Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční SSD část na hybridním disku?

matata (164)|7.5.2015 12:15
Ahoj,
zakoupil jsem tento o NTB [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], kde je deklarováno že společně s terovým mechanickym diskem je k dispozici ještě 24 Gb disk pro zrychlení běhu OS.

Nepřijde mi, že by to fungovalo správně. Na tech. podp. Asus sedí banda kreténů. Jeden mi řekl, že to slouží pouze pro to aby rychleji naběhl systém. Což se mi nelíbí v souvislosti s tím, že na Alze píšou, že je to ke ZRYCHLENÍ BĚHU OS.

Druhý "expert" už mi potvrdil, že by to mělo sloužit pro cache nejčasteji používaných souborů a programů. Nezdá se mi ale že by to fungovalo.

Pokud se podívám do správce úloh, disk nevykazuje žádnou činnost. Taky je mi divné, že je tam udaj "naformátováno:0mb".
[ATTACH=CONFIG]30683[/ATTACH]

Dotaz č. 1: Je cela jasné, že disk nepracuje správně? Nebo nemusí vykazovat činnost a přitom jako cache pracovat?
Dotaz č. 2: Máte nějaký nápad?

Děkuji moc.
ssd.PNG
Salamander (6177)|7.5.2015 12:22
Pročti si thread, který o tomto typu notebooku už na tomto fóru je, třeba tam najdeš odpověď na tvé dotazy https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/81859-cista-instalace-systemu-config-ssd-disk-ASUS-N551JQ-CN050H
matata (164)|7.5.2015 12:43
Ten thread jsem zakládal také já, ale odpověd jsem se tam prave nedozvedel. Je tam odkaz na nejaky navod jak to zprovoznit, ale jedna z veci je nastaveni v Biosu Sata na Raid, ja tam tuto moznost vubec nemam.
Salamander (6177)|7.5.2015 13:05
Promin, nevsiml jsem si ze jsi autorem toho threadu :D

tohle by ti nepomohlo? http://www.eightforums.com/installation-setup/39748-how-do-i-set-up-ssd-cache-again-asus-vivobook-s551lb.html
matata (164)|7.5.2015 14:26
Moc Ti děkuji.

Zkusil jsem podle návodu a příkaz ECCmd -info mi vypíše:
EC Cache Info
==================================================

Mounted : Yes
Partition Size : 22.36 GB
Reserved Size : 3.00 MB
Volume Size : 22.36 GB
Total Used Size : 1.53 GB
Total Free Space : 20.83 GB
Used Data Size : 1.46 GB
Used Data Size on Disk : 1.53 GB

Tiered Cache Stats
==================================================
Memory in use : 1024.00 MB
Blocks in use : 8006
Read Percent : 0.07%


Cache Stats
==================================================
Cache Volume Drive Number : 1
Total Read Count : 40535
Total Read Size : 1.36 GB
Total Cache Read Count : 4522
Total Cache Read Size : 75.76 MB
Total Write Count : 2879
Total Write Size : 76.13 MB
Total Cache Write Count : 871
Total Cache Write Size : 7.50 MB

Cache Read Percent : 5.45%
Cache Write Percent : 9.85%


Myslíš si teda, že je to ok?
Co mi není jasné:
1) nemám nainstalovaný žádný SW intel rapid storage v seznamu programu.
2) ve spravci disku to hlási že disk má volných 100%... myslíš že je to v pořádku, že to prostě wokna jen neřeší kolik tam je?

Děkuji za názor.
Salamander (6177)|7.5.2015 14:44
no, podle me to vypada ze tam neco je, sice ne moc, ale jestli je to cerstva instalace, tak se to casem asi zaplni

A rekl bych ze windows spravce disku nerozumi tomu formatu, tak hlasi ze je volny.
matata (164)|7.5.2015 15:06
Díky to dává smysl.

Je tam toho málo, proto předtím byl příkaz clean na ten disk, čili se pravděpodobně začlo od nuly.