Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: EPSON L210 vs. Brother DCP-J105

Neregistrovaný (0)|2.5.2015 15:59
Tazatel: Pajas

Znění dotazu: Zdravím,
dosloužila mi tiskárna Canon PIXMA MP540 a potřebuji novou. Sloužila 6 let, cca 3-4 poslední roky jsem jí dával kompatibilní náplně. Netisknu nějak moc, za rok jsem spotřeboval cca 4-6 pigmentové černé cartridge a 2 až 3 cartridge od každé barvy. Tisknu občas něco do školy, v rodině se tisknou barevné materiály pro studium na VŠ, občas si vytisknu návod na něco, ale viděl bych to v průměru na tak 100 plně potištěných stránek černobarevně. Opravdu výjimečně jsem si vytiskl fotku. Kdybych kupoval originály Canon, vyšlo by mě to ročně určitě přes 2 000 Kč, což je moc. Proto mě zaujal tankový systém společnosti Epson a Ink benefit od Brotheru. Konkrétně tedy modely L210 (teď už koukám, že existuje i L220, ale rozdíl nevím, jaký mezi tím je) a Brother DCP-J100/105. Jde mi o to, aby tiskárna uměla obstojně tisknout, budu hodně tisknout oboustranně. Na netu jsem v AJ našel test Brotheru a týpek tam psal, že podavač papíru si každou chvíli vezme více papírů, tak by mě zajímalo, jestli měl jen smůlu nebo jestli to tak dělá každému. Na ruční otáčení papíru pro oboustr. tisk na desítky stránek by to bylo peklo...
Ohledně zasychání, u Canona to nebyl žádný problém, čistil se snad věčně a pořád. Proto taky tak docházely inkousty. Perioda tisku by byla asi 1x až 3x týdně, vyjímečně a to hlavně v létě, kdy není třeba nic tisknout by mohla i měsíc stát.
Budu moc rád, pokud mi napíšete nějaké osobní zkušenosti, které by dle výše uvedných požadavků dokázaly pomoct s výběrem. PS: Umí L210 bezokrajový tisk fotek 10x15?
Shrnutí požadavků:
-Bezchybný podavač papíru
-Ekonomika tisku
-Tisk fotek je výhoda, ale chápu, že tyto tiskárny nejsou fototiskárny
-Skener se bude používat na nenáročné dokumenty (jednorázové záležitosti pro známého), popř. oskenování staré fotografie pro domácí použití
-Na rychlosti ani na hlučnosti tolik nezáleží
-Spolehlivost/vachrlatost - Canon mi odešel, protože se vyšlochtaly nějaký ložiska či ozubená plastová kolečka a úplně to kleklo
-WIFI není podmínkou, stejně tomu nerozumím a pro mě není problém připojit tiskárnu k PC pomocí kabelu, ale kdybych šel do Brotheru, tak bych s tím asi polaboroval, když ji má
-Pro oboustranný tisk si dovedu otočit stránky ručně a tisknout druhou polovinu objemu
slaine (2)|8.7.2015 14:34
Ahoj, už jsi vybral ? Také vybírám nízkonákladovou multifunkci a Brother DCP-J105 s Epson l210 jsou moji jediní kandidáti. Nevim pro jakou se rozhodnout. Pro brother mluví WIFI navic. Epson má zas o něco levnější tisk. Co se týče kvality tisku a sceneru, tak jsem žádné porovnání nenašel, Brother by měla být o něco rychlejší.

Takže jakou ?