Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalé spouštění/reakce aplikací

Tom0114 (18)|9.5.2015 14:50
Dobrý den,

mám problém se spouštěním jakékoliv aplikace, než se aplikace spustí/zareaguje tak to trvá cca 10 až 15 vteřin. Pokud tu stejnou aplikaci zavřu a opětovně ji ihned spustím, tak tento problém již nenastane.

PC - win 8.1 64bit, cca 2měsíce staré, i5, 8GB RAM

PC jsem projel několikrát Avastem a vyčistil registy v CCleaner

Ve správci úloh sem si nevšiml zvýšeného zatížení CPU při spouštění aplikací.

Prosím o radu, jak postupovat při hledání a řešení tohoto problému.
Fox_25 (613)|9.5.2015 15:12
Tohle dělal kaspersky internet security, při prvním spuštění aplikace si ji prověřil což nějakou dobu trvalo.
Tom0114 (18)|9.5.2015 16:03
Jedině, že by to Avast začal dělat po nějaké aktualizaci, dřív s tím problém nebyl a nastavení sem neměnil. Je to možnost, zkusím se podívat do nastavení, jestli to nejde vypnout.
Ventero (1280)|10.5.2015 11:28
Avast placený či jeho trial má možnost testovacího spuštění ve virtuálu. Taky to mohla udělat aktualizace nejen AV ale i nějaká ta Windowsová. Nějaký rozsáhlejší SW si neinstaloval ?
Tom0114 (18)|10.5.2015 12:03
Používám Free verzi, delší dobu jsem nic co by stálo za zmínku neinstalovat. V nastavení/aktivní ochrana/štít souborového systému/ jsem vypnul volbu - Testovat programy při spouštění a zdá se, že můj "problém byl vyřešen" Ale nemám úplně dobrý pocit z toho, že jsem to vypnul.

Používám Avast + ZoneAlarm, je to kombinace, na kterou jsem si zvykl. Možná je čas na změnu :-)
Ventero (1280)|10.5.2015 12:37
Tak to bylo ono - nevěděl jsem, že to frýčko má. To je vklidu - jen si dávej pozor, co spouštíš. A když budeš zkoušet něco nového, tak to prostě necháš po stažení/zkopírování projet testem a pak ještě ten test při zpuštění jednorázově zapneš před prvním spuštěním. A mělo by to být vpoho :)
Tomak_CZ (392)|10.5.2015 13:05
Já když měl kdysi nainstalované 2 antiviry, tak to byla hrůza... Oni se mezi sebou hádají a bere jeden druhého jako hrozbu... Nech zaplej jen jeden a je klid. Časem spus´t na projetí druhej pro klid... Já nepoužívám žádnej antivir...
Tom0114 (18)|10.5.2015 14:45
Avast mám jako antivir a ZoneAlarm jako firewall a zatím se mi nestalo, že by mezi něma byl problém, oba jsou free verze, takže žádný placený funkce a v ničem si nekolidují.

Asi to bylo v tom natavení a když budu stahovat, tak radši manuálně otestuju atd. Ale stejně je zválštní, že to začalo dětal až po nějaké době, asi fakt nějakej update.

To: ttoommaassoo, díky za dřívejší rady se sestavou, šlape dobře :-) uvdíme co s ní uděla Witcher 3