vyhledej všechny položky, které názvem připomínají tvou tiskárnu, pokud byla jediná připojená, tak všechny položky se záznamem "tiskárna". Klikni na daný záznam pravým myšítkem a vyber možnost Odinstalovat vybraná zařízení.
  • Restartuj notebook
  • Instaluj ovladač tiskárny podle pokynů výrobce.
  • Grymaz (26)|17.5.2015 22:29
    Tak bohužel,má zoufalost nadále pokračuje,při vytisknutí mi píše,že došlo k vnitřní chybě a tiskárna se ani nehne a nic nevytiskne :-(
    r34ktor (7477)|18.5.2015 11:20
    Zkus printing troubleshooter.

    Rozličné problémy při upgradu z W8 na W8.1 mohou způsobovat zastaralé nízkoúrovňové ovladače. Typicky např. antivir/firewall, emulační SW apod. Pokud něco takového v ntb máš, aktualizuj na nejnovější dostupnou verzi.
    Grymaz (26)|19.5.2015 16:32
    Tak je to bohžel pravda,přeinstaloval jsem NTB zpět na Win 8 a tiskárna bez problémů tiskne. Akorát se ted obavam,že se zase automaticky přeinstaluje na Win 8,1 tak jak se nám to stalo před tím,že jsme zapli NTB a automaticky se přeinstaloval na Win 8,1.
    r34ktor (7477)|19.5.2015 18:44
    Zkus místo upgradu čistou instalaci Windows 8.1. Instalační médium lze stáhnut zde. Windows 8 končí za půl roku podpora, takže setrvání na nich není z dlouhodobějšího pohledu řešení.
    Grymaz (26)|21.5.2015 15:21
    Což o to s Windows 8,1 jsem neměl problém co se týče ovládání atd. Jediný problém s Windows 8,1 byl ten,že mi tam pak nešla žádní tiskárna,pač tisknu celkem dost často. Takže když nainstaluji Windows 8,1 a nepůjde opět tiskárna,tak to stejně budu muset vrátit zpět na Windows 8.Akorát samozřejmě až za půl roku skončí podpora Windows 8 tak budu v háji :-D
    zsdx (2098)|21.5.2015 17:25
    Ale je dost dobre mozne, ze kdyz obejdes upgrade z 8 na 8.1 primou instalaci 8.1, tak to potiskne.
    Koncit bude pouze tzv. aplikacni podpora, bezpecnostni zaplaty budou dal. Vzdyt podporovana je jeste Vista s SP2!
    r34ktor (7477)|21.5.2015 21:01
    [QUOTE=zsdx;571626]Ale je dost dobre mozne, ze kdyz obejdes upgrade z 8 na 8.1 primou instalaci 8.1, tak to potiskne.[/QUOTE]
    Přesně. U notebooků je upgrade zvláště problematický, protože instalace bývají upravené od výrobců.

    [QUOTE=zsdx;571626]Koncit bude pouze tzv. aplikacni podpora, bezpecnostni zaplaty budou dal. Vzdyt podporovana je jeste Vista s SP2! [/QUOTE]
    Windows 8.1 se berou jako SP Windows 8. Kompletní podpora W8 končí 24 měsíců po uvedení W8.1, tedy 13.11.2015 (pokud MS nezmění názor).

    Další info zde:
    http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/lifecycle
    https://support.microsoft.com/en-us/lifecycle/search?sort=PN&alpha=Windows%208&Filter=FilterNO