Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový PC - Problém

TrutaCZ (15)|21.5.2015 15:22
Stále mám problémy s PC a stále nevím co s tím, můžete někdo poradit.
Počítač mi nejde nastartovat. Respektive, počítač se normálně nastartuje (disky se rozjedou, větráky naběhnou a rozsvítí se), všechno defakto funguje, jenže na monitor už se nic nedostane. Dřív jsem tohle řešil tím, že jsem počítač zapínal opakovaně a ono to sem tam naskočilo. TEĎ už to nenaskočí ani na poněkolikáté. Od té doby co se tenhle problém vyskytl jsem zkoušel jiné ramky, disk, zdroj, se vším to dělalo to samé. Grafiku měl kamarád, který ji jednak otestoval zátěží a jednak na ní i hrál hry a prý vše v pohodě, takže jsem tak nějak vyloučil základovou desku. Po delší době jsem se odhodlal desku vyreklamovat. Deska jsem si tento týden vyzvedl, nechal namontovat a pro změnu (jak už jsem psal) už pc nenaskočí vůbec...takže Rady? Nápady? Tipy?

Děkuji za odpovědi.
r34ktor (7477)|21.5.2015 23:31
Konfigurace PC?
TrutaCZ (15)|22.5.2015 00:40
Komponenty následující: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


pc mi defakto "skládali" moji (alespoň v oblasti IT) znalejší kamarádi
johny__g (6387)|22.5.2015 09:21
Takže se nerozjede ani zdroj a větráky? Zapojil jsi vše co zapojené být má? Reset BIOSu jsi zkoušel? Dle mě to opravdu vypadá na vadnou desku nebo zdroj.

Pokud se to aspoň zapne do stavu že se točí větráky, tak to může být i CPU.
r34ktor (7477)|22.5.2015 12:43
Odkary jsou nefunkční, oprav je.

Pokud PC nahodile nestartuje, je to obvykle zdrojem. Jaký jiný jsi zkoušel?

A že to teď nejede vůbec? Možná jste po opětovném sestavení zapomněli zapojit nějaký kabel. Uděl foto vnitřku skříně.
TrutaCZ (15)|24.5.2015 12:33
Zdroj se rozje, větráky bliknou a jedou, disky taky naskočí, defakto to vypadá, že vše jede jak má, jen se to nějakým způsobem nepromítne do monitoru.
TrutaCZ (15)|24.5.2015 12:40
Zdroj nevím jaký byl, se zdrojem přišel kamarád ke mě a zkoušeli jsme to přepojovat (už tak měsíc zpět). Ten samý kamarád, kterému jsem půjčoval grafickou kartu na vyzkoušení. U něj vše jede jak má, u mě jeho zdroj i ramky tenkrát ničemu nepomohly. Řekl bych, že jsem na nic nezapojoval, on to hlavně zapojoval kamarád, který už nějaký ten počítač sestavoval, takže pochybuji, že by něco zapomněl připojit, navíc teď má pc na víkend u mě, aby to vyzkoušel ještě, co a jak.

Vůbec nejede...no ono dřív, než jsem šel reklamovat základovou desku, tak ten pc byl jakoby "náladovej." Sem tam naskočil, sem tam nenaskočil, ale vždy jakoby naběhl do stavu, že se roztočily větráky, rozjely disky, ale nic dalšího nenaskočilo, hlavně na monitoru, ani bios. Po reklamaci již ani občas nenaskočil, už vždy zůstal v tom stavu s rozjetými větráky, disky atp, ale dál ani prd.

Opravené odkazy:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]