reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

24 " Problém s přehráváním videí

Jarmil250 (1)|10.5.2015 13:46
Ahoj,

nedávno jsem si řekl, že by bylo načase trochu upgradovat monitor, jsem občasný hráč (CS, GTA) a bylo mi od kamaráda doporučeno, ať si pro to koupím monitor s 144Hz, řekl jsem si proč ne.
Jedná se o tento kus: https://www.alza.cz/24-benq-xl2411z-d601841.htm

Vybral jsem si jeden kus na internetu, objednal, monitor dorazil, zapojil jsem ho, všechno v pohodě, hry běžely parádně. Problém nastal až u přehrávání videí, jak třeba na youtube, tak i filmy, co mám na hard disku.
Jde o to, že daný obraz nejede plynule. Jako by jel na "menších fps", jako když hrajete hru s 30 FPS, je to rozdíl, než hrajete na 60, nevím jak jinak daný problém popsat. Video se "neseká, že by zamrzalo, jeden, alen jakoby na těch "menších fps", nejde to plynule. Plynulost se rapdině zlepší, pokud koukám na youtbue na videa, kde se dá nastavit kvalita třeba 1080p45, to pak obraz jede krásně.

Zkoušel jsem snad již všechno, co mě napadlo. reinstalování flash, ovladačů graf. karty, reinstalace windows (Mám ofi. Win 7 Home Premium N), instalace některých kodeků, bohužel, nic z toho nepomohlo a problém stále trvá.
Nevěděl jsem v čem je problém, až mě napadlo, jestli to nemůže být monitorem, a ono nejspíš jo. Zapojil jsem si svůj starý monitor (S22B150 Samsung) a na něm videa jdou parádně, takže v PC to asi nebude.
Nutno podotknout, když jsem nyní koupil nové hard disky (http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-caviar-1tb-3_5-sataiii-600_7200rpm-64mb-wd10ezex/ a http://pevne-disky.heureka.cz/sandisk-standard-128gb-sataiii-sdssdp-128g-g25/ a po instalaci Winů šlo všechno v pohodě, myslím, až při instalování aktualizací Windowsů se to začalo znovu objevovat. Neměl bych ještě něco stáhnou na daný monitor? Či odinstalovat nějakou aktualizaci, která monitor takhle "oblbuje"? hry jdou parádně, všechno běží hladce, až na videa.

Používám Google chrome, i Firefox, v obojím problém stejný (Jak při HTML5, tak při Flash Adobe). Teploty zůstavají v normálu.

Sestava: GTX 760, I5-2500, 16 GB RAM. Základní deska: Z77 Extreme4 Asrock

Pokud by někdo daný problém vyřešil, jsem ochoten mu poslat i nějakou tu korunu (Ano, jsem zoufalý)