Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Home Server - komponenty

forest1984 (1)|28.5.2015 20:56
Ahoj,

potřeboval bych poradit ohledně komponentů pro "domácí" server s DEBIANem, který poběží non-stop. Bude umístěn v komoře tzn. hluk neřeším. Spotřeba samozřejmě co nejnižší ale neřeším +/- 500 Kč ročně (tzn. +/- 10-20W). Jediná nevýhoda komory je průměrná teplota cca 26C - Tzn. asi aby měl mít lepší chlazení.

V serveru budou 4x 3,5 SATA disk(RAID - úložiště dat) + možná 1x 2,5 SSD na systém (nebo doporučujete boot z flash?)

Z důvodu možnosti budoucího rozšíření tedy ideálně 6x SATA konektor.

Pro budoucí router nejlépe 2x GLAN na desce nebo volný PCI slot.

Služby: WebServer (Apache), miniDLNA stream HD kvalita, OpenVPN, MailServer, SSH, SAMBA, NFS a v budoucnu by mohl sloužit i jako router + firewall. - Vždy maximálně pro cca 3 klienty,

Case - prozatím jsem si vybral tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Moje návrhy k posouzení a dotaz zda mi můžete cca říct kolik bude spotřeba(zátěž a IDLE) s 4x 3,5 HDD + 1x 2,5 SSD

MB: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

PROC: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

RAM: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - zde nevím jestli je lepší podpora XMP nebo vyšší CL a vůbec kolik doporučjete pro bezproblémový běh GB RAM

ZDROJ: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (z DC zdrojů mám obavu, je oprávněná?)

Předem díky.

P.S. Důvod proč jsem nezakoupil např. NAS Synology - je chuť zdokonalovat se v Linuxu..
j.albi (476)|29.5.2015 14:47
Žádná z komponent není určená k provozu 24x7. Řečeno jinak, jsou to obyčejné komponenty do PC a ne na server.
j.albi (476)|31.5.2015 08:49
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]