Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaký koupit notebook?

vlastimilvlastimil (2)|7.8.2007 23:01
chtěl bych koupi notebook pro dceru nějaký kvalitní do 17 000.-
na netu je jich tolik že se vtom vůbec nevyznám,můžete poradit co vybrat dcera studuje vš. její požadavek je co nej výdrž
poz.chtěla by toho mnohem víc ale finance víc nedovolí i tak je to pro mě až moc
doufám že nebude odpověd za malo peněz málo muziky dík
mech13 (5526)|7.8.2007 23:07
odpoved samozdrejme bude za malo penez malo muziky...
za ty prachy se da sehnat jedine celeron nebo sempron, malo RAM integrovana grafika... no proste nic moc

celeron je zrout baterek, sempron je na tom mnohem lip, pokud nechce hrat tak ani ta integrovana grafika nevadi takze po necem ze sempronem bych se podival.

uplne nejlepsi by ale imho bylo koupit jety IBM/lenovo s Pentiem-M a byt vysmaty... jsou to bytelny stroje na kterym se rok-dva pouzivani ztrati jak nic, ne jako acery ktere za rok-dva jsou na konci zivota
boboco (1987)|7.8.2007 23:12
Jiné řešení nevidím: http://www.ab-com.cz/?cls=stoitem&stiid=20723

Elegantní, kvalitně provedený notebook s dvoujádrovým procesorem a příjemnou spotřebou. Výdrž baterie (s nastaveným nízkým jasem displeje) při přehrávání DVD filmu je 120 minut +/- pár minut. Při kancelášských aplikacích to může být i kolem 150 minut. Nevýhodu tohodle notebooku vidím v tom, že má integrované pouze 2 USB porty a zvuk z něho je docela tichý (při porovnání se staršími modely HP, které jsem viděl). Zmiňuji pouze praktické věci, které mně osobně vadily, když jsem ho měl pár dní doma - za danou cenu člověk zase nemůže chtít moc...

avšak absence USB se dá vyřešit USB Hubem a co se týče zvuku, u notebooku miluju tohle: http://www.gmshop.cz/?Mode=Sti&StiId=22945
Bezkonkurenční zvuk:)

Jinak, nějaký peníz se dá ještě ušetřit, když se koupí s pouze 512 MB paměti (tj. dalších 512 MB nebo rovnou 1 GB se dokoupí zvlášť a levněji; samotných 512 MB je málo!) a případně i bez Windows Vista: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
first.indian (683)|8.8.2007 00:25
Zrovna dneska budu kupovat znamemu:
Lenovo N100 CD1.8/512/120/15,4/DVD-RW/802g/BT/DOS 0768-BYG
cena s dani 17500,- + jeste nejakou RAMku by to chtelo prihodit a je to podle me slusny notebook za slusne penize ;)
boboco (1987)|8.8.2007 01:04
ještě jsem narazil na jednu zajímavost. plnohodnotná klávesnice (já to beru jako veliké plus, někdo však může mít názor přesně opačný), AMD Turion X2 (zatím nulová praktická zkušenost...), GeForce 7400 s DVI výstupem, 1GB paměti v základní ceně a docela slušná výbava... No já nevím, zdá se mi jako docela zajímavý, ještě by mě zajímalo co vydrží (a jak dlouho vydrží) notebooky MSI... -nemá někdo osobní zkušenost?:turtle
dzandra (1368)|14.8.2007 09:03
Skoč se podívat do tesca, nějak jsem tam něco zahlédnul za 14000 s vistama :-)), třeba to dceři na icq bude stačit a máš klid

Na výdrž jsou idelní lenova, ale nejsou zas až tak levné, a pokud má dcera požadavky větší, tak počítej i s cenou, ale kolem dvacítky už myslím něco pořídíš, no hlavně bych nešel do fujitsu, co ho mám je celkem hlasité, a acer mám akorát travelmate 24 a na to že je to skoro 5letý děda,tak šlape spolehlivě, mno a můj poslední lenovo t60 je zrovna v servisu, měl jsou ho hodinku, takže nemůžu hodnotit. Jinak mrkni i na servsiní střediska, ať ho pak nemusíš posílat naservis přes celou čr a máš to někde blíže

NO prostě nechodit do fujitsu ?:-)
Intri (3490)|2.10.2007 21:04
HP 530 je v mém okolí celkem častá volba při výběru nejlevnějších notebooků. Určitě bych ho zvážil.