Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Rychlost disků

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Prosím o radu. Mám dnes IDE disky:
    HDD ST380011A 80 GB IDE
    HDD WDC WD2000JB-00GVA0 200 GB IDE a ještě jeden podobný
    HDD ST???.... 200 GB IDE
    Pokud bych upgradoval procesor, desku a paměti na výkonné Core 2Duo s FSB 1333MHz a 1066MHz paměti a k SATA bych přes redukci připojil výše uvedené IDE disky, byl by jejich výkon výrazně pomalejší, než kdybych koupil rychlý disk
    HDD WD Caviar SE, 320GB, S-ATA II 300, 7200RPM, 16 MB Cache a použil ho na rychlé věci, zatímco IDE disky bych použil jen jako odkladiště dat, která nepotřebují rychlé zpracování?
    Ta redukce SATA - IDE, která se dá koupit, stejně nezajistí tak rychlé čtení a zápis jako SATA disk? Jaký je to rozdíl ? Dík.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

pokud to nejsou Seagaty 7200.7 nebo 7200.8, tak nic vyrazne pomalejsi nebude. Lepsi nez redukce do SATA mozna bude koupit za 3 kila IDE radic do PCI.

Jakou vubec budes mit desku?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

ICEBOSS: tu právě vybírám. Potřebuju zjistit, zda mi u konkrétního náročného SW hodně pomůže rychlá FSB (1333 MHz) a rychlé paměti (1066 MHz), no a tak nějak nejvíc důvěřuju nevímproč MSI a bude to pro Core 2 Duo, takže tam mi vychází:
    "Základní deska Microstar P35 NEO-F, iP35, Socket 775, DDR2 / 3*1066, SATA, GLAN, ATX, PCIe, audio"
    Zatím se zdá, že u té aplikace je nejužší hrdlo zápis na disk asi do nějakých temporary souborů. A děje se to i když jsem měl chvíli k dispozici 2 GB RAM (jinak mám 1 GB), tak si aplikace vezme jen 1 GB a hrne další Gigabyty na disk a čekám i když je vytížení procesoru 2-5% a dost volné fyzické paměti. Někde je úzký hrdlo. Někdy je starý Prescott procesor na 100%, takže tam pomůže Core2Duo, protože aplikace má okolo 50 vláken, ale jindy se procesor fláká, RAM se fláká a aplikace se na 10 sekund zasekne, přičemž chvíli jede disk naplno a pak si třeba disk jen tak problikne, ale ještě se to nerozjede a performance monitor ukazuje vysoký zápis na disk a vysoké čekání na zápis na disk.

Podobná témata

1. Radic disku DeLOCK ExpressCard - eSATA II (disky nad 1TB a prenos. rychlost)
    Od polo23 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 16-10-2010, 13:48
  2. Jak na rychlost disku???
    Od Georginek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 20-01-2010, 06:57
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-08-2009, 21:40
  4. Rozhraní USB, BT...: Rychlost USB flash disku
    Od TomasOxx v sekci Periferie
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 03-03-2008, 12:43
  5. Diagnostika: Čím zjistit "rychlost" disků va Vistách
    Od fanynek v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-11-2007, 09:44