reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flickr Free, bluelight a podobné technologie na ochranu zraku

flanker (1579)|25.5.2015 15:06
Už je česká lokalizace k lepšímu pochopení k čemu to je
http://www.asus.com/Microsite/2015/display/eye_care_technology/cz/

V zásadě je to profil autonastavení v LCD, který omezuje velké rozdíly mezi nízkým a vysokým jasem. A tudíž extrémní blikání.
Certifikaci tohto nízkého vyzařování (obnovení LED bodu) zaregistrovala společnost TÜV RHEINLAND, která se specializuje na různé certifikace ve všech možných oborech (jak přísné budou podmínky v tom či onom, to asi podléhá nějakým regulím v rámci oblasti a státu).
seznam certifikovaných Asus modelů LCD:


Hlavní průser je ale spektrum modré barvy, protože má krátkou vlnovou délku, vysokou průraznost skrz oko (jakožto materiál) a defakto je to takové light UV záření :-), které ne zrovna příznivé svědčí oku. Ještě z LCDček nejde UV záření :-))). To bychom brzy osleply.

řešení je tedy celkem jednoduché, specializované profily v nastavení monitoru, kterých je celkem 5. Jeden je klasickej-auto. Zbylé 4 jsou optimalizované pro čtení webu a práci, další pro filmy, youtube a nebo projíždění fotek, další je pro dlouhodobou práci, čtení dokumentů, vyplňování tabulek apod, a poslední je pro použití monitoru v tmavých prostorech. Každý z nich má jinaki nastavenou redukci modrého světla.
Částečná eliminace nepohody je i matný obraz panelu a matný rámeček LCDčka (nejsou takové odrazy od ploch).

Aktuální nabídka LCD s touto technologíí - Asus:


Komu se nechce číst celý odkaz v úvodu, zde je obrázek ke stažení (stačí kliknout pro zvětšení)Mně osobně se líbí, že nejen Asus, ale i zbytek se postupně začíná klonit k tomuto řešení. A o to více mě i přes své některé mouchy potěšil LCD MG279Q IPS, herní. Nechybí potlačení modrého spektra, IPS, Freesync, rozsah po 144 Hz obnovovací frekvence (byť efektivně funguje s FReesync po 90 Hz), herní profily menu


šetřící technologie pro oči

flanker (1579)|27.5.2015 11:32


obr k režimům
newbiebaker (7)|12.6.2015 10:16
Jaký je rozdíl mezi low blue light a fluxem?

https://justgetflux.com/
flanker (1579)|2.9.2015 23:15
uff, to nevím, zkusím an to nějaký dne mrknout, abych něco vyčetl....


Další fajn LCD, Asus ROG PG34, jen nedohledám, zda má 120 Hz...

//edit//: prý 100 Hz
ROG Swift PG348Q is a 34-inch gaming display with a curved 3440 x 1440 resolution IPS panel for immersive gaming visuals. This 21:9 aspect display has built-in NVIDIA G-SYNC technology and a 100Hz rapid refresh rate for ultra-smooth gaming visuals with no screen tearing or lag. ASUS GamePlus gives users four different crosshair options, an in-game timer and an FPS counter for an added advantage in first-person-shooter and real-time-strategy games; while ASUS GameVisual technology provides six preset display modes for optimized gaming visuals. ROG Swift has a frameless curved design that is perfect for an immersive gaming experience, and is ergonomically-designed with tilt, swivel, and height adjustments. In addition to ROG Swift PG348Q, the exciting new 165Hz ROG PG279Q with built-in NVIDIA G-SYNC technology was shown in the product demonstration area.

http://wccftech.com/asus-rog-matrix-gtx-980-ti-platinum-graphics-card-unveiled-rog-swift-gsync-monitors-announced/